Tema: Mikoriza
Vidi pojedinačnu poruku
Nepročitano 07-03-16, 21:24   #8
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnost
Početno Re: Mikoriza

Može plivaču uzvodno!
Ajmo, možda se negdje i sretnemo. U Dubaiju.

Darijus, nas dvoje godinama plivamo protiv struje i još nismo potonuli.
A i nešto nam zvecka fala bogu u đepovima. Bar za koju grioticu i rižinu čololadu.
Bem ti ja visoke prinose ako mi dok ih unovčim ne ostane čistoga za kutiju griotica.
Svi bi živjeli na mojoj grbači.

Godinama dajem sjeme paprike - svih tri hibrida - koje sadim jednoj prijateljici koja prodaje papriku nekoliko klupa dalje od mene. Svake jeseni me zamoli da joj naberem zrele, crvene. Uzme sjeme iz njih. Bila sam prošle jeseni kod nje u plasteniku - paprika predivna, bujna, rodna - ne pincira je pa nije sva jednolična - ima i većih i manjih, ali ih ima mali milijun na grmovima. A ja uvijek uzimam novo sjeme. I samo se ne mogu odlučiti da isprobam njen sistem.
Ne znam jesam li blesava ili nisam, ali imam svake godine dvije i pol tisuće kuna troška, a ona ima nula kuna. Na godišnjoj razini to i nije puno, ali dugoročno - deset, dvadeset, trideset godina......oni sade i paradajz tako - materemi, uzeli sjeme jednog Singentinog hibrida i posadili - predivan paradajz, i ja bih ga kupila, ali ono što mene buni je da ono već pet godina uzimaju od njega uvijek isponova sjeme - ove će godine saditi F5 generaciju. Znaš pšta to znači. Po logici genetike i nasljednih osobina, zakonitosti križanja, to sa izvornim karakteristikama hibrida više uopće ne bi trebalo imati blage veze. Ali oblik i aroma su mi identični, a i rod mu je savršen - lome se plodne grane od težine.
i kaj sada reći? Ja i tu dajem dvije tisuće kuna svake godine za novo sjeme - za deset godina sam potrošila pedesetak tisuća kuna koje njima ostaju u đepu.

Šta da mu radim? Da ovako zaostala tehnološki potonem još dublje pa da i ja počnem vaditi sjeme?
johabica je odsutan   Odgovori s citatom