Vidi pojedinačnu poruku
Nepročitano 06-09-08, 10:57   #2
GROF
Gost

Početno Re: tomo vinković regler (alternator)

Citiraj:
Prvotno napisano od smandili
Molim za pomoć . Kupio sam regler iz firme masiva ( bjelovar ) spojio ga na tomu vinkovića onako kako je pisalo na shemi . Problem je sljedeći. Kad dam kontakt kontrolna lampica gori , kad se traktor upali ne gori (mislim da je to ok ) . Kad odspjim + klemu sa akumulatora ne rade svjetla. Moze mi neko objasniti kako provjeriti da li regler(alternator ) puni akumulator . Pozdrav

...DA PROBAM POJASNIT; KAO PRVO NA VINKOVIĆU SE NESMI SKIDAT AKOMULATOR DOK MOTOR RADI., TJ. NESMIDU SE KLEME SKIDAT SA AKOMULATORA., DOLAZI DO KVARA; ILI PREGORI REGLER, /REGULATOR NAPONA/, ILI PREGORI "ALTERNATOR", /NEMOGU SA SADA SITIT KAKO SE TOČNO ZOVE KOD TOME VINKOVIĆA - STRUČNI NAZIV/., PO SAVJETU MOGA ELEKTRIČARA., OPS!!!...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

...PIŠEM OVO PONOVO., PONOVO SAM SE ČUL SA ELEKTRIČAREM OD TOME VINKOVIĆA., NESMI UOPĆE RADIT MOTOR BEZ AKOMULATORA., BEZ DA NI SPOJEN., ISPITAT SE MOŽE MJERNIM UREDJAJEM - ISTRUMENTOM ZA MJERENJE NAPONA., I MJERNI ISTRUMENT ĆE POKAZIVAT PUNJENJE, NARAVNO AKO JE SVE ISPRAVNO., A ISTO TAKO ĆE POKAZAT DALI JE VEĆ NEŠTO NEISPRAVNO., TJ., DALI JE IZGORILA KOJA DIODA U REGLERU...

BOG I ČITAMO SE...
  Odgovori s citatom