Tema: Kunićarstvo
Vidi pojedinačnu poruku
Nepročitano 16-10-11, 20:40   #1023
kastav.kunić
Regularni Član

kastav.kunić avatar

Član foruma od: 23.05.2011
kastav.kunić je na dobrom putu
Početno

pozdrav
imam nekoliko pitanja. malo sam pročitala vaše postove pa me zanima ovaj dio sa gajbama, vidim da većina vas ima gajbe sa žičanim dnom. js imam jedan dio gajbi sa žičanim dnom i oni nemaju nikakvih žuljeva. ali ta jedna(dupla) ima male rupice i danas kad sam im čistila isto sam morala postrugati. da li se može na taj dio(gdje obavljaju nuždu) nešto staviti da se ne začepi ta mreža?
a drugo pitanje je vezano za prehranu. koliko puta na dan ih vi hranite te da li im dajete pelete(brikete)? ja im ujutro dajem sušeni kruh pomiješan sa posijem. nekad im dam uz to i mješane žitarice(ječam, zob kukuruz). nekad im dajem zelenog a uvečer im dajem pelete. kako ih još uvijek imam puno(18 kunića)- ta vreća peleta(10 kg) mi traje po 8 dana. pa im s time dam žitarice.
trebam još jedan savjet vezan za one iz 3 legla- 6 kunića koji su još u jednoj maloj gajbi (ne zadugo jer ću se riješit 4 kunića). što god im dam to sve pobacaju. i dam kim u dvije zdjelice i svejedno to pobacaju. ja ni im stavila hranilicu ali se bojim da ju ne otkače sa utora?
kastav.kunić je odsutan   Odgovori s citatom