Tema: uzgoj purica
Vidi pojedinačnu poruku
Nepročitano 20-11-14, 21:34   #4
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnost
Početno Re: uzgoj purica

Uzmi pazinske,imaju isto vrijeme tova,a razlika u kilaži je drastična.
Ja sam imala i jedne i druge,bile su u tovu jedno pet mjeseci,pazinske su dogurale na osamnaest kila,purani neki i dvadeset,čak jedan i dvadeset četiri - to kada zakolješ deset ko da si svinju zaklao kolko mesa ima - i više zapravo.
Vitamine ćeš morati davati objema,pijeska ako neće izlaziti,zelenu travu.Njima to treba ako ih nećeš hraniti gotovom smjesom.
Ja zagorske više nebih uzela ni da mi ih besplatno daju,imaju problema sa kljucanjem ako im se minerali i vitamini poremete.
Neznam zašto si se odlučio sada na zimu uzimati ih - one su jako osjetljive ,a ako ti jedna krepa,bacio si pedeset kuna u vjetar.Treba im toplo,ne ih puštati na pašu po rosi.Najbolje ih je uzeti u petom mjesecu,kada zatopli i preko dana ih ostaviti vani na ispaši,a noću obavezno zatvarati.
Ja sam ih imala na slami.Normalnoj,nije bila sjeckana.

Zagorske ti neće prijeći 5-6 kila.
johabica je odsutan   Odgovori s citatom