Vidi pojedinačnu poruku
Nepročitano 21-06-18, 10:47   #8
plus
Regularni Član

plus avatar

Član foruma od: 07.01.2016
plus ima spektakularnu auruplus ima spektakularnu auruplus ima spektakularnu auru
Početno Re: Kineski atomizer

Jučer sam (poslije prethodno opisanih problema) prvi put koristio dorađen i modificiran atomizer za prskanje vinograda i voćnjaka.

- Demontirao sam u međuvremenu i izbacio neispravnu pumpicu za škropivo, te presložio i ugradio druge duže PVC cijevi i staru ali bolju slavinu.
- Dodatno sam sa "šelnom" osigurao unutarnju cijev za nadtlak, na dnu rezervoara, protiv iznenadnog skidanja i potopa tekučine u prostor ventilatora.
- Uspio sam postiči prema mojem mišljenju oko 95% bolje brtvljenje poklopca rezervoara za škropivio dakle po meni je ipak još nešto malo kapalo, ali snošljivo malo.
- Pokazalo se da sada novi atomizer u radu troši nešto manje vode (nego je trošio stari atomizer unazad 5 godina), za obostrano prskanje za 2 reda dužine po 50 m trošio sam prosječno 12 lit škropiva. Uz to više nisam morao trčati po trsju nego sam išao laganim hodom i temeljito prskao: lijevo, desno, gore, dolje.
- Da ne bude sve OK dok sam prskao pukla je žica za gašenje motora i otpao je "PVC štift za nosač" za poklopac rezervoara za gorivo. Isto je se bilo dogodilo i na starom atomizeru.
- Sa koljenastim nastavkom topa sam poprskao voćke (i stare), a mlaz je išao iznad njihovih vrhova.

Sada je to - to, sada on (atomizer) meni služi a ne ja njemu; više nije koliko para toliko muzike, jer ipak je to realno mala cijena za "dobar i efikasan radni učinak".
plus je odsutan   Odgovori s citatom