Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kozarstvo Otkrivanje gravidnosti koza

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 07-11-18, 22:44   #1
Nemanja619
Polako se zagrijava

Član foruma od: 15.04.2018
Nemanja619 je na dobrom putu
Question Otkrivanje gravidnosti koza

Sa koliko nedelje bi koze koje se prvi put jare trebale da ulivaju mleko?
Nemanja619 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 17-11-18, 13:38   #2
Nemanja619
Polako se zagrijava

Početno Re: Otkrivanje gravidnosti koza

Ima li iko da mi odgovori. Bilo sta :D
Nepročitano 17-11-18, 14:14   #3
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj

150 dana traje bremenitost koza +/- 5 dana..pred samo jarenje moći ćeš izmusti prve količine kolostruma(žuta gusta tekućina)..
Vime poćinje rasti par dana pred jarenje intenzivno i to nemožeš ne primjetiti..
Uglavnom neznamo šte te mući,da li je koza ostala bređa ili se brineš zbog toga što je datum jarenja blizu ili je prošao a vime nije veliko?
komer je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 18-11-18, 12:35   #4
Nemanja619
Polako se zagrijava

Ne znam da li su ostale sjarene. To me muci. U kom delu bremenitosti pocinju da se pojavljuju prvi ynaci sjarenosti? Brine me jare jer sam pre 2god imao jedno jare koje sam cak 3 puta vodio kod jarca ona kao ostala sa nekih 3.5 meseca pocelo pomalo da joj raste vime i da se puni i nakon 15tak dana nista. Vime ostalo isto i nije se ne si ojarila.
Nepročitano 18-11-18, 14:14   #5
komer
Super Uvaženi Član

komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj

Ako nisu tražile 3 tjedna nakon što si vodio jarcu onda su sjarne..slično se i meni dogodilo s kozom..raslo vime a ono ništa.
Uglavnom trbuh bi trebao rasti..kada koza miruje ovisno koliko je dugo sjarna vidi se pomicanje ploda(iako može biti i peristaltika crijeva) pa se lako pogriješi.
Ukoliko imaš više koza svakako bi trebao imati svoga jarca jer time smanjuješ mogućnosti da propustiš sezonu tjeranja...
Nepročitano 18-11-18, 23:06   #6
Nemanja619
Polako se zagrijava

Imam za sad samo 2 koye. Nadam se da su ostale. Nisu trazile jarca posle niti se derale. U kom otprilike stadiumu gravidnosti mogu osetiti plod. Znam da ovcama mogu utvrditi sa 4 meseca nego da li moze nesto ranije kozama?
Nepročitano 18-11-18, 23:18   #7
komer
Super Uvaženi Član

Najbolje po trbuhu vidjeti i povećanju vimena..ostalo je najprecizniji ultrazvuk..ako nisu tražile onda bi trebalo biti uredu..
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:38.