Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Mađarska nesilica
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 02-09-17, 22:58   #1
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj
Početno Mađarska nesilica

U zadnje vrijeme sve više se nudi ova kokoš , zvana harco , i istiskuje crvenu nesilicu. Zna li netko malo više o njima i kakva su ikustva odnosno nešenje za držanje oko kuće? Hvala.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 22-09-17, 16:28   #2
ivanhecimovic
Regularni Član

ivanhecimovic avatar

Član foruma od: 11.09.2014
ivanhecimovic je na dobrom putu
Početno Re: Mađarska nesilica

Kak izgledaju ak nisu crvene
ivanhecimovic je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-09-17, 18:01   #3
robelar
Uvaženi Član

robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj

Ja sam vidio crne sa zlatnim obrubom oko vrata. Nešto slično tom pjetlu sa tvoje slike samo su boje kontra posložene neg na njemu. Dal ima neka druga varijanta to neznam. Sad dal je istina ali navodno počnu nest sa četri mjeseca i bolje su nesilice od klasićnih crvenih.
Nepročitano 22-09-17, 22:56   #4
Bratko
Regularni Član

Član foruma od: 26.02.2014
Bratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svima

Našao sam neke tablice gdje se uspoređuje nesilica harco sa crvenim i bijelim nesilicama iste firme i harco je po nesivosti nešto slabija. Harco 90% nsivosti postiže za 164-166 dana, a crvena nesilica tetraSL LL za 160-162 dana.
Harco do 80 tjedana starosti snese 343-348 jaja, a crvena nesilica 370-375 jaja.
Cijela tablica je na ovoj stranici www.babolnatetra.com/termekek?langchange=en
Bratko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-09-17, 20:37   #5
robelar
Uvaženi Član

Mlade koke koje tek što ne prenesu prodaju se po tridesetpet kuna . Sad su hit isto kao i hrvatice na početku a tek će se vidjeti kakva je to kokoš. Ovi koji ih prodaju imaju interesa ih hvaliti.
Nepročitano 24-09-17, 00:11   #6
ivanhecimovic
Regularni Član

ivanhecimovic avatar

A naso sam slike na internetu,cine mi se krupnije od nesilica i podsjecaju na domace
Al sad gdje to ima za kupit kod nas da ih isprobamo?
Nepročitano 24-09-17, 12:04   #7
Bratko
Regularni Član

Član foruma od: 26.02.2014
Bratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svima

Iz tablice se vidi da nisu na kraju nesivosti puno teže, svega 100 do 200g.
Inače i mene zanimaju jednodnevni pilići i harco i tetra SL LL
.......
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	tablica-kokosi.JPG
Pregledi:	24
Veličina:	72.7 kB
ID:	18192  
Bratko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-09-17, 14:42   #8
robelar
Uvaženi Član

Ima ih za kupit preko njuškala a i na sajmovima. Sve ove tablice i statistike mogu se uzeti samo u obzir pod određenim uvjetima držanja i prehrane, kao i kod njih koji su pravili ispitivanja. Iako je to kako piše hibrid ja sam mislio držat ih na domaći način oko kuće i hranit ih tradicionalno bez smjese a ne u gajbama. Ne znam kakvi bi tad bili rezultati. Meni nema logike držati nesilice kao domaće kokoši i hraniti ih smjesom a onda pričati da nesu domača jaja .
Nepročitano 25-09-17, 10:43   #9
ivanhecimovic
Regularni Član

ivanhecimovic avatar

Pretpostavljam da bi mozda ko i obicne nesilice ,nesle vise neg domace al bi se iznesle puuno prije domacih,nebi bile tak dugovjecne ko domace
Nepročitano 25-09-17, 12:18   #10
robelar
Uvaženi Član

Ima tu još puno toga . Upitno je dal će nest samo na kuruzi i travi bez dodatka vitamina , dal kljucaju svoja jaja kad snesu , dal mogu biti kvočke i kakve su , dal nesu na istom mjestu il se skrivaju , dal lete ... Ak se brzo iznesu šta onda s njima , jer po ovom nisu mesnate ni za lonac.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:45.