Vidi pojedinačnu poruku
Nepročitano 13-01-18, 21:59   #3
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj
Početno Re: PDV i oblici oporezivanja

Nemogu ja tebi reći ajd ti odi u taj i taj sustav oporezivanja...Ti znaš koliko imaš troškova,koliko imaš prihoda od prodaje,poticaja itd...
Kod mene konkretno imam 6.39ha oranica i predajem kukuruz na prodaju nakon žetve i sa poticajem nisam do ove god prešao 80500kn jer mi je isplaćeno za predlani i lani iste godine...
U pdv mi se ne isplati jer imam troškova oko 35 tisuća kuna,13% pdv-a mi nebi bilo dosta da pokrijem knjigovođu koliko si pretporeza mogu odbiti za repromaterijal...goriva potrošim za 2000kn.

Kao paušalac su mi rekli da plaćam tromjesečno oko 700kn i na kraju godine razliku doprinosa,oko 3900kn jednokratno...nemoram voditi knjige..po meni ako platim paušala 2800kn,a oko 4000kn doprinosa,mislim da je sasvim uredu ako dobijem 80500kn prodajom kukuruza+poticaj.

zaposlen sam i eto,to ti je moje iskustvo...

Luka kako ti nije jasno..odjaviš opg i radiš i dalje i jedino nebudeš imao poticaj.
Opet se svodi na to da nešto moraš i dati državi da bi od nje dobio.
Neznam kome će to biti isplativo,ali očito rade na tome da tko će moći plaćati bude i poticaje dobivao,a tko nebude nebude...
Ionak nemoraš imati opg da bi prodao pajceke za božić ili janjce..ionak rijetki preko računa prodaju(na male mislim)...
komer je odsutan   Odgovori s citatom