Poljoprivredni Forum

Poljoprivredni Forum (https://poljoprivredni-forum.com/index.php)
-   Šumarstvo (https://poljoprivredni-forum.com/forumdisplay.php?f=127)
-   -   Husqvarna motorka (https://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=22693)

Q-lock 20-07-11 21:58

Husqvarna motorka

Kakva je za rad u sumi? prednosti, mane, koja je od njih najbolja.

TorpedoTD45 20-07-11 22:31

Dok ne dođe netko sa iskustvom što se tiće Husqvarne, bilo bi dobro da opišeš za šta ti treba motorka, tj. koju količinu rada i koliko novaca možeš izdvojiti.

Onoliko koliko ja znam, ako biraš najbolje od Husqvarne, onda XP serija koja je oznaka profesionalnih pila. Od mana, vlasnici kažu, servis, no to ovisi o lokaciji na kojoj se nalaziš. Drugo sve je na razini najboljih.

zradikovic 17-12-11 17:52

Od ove godine sam počeo kuriti na drva,plin je sve skuplji a nasljedila se neka "šumica" te silom prilika nekaj šume kupio od susjede tak da sad imam drva za nekoliko zima unaprijed uglavnom agacija i bukva. Pošto sam dosad večinom posuđivao motornu pilu ili plačao uslužno rezanje odlučio sam kupiti motorku huskvarnu i to mislim da bi moje potrebe za rušenjem i rezanjem od nekih 25m3 na godinu zadovoljio model 365.. e sad mene zanima ako netko ima takvu pilu ili je radio s njom kakve su preporuke za nju ili možda koji drugi model ili drugu marku ima kakvu preporuku.

hrvoje01 17-12-11 19:32

Citiraj:

Prvotno napisano od Q-lock (Poruka 718320)
Kakva je za rad u sumi? prednosti, mane, koja je od njih najbolja.

ja imam 3 hugvarne a vidim da si iz Sl.Broda kao i ja servisa nemaš a djelove moraš naručivati iz Zagreba ili Nedelišća i plaćati poštarinu što se tiče pila pun pogodak servis u banani.Kod nas je sad servis ovlašteni Mio Agrostroj a oni su goli k.... nemaju djelova tj.ne mogu ih dobiti kad ne plaćaju tako da tamo više i ne idem iako sam kupio prija 2mj.pilu tamo husku 365

Aco 93 17-12-11 21:26

Citiraj:

Prvotno napisano od zradikovic (Poruka 755151)
Od ove godine sam počeo kuriti na drva,plin je sve skuplji a nasljedila se neka "šumica" te silom prilika nekaj šume kupio od susjede tak da sad imam drva za nekoliko zima unaprijed uglavnom agacija i bukva. Pošto sam dosad večinom posuđivao motornu pilu ili plačao uslužno rezanje odlučio sam kupiti motorku huskvarnu i to mislim da bi moje potrebe za rušenjem i rezanjem od nekih 25m3 na godinu zadovoljio model 365.. e sad mene zanima ako netko ima takvu pilu ili je radio s njom kakve su preporuke za nju ili možda koji drugi model ili drugu marku ima kakvu preporuku.

... za tvoje potrebe 365 ti je odlična 372xp ti je profisjonalna motorka za tvoje potrebe ti je 365 dosta.

hrvoje01 17-12-11 23:59

za tu količinu drva 359 idealna kod mene je napravila cca 1500m drva pukla ja radilica ljetos ali mojom greškom kad sam stezo kvačilo pretego sam i tu je napukla i sutra dan u radu pukla skroz,ali kupljena je nova radilica,set brtvi i semeringa i bit će sastavljena kroz 10-tak dana nedam ja ni za koje pare

kikic MF 18-12-11 13:07

ja sam prije kojih mjesec dana kupio husqvarna 365. motorka je više nogo odlična tko se ne bavi profesionalno šumarijom. ima 4,6 ks i 65,1cm3. u usporedbi s starom stihl 0.50 ova je prava divljakuša. jako brzi okretaji a snage još u rezervi više nego dovoljno. mač ima 45cm trenutno. ali mi je reko trgovacda na nju može ić mač do 55cm, i da nema straha da će se mučiti.
motrka je za preporuku, i opravdava cijenu i zadoljava kupca

hrvoje01 18-12-11 15:27

Citiraj:

Prvotno napisano od kikic MF (Poruka 755470)
ja sam prije kojih mjesec dana kupio husqvarna 365. motorka je više nogo odlična tko se ne bavi profesionalno šumarijom. ima 4,6 ks i 65,1cm3. u usporedbi s starom stihl 0.50 ova je prava divljakuša. jako brzi okretaji a snage još u rezervi više nego dovoljno. mač ima 45cm trenutno. ali mi je reko trgovacda na nju može ić mač do 55cm, i da nema straha da će se mučiti.
motrka je za preporuku, i opravdava cijenu i zadoljava kupca

imam je i ja mač od 55 nemoj stavljati jer je pre velik za tu pilu čak mi je i na 372xp mač 45 cm nema potrebe veći kome treba veći mač taj će kupiti pilu od 6.5 ks

savoris 18-12-11 16:31

imam ja huskvarnu od 6,4ks i na njoj mi je mač od 34 zuba , ako slučajno mi bude trebao duži mač (mada čisto sumnjam) onda ću ga nabaviti i stavljati samo po potrebi
ovaj sa 34 zuba motorka ni ne osjeti
duži mač izbjegavam isključivo iz bezbjednosnih razloga

ali 6,4ks je nešto za respect :prayer:

hrvoje01 18-12-11 16:50

Citiraj:

Prvotno napisano od savoris (Poruka 755556)
imam ja huskvarnu od 6,4ks i na njoj mi je mač od 34 zuba , ako slučajno mi bude trebao duži mač (mada čisto sumnjam) onda ću ga nabaviti i stavljati samo po potrebi
ovaj sa 34 zuba motorka ni ne osjeti
duži mač izbjegavam isključivo iz bezbjednosnih razloga

ali 6,4ks je nešto za respect :prayer:

imam u ponudi motorku husgvarnu 390xp stoji u trgovini ne može ju prodati reko je dati veeeliki rabat pa čekam koja će biti cjena iako mi nije potrebna mislim da je za praviti drva pre velika i teška ipak je to 6.7ks ali ako bude dobra cjena moja je

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 18:26.