Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Kombajni i berači Par pitanja o ZMAJ 133 kombajnu
Kombajni i berači Sve o kombajnima, mašinama za žetvu raznih žitarica, uljane repice, soje, graha, graška i sl.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 02-04-08, 07:39   #11
zoran
Regularni Član

Član foruma od: 07.02.2007
zoran je na dobrom putu
Početno Re: Par pitanja o ZMAJ 133 kombajnu

Citiraj:
Prvotno napisano od Čugi
To se i meni mota po glavi, ali ne mogu više čekati na druge, isplati se posle 3 godine samo sebi da radim, a znam da ću imati i usluga kod prijatelja koji čekaju kao i ja, te se i pre može isplatiti, da je lako nije, ali kad je poljoprivreda bila laka?!
Bravo, to ja potpisujem, nemaš većeg gušta nego kombajniranja, istina ima tu dosta kvarova ali i to je sastavni dio posla.
zoran je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 02-04-08, 21:00   #12
danger
Gost

Samo kupuj tog zmaja i sretno dobro doso u klub :lol:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 03-04-08, 14:13   #13
vedrankc
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 10.08.2007
vedrankc je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Čugi
To se i meni mota po glavi, ali ne mogu više čekati na druge, isplati se posle 3 godine samo sebi da radim, a znam da ću imati i usluga kod prijatelja koji čekaju kao i ja, te se i pre može isplatiti, da je lako nije, ali kad je poljoprivreda bila laka?!
Nebi se baš složio, kod nas su ljudi isto tako kupovali svašta.
Evo moj susjed je kupio Zmaja 142, samo ga je dvije godine imao, a radi zemlje puno više od Bobe.
Rekao je da u te dvije godine je imao najskuplju i najgoru žetvu. Kao prvo nije znao kvalitetno podesiti kombajn, al dobro sve se s vremenom nauči, ali prve godine mu je pukla guma znaci 5000 kn za novu gumu, zatim zaštopao je bubanj i nije istog trena isključio dreš, otišli su remeni na pogonu bubnja i bezbroj sitnica koje su mu se strgale. Druge godine mu je pukao blok motora, jer je štedio na antifrizu, morao je kupiti drugi motor. I još k tome dodaj gorivo mazivo, tak da je on imao najskuplju žetvu ikad.
Još kad je prodavao kombajn nije uspio dobiti koliko je dao, tak da je imao čistu pušionu na kombajnu. Sad posije koje jutro pšenice više i s tim plati kombajn. I kaže sjedim kraj prikolice gledam kak mi drugi kombajnira.
Kombajn se isplati kupiti samo ako imaš više od 100 ha za kositi.
vedrankc je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-04-08, 20:32   #14
mladen
Gost

na ovoj slici je prikazana osovina bubnja i varijatorska remenica tu gdje prst glavcina remenice vremenom ako se redovno ne podmazuje podere osovinu i remenica pocne da zvace i da kida ona tri sarafa koja sabijaju oprugu i naravno remen
na ovij slici je osovina prijemnog bitera pokazan je odstojnik koji dovodi remenicu prijemnog bitera u liniju sa remenicom bubnja kada te remenice nisu u liniji i tada kida remen , naravno to je odstojanje postojalo na osovini izjedna sa osovinom ali je vramenom potroseno pa sam ja moro otokarit odstojnik
  Odgovori s citatom
Nepročitano 03-04-08, 21:47   #15
danger
Gost

Pa sad neznam koliko si u pravu,guma moze puci na bilo kojem kombajnu,bubanj samo moze nestrucnjak da zagusi je je zmaj napravio lepo obrtomer bubnja pa lepo moze da se vidi optercenje a narocito ako se trko sa nekim u njivi,ja imam zmaja od 89" od 3,5 do 4,5km na sat u njivi i nema zagusenja ni rasipanja ako se pravilno podesi korpa i sita,sem ako se radi prljava soja onda se tera i na kvacilu :D ,samo strplivo sa zmajem i ima da sljaka,ja uradim sa zmajem godisnje 200ha bez kvara,a to sto mu puko blok jel to kriv ZMAJ ili je skup antifriz,u svakom slucaju nemaran kombajner.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 03-04-08, 22:19   #16
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Evo, da se i ja javim s posla malo...

Ljudi moji, ja sam na zetvu svojih 12 jutara cekao 6 dana i zetva je trajala 3 dana, jer u mom kraju fali kombajna... Ovako bih sam sebi i na vrijeme povrsio, i onda jos isao usluzno, toliko da si pokrijem troskove goriva. ZNAM da ce kvarova biti, ali sam radio s tudjim kombajnima duugo vremena i svi su bili ZMAJ... znam slusati stroj i raditi s njim, a sto se postelavanja kombajna tice, nema ni tu problema, jer imam ljude koji ce me nauciti...

A sto se tice zagusenja bubnja, nemam sto reci, nego da je to do neznanja kombajnera. Radio sam 3 godine sa 142 RM kombajnom i mogu vem reci da je to po meni sasvim solidan kombajn. Da si njega uzmem, iskopao bih si istog treba grob, jer je to za mojepotrebe prevelik kombajn, a vjerujem da bi mi 133 bio po mjeri, iako bih bio zadovoljan i s necim manjim.

Mogu vam do sutra pisati price o lose odrzavanim kombajnima i o dobro odrzavanim kombajnima, te ,vjerujte mi na rijec, znam koliki je u biti problem imati kombajn.

Ovaj koji sam nasao je dosta jeftin, te racunam na ulaganje od nakih 3 - 5 000Kn u njega nakon kupovine, iako on dobro radi. Treba takav stroj cijeli pretrest i miran sam neko dulje vrijeme, jer se meni na njivi nikud ne zuri, i ako treba polako, nije problem...

Sto se tice vrucine i prasine, dok god se para vrti, nema problema ;)

Zahvaljujem na slikama, i do slijedeci puta Pozdrav!
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-04-08, 15:47   #17
marko93
Super Moderator

marko93 avatar

Član foruma od: 31.01.2008
marko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu auru

evo mi smo slozili patent za kocnice na 133 i mogu reci da solidno funkcionira!! :D :D :mrgreen:
Nepročitano 06-04-08, 16:23   #18
krx pozega
Uvaženi Član

Član foruma od: 01.02.2007
krx pozega je na dobrom putu

Dajte par slika da vidim ja kako ti kombajni uopće izgledaju...

Bobo jel ti nebi bilo bolje kupiti nekog starog fahra
krx pozega je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-04-08, 16:34   #19
marko93
Super Moderator

marko93 avatar

Član foruma od: 31.01.2008
marko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu auru

evo ti zmajovke 133.
Nepročitano 06-04-08, 17:05   #20
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat

Kao sto sam iznad napisao, necu fahr-a, jer je ulaganje odmah u startu vece, a i dijelovi su skuplji...

Koliko meni treba, dobar je i 133, a po zmaju se snalazim sasvim solidno...

Mala nabavna cijena, jeftini i vrlo dostupni dijelovi, te jednostavnost koristenja uz minimalna ulaganja.

Kombajn kalibra zmaj 133 godisnje radi mozda sveukupno mjesec dana, i kad kupujes kombajn koji je 90.godiste, to uopce nije staro, jer nije mogao nabiti ne znam ti ja koliko sati... Najbitnije samo da nije stajao godinama pod supom, nego da je stalno radio, i to je to.

Kolega ima 780 koji uz minimalna ulaganja jos uvijek solidno radi, a kombajn je kupljen iz kombinata, u radio usluzno od kad postoji. Nije omanuo niti jednu sezonu...

[youtube:2zo80xsl]UCrsKCgzQ94[/youtube:2zo80xsl]

Koliko mislim da sa 133 ne mogu puno pogrijesiti, a mislim da ce mu se ulaganje u kombajn ubrzo vratiti.

Jedan iz susjednog sela kupio CLAAS MERCUR koji je mislim 88.godiste, i kombajne je trul da vise ne moze biti, i sto je najgore, odmah mu drugi dan pukne guma, jer je dugo stajao, i gume istrule... Dao je 2000 eura za njega, a nije skoro nista radio s njim, a kako mi se cini skoro nece biti taj kombajn u pokretu...

Pa ti vidi sto je bolje uzet. Iskustva ljudi koje poznam mi govore o zmaju samo pozitivne stvari, kao i o IMT-u, ali treba znati kako raditi s tim stroljevima, i nema problema nikakvih.
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Pitanja vezana za OPG Marin4712 Financije, propisi, javni natjecaji i slično 153 09-11-17 21:25
Ostala pitanja mario Pitanja i pomoć u vezi rada foruma 998 10-08-17 20:01
struja par pitanja tomislav.m. Svaštara 4 07-10-12 19:32
Kako riješiti problem grijanja u kombajnu john66 Kombajni i berači 6 02-12-10 22:38

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 06:13.