Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 13-06-18, 18:46   #10791
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Član foruma od: 13.09.2013
jimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu auru
Početno Re: Kunićarstvo

Citiraj:
Prvotno napisano od Ante23 Vidi poruku
u slučaju tih podnica mi izmet nebi odlazio iz kaveza
Ovisi kako napravis...
jimmy je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 13-06-18, 19:07   #10792
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

jimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od robelar Vidi poruku
Kako naviknuti mlade da sigurno jedu zeleno tj. da se ne razbole. Na sve strane ima zelenog i trave i drača iz vrta i voča i povrča i zelenog lišča . Već sam rekao da im neću davat ništa od toga a opet mi je glupo to sve bacati. Onu foru sa postepenim navikavanjem sam probo, isto ko i cigo ne hraniti konja , taman kad se naviknu neki kihne.
Mislim da i sam znas da hranjenje sa zelenim nosi odredeni rizik ali ti ga mozes malo smanjiti...
Postepeno im povecavaj kolicinu, daj onoliko kolko mogu pojest a ne da ostaje pa oni po tom pisaju il da se upari...
Kao sto izbjegavas rosno izbjegavaj i prljavu travu ( vidis da je prasnjava, blatnjava...)
Primjetio sam da je bolje kositi kad vrucina malo popusti a ne u podne...
Tamo gdje macke psi kokosi i ostale zivine vrse nuzdu ne kosi!!!!..
Nepročitano 13-06-18, 20:18   #10793
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Kad vidim kako mrcvare sjeno i smjesu dođe mi da im natrpam trave jer kad ju vide polude. Uglavnom im svakome dam u šaku sjena i šaku trave. Ovako izgleda obrok tokom dana:
-07h smjesa po volji
-11h sjeno sa travom
-19h mjerica ječma, zobi , kukuruza i suncokreta.
To sve dobiju toliko da im izdrži do drugog obroka. Volim da sve pojedu a opet mi je žao da nemaju stalno dostupnu hranu.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-06-18, 22:00   #10794
tototozg
Aktivni Član

Član foruma od: 06.03.2015
tototozg će uskoro postati poznat

Koji dobije zuljeve na zici, taj ce ih dobit i na dasci. Tu je rijec o slabim jastucicima na sapama. Jedino ako su na dasci, na debljoj stelji, to je drugo...
tototozg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-18, 09:14   #10795
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od tototozg Vidi poruku
Koji dobije zuljeve na zici, taj ce ih dobit i na dasci. Tu je rijec o slabim jastucicima na sapama. Jedino ako su na dasci, na debljoj stelji, to je drugo...
Ajme ti si jedan od onih koji kad si nesto zacrta tako mora biti...
Ponovno se ne slazem ni najmanje s tobom
Evo primjera: prosle g.sam odvojio jednog agresivca s 4mj. u kavez ,za par dana sam i drugog i tak redom...da skratim svi su dobili zuljeve onaj prvi imao je najjace itako radom i to samo za tjedan dana...
kad mi se oslobodilo mijesto na dasci vrtio sam ih
I zuljevi su prosli...
Aj objasni mi sad kako to da su prosli ???
i da u ljetno vrijeme nemaju stelju i jos jedna sitnica s 4mj.nemaju probleme s noktima...
Nepročitano 14-06-18, 09:17   #10796
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Citiraj:
Kad vidim kako mrcvare sjeno i smjesu dođe mi da im natrpam trave jer kad ju vide polude. Uglavnom im svakome dam u šaku sjena i šaku trave. Ovako izgleda obrok tokom dana:
-07h smjesa po volji
-11h sjeno sa travom
To sve dobiju toliko da im izdrži do drugog obroka. Volim da sve pojedu a opet mi je žao da nemaju stalno dostupnu hranu.
Bolji je tvoj nacin ja takoder volim da imaju stalno dostupnu hranu i zbog toga imam velike gubitke hrane
Nepročitano 14-06-18, 10:37   #10797
tototozg
Aktivni Član

Citiraj:
Prvotno napisano od jimmy Vidi poruku
Ajme ti si jedan od onih koji kad si nesto zacrta tako mora biti...
Ponovno se ne slazem ni najmanje s tobom
Evo primjera: prosle g.sam odvojio jednog agresivca s 4mj. u kavez ,za par dana sam i drugog i tak redom...da skratim svi su dobili zuljeve onaj prvi imao je najjace itako radom i to samo za tjedan dana...
kad mi se oslobodilo mijesto na dasci vrtio sam ih
I zuljevi su prosli...
Aj objasni mi sad kako to da su prosli ???
i da u ljetno vrijeme nemaju stelju i jos jedna sitnica s 4mj.nemaju probleme s noktima...
S 4 mjeseca starosti im nije problem ni tezina, isto ko ni nokti ;) bez uzrujavanja, nisam si ja to zacrtal, nego ti to kaze "struka", a i logika, a zuljevi sa cetri mjeseca starosti su vec do lose genetike sto se tice sapa i dosaplja, a ti reci sta hoces. Imas u Hr ljudi, erudita sto se tice kunicarstva, sa reputacijom u svakom djelu Europe. Raspitaj se pa ces vidjet sta ce ti rec...knjige su pisali o tome i slicnim problemima.
Nepročitano 14-06-18, 10:40   #10798
tototozg
Aktivni Član

Citiraj:
-07h smjesa po volji
-11h sjeno sa travom
Dobar rezim hranidbe, u ostalom, bitno je da imaju stalno dostupne hrane, inace nastaju problemi sa probavom, obzirom da kunic nesmije bit praznih crijeva i zeluca. A hranjenje na obrok ionako nema smisla kod njih, jer kunic mora imat u svakom trenutku dostupno ako nista drugo, onda sijeno.
Nepročitano 14-06-18, 17:38   #10799
Nemanja619
Polako se zagrijava

Član foruma od: 15.04.2018
Nemanja619 je na dobrom putu

Mojoj kumi se okotila zecica i ne znamo kad se tacno okotila. Danas smo tek otkrili i nasli smo gnezdo i bebe unutra. Ne znam ni koliko ih ima. Kad bi trebalo da pocnu da izlaze van?
Nemanja619 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-06-18, 18:36   #10800
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Dvadeseti dan po okotu.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuni?arstvo 103 02-06-18 08:50
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 20:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 22:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 19:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 14:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 08:08.