Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Husqvarna motorka
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-07-11, 20:58   #1
Q-lock
Gost

Početno Husqvarna motorka

Kakva je za rad u sumi? prednosti, mane, koja je od njih najbolja.
  Odgovori s citatom

Nepročitano 20-07-11, 21:31   #2
TorpedoTD45
Uvaženi Član

TorpedoTD45 avatar

Član foruma od: 20.03.2010
TorpedoTD45 će uskoro postati poznat
Početno

Dok ne dođe netko sa iskustvom što se tiće Husqvarne, bilo bi dobro da opišeš za šta ti treba motorka, tj. koju količinu rada i koliko novaca možeš izdvojiti.

Onoliko koliko ja znam, ako biraš najbolje od Husqvarne, onda XP serija koja je oznaka profesionalnih pila. Od mana, vlasnici kažu, servis, no to ovisi o lokaciji na kojoj se nalaziš. Drugo sve je na razini najboljih.
TorpedoTD45 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-12-11, 16:52   #3
zradikovic
Regularni Član

Član foruma od: 08.08.2009
zradikovic je na dobrom putu
Početno

Od ove godine sam počeo kuriti na drva,plin je sve skuplji a nasljedila se neka "šumica" te silom prilika nekaj šume kupio od susjede tak da sad imam drva za nekoliko zima unaprijed uglavnom agacija i bukva. Pošto sam dosad večinom posuđivao motornu pilu ili plačao uslužno rezanje odlučio sam kupiti motorku huskvarnu i to mislim da bi moje potrebe za rušenjem i rezanjem od nekih 25m3 na godinu zadovoljio model 365.. e sad mene zanima ako netko ima takvu pilu ili je radio s njom kakve su preporuke za nju ili možda koji drugi model ili drugu marku ima kakvu preporuku.
zradikovic je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-12-11, 18:32   #4
hrvoje01
Super Uvaženi Član

hrvoje01 avatar

Član foruma od: 07.12.2010
hrvoje01 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Q-lock Vidi poruku
Kakva je za rad u sumi? prednosti, mane, koja je od njih najbolja.
ja imam 3 hugvarne a vidim da si iz Sl.Broda kao i ja servisa nemaš a djelove moraš naručivati iz Zagreba ili Nedelišća i plaćati poštarinu što se tiče pila pun pogodak servis u banani.Kod nas je sad servis ovlašteni Mio Agrostroj a oni su goli k.... nemaju djelova tj.ne mogu ih dobiti kad ne plaćaju tako da tamo više i ne idem iako sam kupio prija 2mj.pilu tamo husku 365
Nepročitano 17-12-11, 20:26   #5
Aco 93
Aktivni Član

Član foruma od: 15.10.2010
Aco 93 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od zradikovic Vidi poruku
Od ove godine sam počeo kuriti na drva,plin je sve skuplji a nasljedila se neka "šumica" te silom prilika nekaj šume kupio od susjede tak da sad imam drva za nekoliko zima unaprijed uglavnom agacija i bukva. Pošto sam dosad večinom posuđivao motornu pilu ili plačao uslužno rezanje odlučio sam kupiti motorku huskvarnu i to mislim da bi moje potrebe za rušenjem i rezanjem od nekih 25m3 na godinu zadovoljio model 365.. e sad mene zanima ako netko ima takvu pilu ili je radio s njom kakve su preporuke za nju ili možda koji drugi model ili drugu marku ima kakvu preporuku.
... za tvoje potrebe 365 ti je odlična 372xp ti je profisjonalna motorka za tvoje potrebe ti je 365 dosta.
Aco 93 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-12-11, 22:59   #6
hrvoje01
Super Uvaženi Član

hrvoje01 avatar

Početno

za tu količinu drva 359 idealna kod mene je napravila cca 1500m drva pukla ja radilica ljetos ali mojom greškom kad sam stezo kvačilo pretego sam i tu je napukla i sutra dan u radu pukla skroz,ali kupljena je nova radilica,set brtvi i semeringa i bit će sastavljena kroz 10-tak dana nedam ja ni za koje pare
Nepročitano 18-12-11, 12:07   #7
kikic MF
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.07.2008
kikic MF je na dobrom putu
Početno

ja sam prije kojih mjesec dana kupio husqvarna 365. motorka je više nogo odlična tko se ne bavi profesionalno šumarijom. ima 4,6 ks i 65,1cm3. u usporedbi s starom stihl 0.50 ova je prava divljakuša. jako brzi okretaji a snage još u rezervi više nego dovoljno. mač ima 45cm trenutno. ali mi je reko trgovacda na nju može ić mač do 55cm, i da nema straha da će se mučiti.
motrka je za preporuku, i opravdava cijenu i zadoljava kupca
Nepročitano 18-12-11, 14:27   #8
hrvoje01
Super Uvaženi Član

hrvoje01 avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od kikic MF Vidi poruku
ja sam prije kojih mjesec dana kupio husqvarna 365. motorka je više nogo odlična tko se ne bavi profesionalno šumarijom. ima 4,6 ks i 65,1cm3. u usporedbi s starom stihl 0.50 ova je prava divljakuša. jako brzi okretaji a snage još u rezervi više nego dovoljno. mač ima 45cm trenutno. ali mi je reko trgovacda na nju može ić mač do 55cm, i da nema straha da će se mučiti.
motrka je za preporuku, i opravdava cijenu i zadoljava kupca
imam je i ja mač od 55 nemoj stavljati jer je pre velik za tu pilu čak mi je i na 372xp mač 45 cm nema potrebe veći kome treba veći mač taj će kupiti pilu od 6.5 ks
Nepročitano 18-12-11, 15:31   #9
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno

imam ja huskvarnu od 6,4ks i na njoj mi je mač od 34 zuba , ako slučajno mi bude trebao duži mač (mada čisto sumnjam) onda ću ga nabaviti i stavljati samo po potrebi
ovaj sa 34 zuba motorka ni ne osjeti
duži mač izbjegavam isključivo iz bezbjednosnih razloga

ali 6,4ks je nešto za respect :prayer:
Nepročitano 18-12-11, 15:50   #10
hrvoje01
Super Uvaženi Član

hrvoje01 avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od savoris Vidi poruku
imam ja huskvarnu od 6,4ks i na njoj mi je mač od 34 zuba , ako slučajno mi bude trebao duži mač (mada čisto sumnjam) onda ću ga nabaviti i stavljati samo po potrebi
ovaj sa 34 zuba motorka ni ne osjeti
duži mač izbjegavam isključivo iz bezbjednosnih razloga

ali 6,4ks je nešto za respect :prayer:
imam u ponudi motorku husgvarnu 390xp stoji u trgovini ne može ju prodati reko je dati veeeliki rabat pa čekam koja će biti cjena iako mi nije potrebna mislim da je za praviti drva pre velika i teška ipak je to 6.7ks ali ako bude dobra cjena moja je

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Motorka žnj marke tomo420 Šumarstvo 22 20-03-14 18:11
Tomos- Husqvarna rudamaca Šumarstvo 15 20-09-13 20:23
Koja je ovo motorka sumadinac Šumarstvo 4 26-01-13 23:21
husqvarna 395 xp vs sihl ms 660 piško007 Šumarstvo 11 20-07-11 16:50

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 11:11.