Poljoprivredni Forum

Poljoprivredni Forum (https://poljoprivredni-forum.com/index.php)
-   MTZ - Minsk Traktorski Zavod (https://poljoprivredni-forum.com/forumdisplay.php?f=164)
-   -   Mtz 52-82 (popularni BELARUS) (https://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=24173)

savoris 29-02-12 00:45

Mtz 52-82 (popularni BELARUS)

Pošto su dosadašnje teme o rusima mnogo ''zaprljane'' evo otvaramo novu samo za ova dva modela pošto su oni srodni
one stare teme će biti sastavljene i preimenovane u ''BELARUS opća rasprava''

Po potrebi za različite i novije modele mogu se ovarati i nove teme o ostalim modelima

ja imam MTZ 52 , uzeo sam ga prije 10tak godina u prilično devastiranom stanju i doveo u neko normalno upotrebljivo stanje , služi me kao rob i to mi je najkorisnija mašinu u životu koju od svih koje sam imao ili imam

uradio sam mu generalku i stavio glavu od 82ke tako da sam dobio direktno ubrizgavanje odnosno motor kao u modela 552
razlika u snazi i odazivanju motora je i više nego primjetna

iskreno nema šanse da bi moja kuća bila bez rusa , shvatam i razumijem da ima mnogo moderniji,bolji,noviji,elegantiji...... traktora od ovih ruski mrcina ali onaj ko se navikne na njega jednostavno se vjenča sa njime za života :heart:
jeftini dijelo i jednostavan za održavanje , o poteznoj može neču ni da pričam , u prohodnosti kroz teške terene (blato) mnogo ''bolji'' traktori mogu samo da sanjaju

uglavnom i ako bi imao mogućnost da uzmem neki noviji ili bolji traktor to bi strogo bio samo rus i nijedan drugi
imam potrebu i za manjim traktorom i to može biti neki drugi ali onaj ''glavni'' MORA biti rus :prayer:

zivisic 29-02-12 21:42

mene sve vise vuce taj traktor...
Ima neka rijesenja koja su po meni lose napravljena ali srecom daju se otklonit...tipa volan i kabina komplet sa svim komandama...
Da je 82-ku ogolit i na njoj napravit jedno lipo nadgradje mislim da bi to bio izuzetan traktor!

belarus 105 29-02-12 22:28

Citiraj:

Prvotno napisano od zivisic (Poruka 788059)
mene sve vise vuce taj traktor...
Ima neka rijesenja koja su po meni lose napravljena ali srecom daju se otklonit...tipa volan i kabina komplet sa svim komandama...
Da je 82-ku ogolit i na njoj napravit jedno lipo nadgradje mislim da bi to bio izuzetan traktor!

Dobro kažeš.
Ali kad bi to napravio na onom 105 ks sa 16/4 getribom to bi bio pravi posao.

savoris 29-02-12 23:05

ništa ne fali mjenjaču 18/4 , veoma dobro raspoređen za sve poslove
dok mjenjaču 9/2 fali brzina izmedju 8 i 9

belarus 105 01-03-12 14:34

Koliko taj traktor ima lamela ?
Mozda je glupo pitanje , ali cuo sam da ima 1 lamelu.
To bi onda znacilo da kad radis s npr. rotobranama- kad stistnes kvacilo sve stane i kotači i kardan , to nije baš pogodno kad bi radio s takvim teškim priključcima.

savoris 01-03-12 20:46

lamela je jedna , vučna
a kardan je kod njega savršeno riješen , posebna obloga u mjenjaču (uljna) radi potpuno nezavisno od mjenjača i svega ostalog , znači potpuno nezavisno

ivanz 02-03-12 09:35

trebalo se iz onih tema izvući ono najvažnije, ili ih zaključati i ostaviti sastrane......

savoris 02-03-12 10:39

pa tu su one preimenovane kao opšta rasprava o ruskim traktorima , eno ih na početnom podforumu
aktivne su , nema potrebe zaključavati , ako neko ima nedoumicu gdje da piše neka tamo piše pa će biti prebačeno gdje pripada

belarus 105 02-03-12 13:44

Citiraj:

Prvotno napisano od savoris (Poruka 788414)
lamela je jedna , vučna
a kardan je kod njega savršeno riješen , posebna obloga u mjenjaču (uljna) radi potpuno nezavisno od mjenjača i svega ostalog , znači potpuno nezavisno

aha , tak je to riješeno.
Hvala na odgovoru.
Da li znaš kako je to rješeno na ovim novim 820, 82.1 , 892, 902, 952 ?
( trebal bi biti sličan ili isti sistem , barem tak mislim)

ivica 4 02-03-12 15:50

belarus 105 na novim modelima sve ti jednako što se tiće zadnjeg vratila.

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:09.