Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Mehanička radionica zetor 3340-problem grijanja u kabini
Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 02-10-13, 10:45   #61
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Član foruma od: 07.02.2011
Cowboy će uskoro postati poznatCowboy će uskoro postati poznat
Početno Re: zetor 3340-problem grijanja u kabini

Citiraj:
Prvotno napisano od NEWHOLLAND Vidi poruku
Popravio sam ventilator pa bi sad napravio grijanje. Kuzim da je ovo ventil koji pusta toplu vodu u radijator ali ne kuzim odakle bi trebala dolazit voda posto oba crijeva idu u kabinu a ne mogu nac crijevo od hladnjaka sto bi vodilo prema kabini. Ovo crno bijelo crijevo vodi od termostata pa na drugu stranu i na ventil za ispustanje vode.
Sa ovog ventila jedno crijevo vodi na vodenu pumpu a drugo u kabinu.
Drugo crijevo koje ide iz kabine se spaja na granu koja vodi toplu vodu iz motora prema termostatu i onda dalje prema hladnjaku.
Ovo crno-bijelo crijevo je vjerovatno išlo u kabinu ali je prespojeno. Što znači da ti je najvjerovatnije radijator u kabini šupalj.
Izvadi prvo taj radijator i spoji ga na česmu (ako imaš dobar pritisak) tako ćeš vidjeti ako gdje pušta vodu i može li se krpiti ili blindirati ako pušta na nekom rebru.
U krpljenju ti možda pomogne i ona tekućina za zaptivanje hladnjaka na autu.
Kad središ radijator onda ispravno spoji grijanje i probaj dali radi. Provjeri i taj ventil na slici dali je ispravan odnosno dali pušta i zatvara vodu.

Posljednje uređivanje od MUHA : 02-10-13 at 11:39 Razlog: slika
Cowboy je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 02-10-13, 12:21   #62
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Nije dobro baš pretjerivati sa tom tekučinom za krpanje hladnjaka.
Ona ponekad (ustvari obično) začepi tam gde netreba.
MUHA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-10-13, 16:06   #63
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

ja na svom zetoru imam obadva problema koji se ovdje spominju,prvi je taj da stalno puse vruce,bez obzira na polozaj regulatora,a drugi je nesnosno cviljenje i struganje u drugoj i trecoj brzini ventilatora. ponekad cak i ne struze,ali dosta je da se malo drmne kabina,i buka pocinje opet. mislio sam da su otisli lageri,ali sad vidim da to i mozda nije bas tak,pa bude krov morao dolje,da se sve to ocisti i popravi.
inace,netko je spomenul da ventilator nista ne rashladi,ali ja sam po ljetu isprobaval i kad se ukljuci puhanje i dobro se namjeste oni otvori za zrak,sasvim solidno rashlađuje,a da ne puše direkt u glavu. kod mene to funkcionra tak dugo dok se voda ne zagrije,onda opet puse vruce,zato moram to popraviti.
gogo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-10-13, 17:17   #64
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

To što stalno grije je do ventila, stalno je otvoren. Možeš kupiti drugi takav ili ugraditi obični npr. odzračni ventil za radijator.
A cviljenje je zapravo struganje turbine ventilatora o plastični nosač. Izvadi ventilator van, neko neka prihvati rukama turbinu a ti lagano čekićem uz pomoć nekog izbijača pokušaj vratiti osovinu motora malo unazad. Na taj ćeš način povećati zazor između turbine i plastičnog nosača. To obično cvili u većoj brzini ventilatora ili počne da cvili zbog vibracija kabine, kad npr. voziš po rupama, po njivi isl.
Nepročitano 03-10-13, 20:16   #65
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

tocno tako! ja sam sumnjao na lagere,ali onda sam vidio tvoj post,pa je najvjerojatnije ista stvar kod mene. treba uzet koji sat vremena,sve fino ocistiti,srediti ventilator i ventil,tak da mogu orati u kratkim rukavima!
gogo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-10-13, 10:11   #66
ivica10
Regularni Član

Član foruma od: 07.11.2011
ivica10 je na dobrom putu

pozdrav.Imam zetor 4320.Kad se traktor ugrije on grije ali kad ventilator radi 1-2 min prestane grijati.Da li je mozda nesto zastopano pa nema protok dobar
ivica10 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 06-10-13, 10:29   #67
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebeželjko kž može biti ponosan na sebe

Probaj dirati crijeva koja idu do grijača (malih kilera) da li su vruča ako su hladna nešto ti radi zračni jastuk .
Nepročitano 06-10-13, 15:54   #68
Cowboy
Super Uvaženi Član

Cowboy avatar

Ako nikako nema protoka biće hladna a ako samo malo protiče biće topla.
Provjeri prvo ventil dali otvara do kraja a onda pregledaj da ti nije radijator zaštopan prvo provjeri izvana ako nije onda vidi ima li protoka.

Imaš li termostat na traktoru? Bez njega se nećeš baš nešto ogrijati.
Nepročitano 06-12-17, 14:49   #69
muamer55
Početnik

Član foruma od: 06.03.2015
muamer55 je na dobrom putu

Da pitam za taj relej odvoji kad ukljucim prekidac al ventilator nece da puse kad na drugi stepen on samo malo okrece gotov pa stane, a probo sam motoric ventilatora spojit direkt on radi odlicno,do cega bi moglo bit ..
muamer55 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
zetor 3340 sitni problemi toma 3340 Mehanička radionica 17 23-03-12 16:28
problem zetor alenvw Mehanička radionica 25 08-02-12 10:01
zetor 3340-djelomična blokada kočnica toma 3340 Mehanička radionica 17 07-11-11 19:38
zetor 3340 disk kočnice MisterM Zetor 21 11-07-11 22:41
Kako riješiti problem grijanja u kombajnu john66 Kombajni i berači 6 02-12-10 22:38

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:03.