Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Mađarska nesilica
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 25-09-17, 21:27   #11
ivanhecimovic
Regularni Član

ivanhecimovic avatar

Član foruma od: 11.09.2014
ivanhecimovic je na dobrom putu
Početno Re: Mađarska nesilica

Ma nest ce one al vjerojatnije slabije neg na farmi,ak ste imali kad crvene nesilice neb trebale puno odstupat,za kvocanje cisto sumnjam zbog tog sto su hibridi
Al to nista nije sigurno kad se jos nije pojavio u temi neko ko ih je imo pa da kaze iz iskustva
ivanhecimovic je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 26-09-17, 11:03   #12
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Član foruma od: 30.10.2008
iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Imal sam ja takve ili neke slične. Čini mi se da sam ih nabavil još 2013. Crne i imale su zlatni vijenac po vratu. Neke jače, a neke slabije izražen. Bile su dosta agresivne spram drugih kokoši. Dvije godine su solidno nesle jaja, u prosjeku svakih 1,5 dan. Pojma nemam koliko dana u godini su nesle. Nisu kvocale. Veće su i teže od crvenih. Još uvijek hranimo jednu koja više ne nese jaja, ali nikako da dojde na red za u lonac. Jaja nesu u gnijezdu koje je zaklonjeno.

Evo par slikica. Možda me bolji znalci isprave.

WP_20160103_16_03_56_Pro

WP_20160706_10_31_38_Pro

20150308-04

251120141295
iwanho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-09-17, 23:56   #13
ivanhecimovic
Regularni Član

ivanhecimovic avatar

Član foruma od: 11.09.2014
ivanhecimovic je na dobrom putu

Pa trenutno ste vi najveci znalac kad vi znate kakve su u praksi a ovo kaj mi znamo je sam teorija
Kak mislite nece nest,znam da nakon 3 god nesivost opada al ipak jos nose
ivanhecimovic je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-09-17, 10:48   #14
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

iwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebeiwanho može biti ponosan na sebe

Ivane, nemoj me persirati. Pošto sam malo stariji, više mi godi biti na ti. Osjećam se mlađe.

Ja sam pisal o kokicama koje sam imal. No, nisam 100% siguran da se radi o spomenutoj pasmini. Prvenstveno sam na to mislil kad sam kad sam zamolil da me znalci isprave.
Nepročitano 27-09-17, 11:59   #15
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj

Sutra idem na sesvetski sajam uzeti najmanje pet komada pa bumo vidli kaj je to. Ak kupim odma ih i poslikam . Ne znam dal da kupim i vreču koncentrata ili smjese jel ak odma prejdu na kuruzu strah me da ne prejdu.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-09-17, 21:35   #16
Bratko
Regularni Član

Član foruma od: 26.02.2014
Bratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svima

Danas sam nazvao jednu gđu. iz Križevaca,a broj sam našao na njuškalu - prodaje crvene nesilice i harco. No u razgovoru se uspostavilo da prodaje SUPER HARCO kokoši koje nisu nesilice nego kombinirani hibrid koji nese oko 200 jaja godišnje i na kraju je teška oko 3 kg i može se popapati. Gospođa je rekla da će sutra biti na sajmu u Sesvetama.
Bratko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-09-17, 22:15   #17
Bratko
Regularni Član

Član foruma od: 26.02.2014
Bratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svimaBratko je ime poznato svima

Iwanho,sviđa mi se ograda oko tvojih kokoši. Koja je dimenzija panela i cijevi u panelu? Da li premještaš ogradu i kako je učvršćuješ?
Bratko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-09-17, 22:32   #18
iwanho
Super Uvaženi Član

iwanho avatar

Cijevi su 20*20*1,5. Kad popasu jedan dio, preselim na drugi.
Dolje se svaka slijedeća zapikne na štift koji se nalazi na donjoj desnoj strani, a gore se povežu U elementom čiji krakovi uđu u cijevi.
Evo ti skica s dimenzijama u privitku.
Ako ti treba još koja konkretna informacija, pitaj.
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	Ograda.jpg
Pregledi:	39
Veličina:	18.6 kB
ID:	18201  
Nepročitano 28-09-17, 13:00   #19
robelar
Uvaženi Član

robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj

Cijena im je skočila , koje već nesu sad su po 60kn, a ove koje trebaju prenesti su manje po 45, a veće po 50 kuna. Prodavane su samo te tzv. superharco. Saznao sam da su im pjevci grahorasti i manji od kokoši. Bile su i male u crvenoj boji ali te mi se ne razlikuju od crvenih nesilica. Prodavač je danas prodao valjda preko sto komada. Svi ih hvale kao dobro nesu , ne lete , sve jedu, mirne su...
Nepročitano 28-09-17, 13:13   #20
robelar
Uvaženi Član

Moje kokoši
Attached Thumbnails
Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	20170928_115239.jpg
Pregledi:	43
Veličina:	46.2 kB
ID:	18203   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	20170928_115248.jpg
Pregledi:	44
Veličina:	40.9 kB
ID:	18204   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	20170928_115223.jpg
Pregledi:	38
Veličina:	46.9 kB
ID:	18205   Klikni na sliku za veću verziju

Naziv:	20170928_115317.jpg
Pregledi:	35
Veličina:	37.4 kB
ID:	18206  
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:13.