Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Radovi u vinogradu Vinogradarstvo (radovi u vinogradu)
Radovi u vinogradu Od odabira loznih cijepova, preko zaštite i prihrane do berbe

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-09-17, 22:56   #971
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan
Početno Re: Vinogradarstvo (radovi u vinogradu)

Citiraj:
Prvotno napisano od Krumpironja Vidi poruku
ali sve noći pada
Opet nocu radis, nocu ne pada nego se dize.
NEWHOLLAND je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 11-09-17, 02:36   #972
Krumpironja
Super Uvaženi Član

Krumpironja avatar

Član foruma od: 08.05.2010
Krumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodan

Uvijek mene uhvati zadnja preša i danas isto hehe samo danas padala kiša i sutra govore loše vrijeme, dan odmora
Nepročitano 22-09-17, 21:20   #973
mranderson
Regularni Član

Član foruma od: 26.09.2016
mranderson će uskoro postati poznatmranderson će uskoro postati poznat

Gospodo, da vas čujem, vas iskusne, da sad 'radite' ponovno trsje, kak bi to 'napravili'.

Znači, nažalost, došel je dan, kad sam odlučio sve 'izbaciti' van, i sve nanovo!

Da napomenem, cca 500 čokota, koje odabrati (vidim sad su aktualni ovi kaj ne treba špricati, ali malo sam skeptičan prema tome...) nemam traktor, niti ga mislim imati, flakserica, kosilica, kopačica bi bili 'alati' obrade. Koliko ja znam, kod mene, u Krapini nema nitko onaj traktor-priključak koji samo 'pika' trsove u zemlju, ili se ja varam?

E sad, jel orati, ne orati, dosta je to sad 'ravno' ali su stari trsovi 'unutra' pa kako to najlakše i najbolje napraviti?

Hvala svima na pomoći!
mranderson je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-09-17, 00:50   #974
Krumpironja
Super Uvaženi Član

Krumpironja avatar

Krumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodanKrumpironja je zaista zgodan

Preorat i dobro nagnojit, sa sajačem posadiš za 2-3 sata sve ako ne mislis sa traktorom radit ne moras radit jako siroke redove a sortu sam odaberi, nesto sta ti se isplati a ne da sadis tek toliko da sadis
Nepročitano 24-09-17, 10:28   #975
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Član foruma od: 04.10.2013
brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan
Post Re: Vinogradarstvo (radovi u vinogradu)

Bilo bi dobro izorati, što dublje to bolje, poželjno bi bilo od 50 - 70 cm (ako je moguće). Moglo bi se izorati sad na jesen i onda na proljeće poravnati i pripremiti za sadnju. E sad nisam baš siguran u koje je
vrijeme godišnjeg doba (najbolje za sadnju), dosta je vremena prošlo od kad smo mi sadili.

Tih 500 trseva se može posaditi ručno, a razmak redova odrediš sam, po želji, zavisi kako ih namjeravaš obrađivati.
brgud je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-11-17, 20:14   #976
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

Prosla berba pa svi zaboravili vinograde.
NEWHOLLAND je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-11-17, 23:02   #977
Krumpironja
Super Uvaženi Član

Krumpironja avatar

Slažem se kolega heh nisam od berbe bio u nekim mjestima, po meni je još rano za gnoj ja više volim to u 2mj obavit

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Novi traktor za vinogradarstvo zvonek Ostali traktori 39 06-04-10 21:20

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:11.