Vidi pojedinačnu poruku
Nepročitano 30-12-07, 20:36   #16
bogec
Super Uvaženi Član

bogec avatar

Član foruma od: 16.11.2007
bogec je na dobrom putu
Početno Re: Umjetna gnojiva

uh ja nisam ni pitao čim se bavi IGOR - PERADAR, valjd picekima, tak da ne znam za koju bi namjenu koristio, al ima i tu rješenja;pošto se širi kukuruzna zlatica i morat čete se držat plodoreda, bilo bi dobro da naprimjer u proljeće kad se može posijat , ti rokneš koju ral graška jarog za zrno, to pokombajniraš, znači to je skoro srpanj, ostatke pobaliraš jer je slama graška bogata proteinima spram druge slame, to prodaš, navezeš đubra, i u jesen zaoreš, rokneš ječam i sam u prolječe npk 15icu 150 kg po rali i 100 kana , ma divota od prinosa, :D .
teško mi je pisat kad neznam kaj sve siješ i kaj hraniš od životinja. :shock:
prednost graška je ta šta se ne mora obrađivat ko soja neg ga odmah koristiš, ima preko 20% proteina. :D

KREŠO dobro je šta god da staviš, imat če pristupačna gnojiva odmah na prolječe, snjeg ti čuva usjev :D :D :D :D
loše je kad se preveč pognoji dušikom na jesen i posije, biljke su prebujne, pa ak dodje veliki snjeg sve povalja i to u globalu ne valja, niti pre velika gnojidba dušikom u vegetaciji jer izaziva ETIOLACIJU i povečan napad bolesti i štetnika jer su biljke tanje lakše prodiru u njih, štete mogu bit velike