Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 14-05-08, 17:58   #1
itp
Super Uvaženi Član

itp avatar

Član foruma od: 12.05.2008
itp je zaista zgodanitp je zaista zgodanitp je zaista zgodanitp je zaista zgodan
Početno Maline

dali se itko bavi uzgojem malina? znaimaju me vaša iskustva i preporuke.
itp je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 30-01-09, 09:20   #2
Kontam
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 03.05.2008
Kontam će uskoro postati poznat
Početno Re: maline

Za malinu treba dosta stajnjaka, još ako bi se nabavila ona vrsta Polanda ili poljakinja tako nekako, koja netreba oslonac a može se i strojno brati. To je onda pun pogodak, samo su ulaganja izuzetna.
Kontam je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-01-09, 17:01   #3
Tomazy
Regularni Član

Tomazy avatar

Član foruma od: 30.01.2009
Tomazy je na dobrom putu

Pozdrav društvo, trenutno sam novi na forumu ali vas vec duže vrijeme pratim. U jedanajstom mjesecu sam zasadio 2100 sadnica maline sorte wilamette,imao sam manju parcelu iza kuće pa reko da ne stoji prazna pa zasadio malinu.
Nepročitano 30-01-09, 19:33   #4
hrvoje.crnjak
Gost

Bok ekipo! ja sam na jesen posadio 250 sadnica kupina,moglo bi se reć da su te dvije kulture slične,...a isto bas nemam iskustva...prije nego sam posadio pročitao sam knjigu "Maline i kupine,proizvodnja i promet jagodičastim voćem" autor Perry C. Crandall ..to mi je malo pomoglo...ja više nisam ništa drugo našao pa ak tko zna još kakvu knjigu na ovu temu nek javi !
jesi već postavio armaturu,ak jesi na koji si razmak stavio stupove?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 30-01-09, 20:17   #5
Tomazy
Regularni Član

Tomazy avatar

Tomazy je na dobrom putu

Nisam još za koji mjesec ide armatura uglavno sve je doma i čeka povoljno vrijeme. Razmak će mi biti 6m između stupova a između redova 2,4m.... To sam i ja pročitao ali dosta je to staro čak u nekom djelu piše da se nakon orbrezivanja malina izvlači u međured i malčira a zna se da je potrebno iste što prije spaliti radi sprječavanja bolesti.
Nepročitano 31-01-09, 20:47   #6
hrvoje.crnjak
Gost

je, da stara je malo knjiga ali ima i korisnih stvari.....i ja sam armaturu planirao na 6 m....di si uzimao stupove i iz kojeg su materijala i koliko su te izašli?.....to je dosta velik komad zemlje,negdje oko 1 h,zar ne?Ti bi na tih 2100 sadnica moagao dobit oko 12 i pol tona(oko 6 kg/sadnici)bar je tako za kupine....što planiraš s urodom?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 31-01-09, 21:24   #7
Tomazy
Regularni Član

Tomazy avatar

Tomazy je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od hrvoje.crnjak
je, da stara je malo knjiga ali ima i korisnih stvari.....i ja sam armaturu planirao na 6 m....di si uzimao stupove i iz kojeg su materijala i koliko su te izašli?.....to je dosta velik komad zemlje,negdje oko 1 h,zar ne?Ti bi na tih 2100 sadnica moagao dobit oko 12 i pol tona(oko 6 kg/sadnici)bar je tako za kupine....što planiraš s urodom?
Stupovi su rađeni u susjedstvu od betona,već ih tip dugo radi i dosta su kvalitetni al nema firmu...cijena 42kn/kom... nije velika zemlja 0,37ha ali maline ti idu na razmak od 40 cm pa mi ih zato toliko izašlo na tu površinu....planirani urod je nekih 3 t valjda.... a što s urodom :scratch :scratch neznam planiram vino,džem i nešto konzum...rod je tek 2010 vidjet ćemo.
Nepročitano 31-01-09, 21:45   #8
hrvoje.crnjak
Gost

to je ak sam dobro računao 1,43 kg/sadnici,zar maline imaju tako malen urod po jednoj sadnici?...jesi otvorio OPG?..pitam zbog poticaja?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 31-01-09, 21:52   #9
Tomazy
Regularni Član

Tomazy avatar

Tomazy je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od hrvoje.crnjak
to je ak sam dobro računao 1,43 kg/sadnici,zar maline imaju tako malen urod po jednoj sadnici?...jesi otvorio OPG?..pitam zbog poticaja?
Da negdje sam pročitao do 1,5 kg po sadnici. OPG je otvoren več par godina samo bi sad valjda trebal promjeniti kulturu... moram pitati nadležne :?: ..... jedino sad čekam županijski potica za zasađeno čekam od 12.mj :scratch
Nepročitano 31-01-09, 21:54   #10
Tomazy
Regularni Član

Tomazy avatar

Tomazy je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Milky
Ja ove godine sadim 1.5 ha malina pa ćemo vidjeti kako će biti! Da li ti imaš već posađene maline?
Milky vi ste osigurali tržište?

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 00:59.