Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Kokoska bolesna, pomagajte!!!
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 09-05-17, 01:20   #1
Myrnas
Polako se zagrijava

Član foruma od: 29.06.2015
Myrnas je na dobrom putu
Početno Kokoska bolesna, pomagajte!!!

Imam nekoliko kokica i primjetio sam da je jedna kokica bolesna, tesko dise, izgubila je glas znaci nikako nema glas. Boju krune je promjenila i vise nije crvena vec crveno-crna ( BORDO). Nju sam odvojio i izolirao od drugih kokica i ona je sama i dalje je od ostalih kokica. Kada spava tesko dise i cuje se kako tesko udise, po danu primjetio sam da kada diše da su joj usta otvorena i da jedva uzima zrak.. sta da radim?? pomozite
Myrnas je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 09-05-17, 12:13   #2
bhorv
Super Uvaženi Član

bhorv avatar

Član foruma od: 26.09.2008
bhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mrakubhorv je svjetionik u mraku
Početno Re: Kokoska bolesna, pomagajte!!!

Pokušaj s ovim lijekom, ili kod vas ima nešto drugo s istom aktivnom tvari Enrofloksacin http://www.krka-farma.hr/media/produ...topina_PIL.pdf
bhorv je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-05-17, 01:16   #3
Myrnas
Polako se zagrijava

Myrnas je na dobrom putu

Veterinar mi je dao NEOCYCLIN u prahu da joj dajem u vodi. Imam li opasnosti za ostale kokice jer se toga najvise i bojimm
Nepročitano 10-05-17, 01:35   #4
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj

Ako si dobio od veterinara onaj prah u smeđem pakovanju kao gotova juha to je dobra stvar. Bolesnu kokoš odvoji i davaj joj kako piše ili kako si upučen od veterinara. Obavezno operi i dezinficiraj nekim sredstvom posudu za hranu i vodu i nemoj im bacati po podu hranu niti da piju bilo šta drugo nego iz pojilice. Ne znam da li ti je rečeno da i drugima preventivno daješ lijek , pitaj veterinara. Ja sam bolesnima direktno sipao u kljun ali nemoj samoinicijativno. Očisti dobro kokošinjac i digni higijenu na visoki stupanj, davaj vitamine , sprijeći doticaj sa miševima i pticama i drugim životinjama pa nećeš imati problema .
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-05-17, 01:48   #5
Myrnas
Polako se zagrijava

Myrnas je na dobrom putu

Prvo sam u veterinarskoj stanici naišao na ismijavanje jer njima je zaboga čudno to sto je moja kokica izgubila glas i naravno ismijavali su me i rekli mi Pa nije pijetao da kukuriče, kokici ne treba glas . Danas sam je opet uhvatio u ruke i drmao je ali ona ne može uopste da se dere već joj odmah kruna potamni i pokušava da se dere ali nema glasnica .
Veterinar mi je na kraju dao taj lijek sto sam uslikao i rekao da dajem samo njoj a ostalim kokama da ne dajem jer nose jaja i zdrave su. Sve čistim stvarno i vodim računa o svemu, primjetio sam kao da neke baje po jajima pa sam kupio za tekut svakakve otrove pa ću ih srediti..
Za ove zdrave koke dao mi je Muvisel to su kao neki vitamini i dobro je za kokice, Sta vi mislite o tome?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Nepročitano 10-05-17, 12:36   #6
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni draguljrobelar je nebrušeni dragulj

Ti vitamini su dobra stvar međutim oni nisu lijek. Moraš otkloniti uzrok zaraze a ne tek kasnije liječiti. Ako se radi o istoj bolesti ona se lako liječi samo davaj lijek i za tri dana bi trebalo biti dobro. Jaja ako nese baci jer je pod lijekom . Upiši na google - kokoši krkljaju , pa još prouči. Danas ništa više ne uspijeva bez kemije i smjese pa ni djeca . Prošla su vremena kad se kokošima bacilo šaku kukuruza i otjeralo na livadu a navečer pobralo jaja.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-05-17, 13:36   #7
Myrnas
Polako se zagrijava

Myrnas je na dobrom putu

Ostale su kokice dobro samo ta jedna malo ima promjene ali nadam se da će proći i to, dao sam joj lijek pa ako hoće neka pije a ako ne, lahka joj zemlja bila!
Danas sam našao jedno jaje bez ljuske a znam da sam kokama prije 2 dana dao veću količinu hljeba pa se tješim da je od toga bez ljuske jaje

Nepročitano 10-05-17, 20:09   #8
hotela
Aktivni Član

Član foruma od: 01.10.2014
hotela ima spektakularnu auruhotela ima spektakularnu auruhotela ima spektakularnu auru
Cool Re: Kokoska bolesna, pomagajte!!!

Kolega suti,kod nas bi ti vec sve potamanili cak i u selo.
hotela je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-05-17, 20:51   #9
Myrnas
Polako se zagrijava

Myrnas je na dobrom putu

O čemu vi ne razumijem vas

Nepročitano 10-05-17, 20:54   #10
hotela
Aktivni Član

Član foruma od: 01.10.2014
hotela ima spektakularnu auruhotela ima spektakularnu auruhotela ima spektakularnu auru
Cool Re: Kokoska bolesna, pomagajte!!!

pticja gripa
hotela je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:44.