Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 22-01-12, 21:23   #501
farmervg
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 07.06.2010
farmervg je nebrušeni draguljfarmervg je nebrušeni draguljfarmervg je nebrušeni dragulj
Početno

ma možeš i sada staviti vidi sa vetrinarom ta gumica košta par kuna
farmervg je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 22-01-12, 21:32   #502
laik
Aktivni Član

laik avatar

Član foruma od: 28.12.2011
laik je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od farmervg Vidi poruku
to si dobro izračunao za tu starost kozliča ali računaj kad budu stariji da če im trebati više dok ne počnu samostalno jesti
to znam i računam sa tim...samim tim jer mliječnost kod koze raste do dva mjeseca od jarenja....

Citiraj:
Prvotno napisano od vili1 Vidi poruku
bio sam u knjiznici i iznajmio knjigu kozarstvo od dr. ivo franića i ondje pise da jarad od 14-30 dana ima 4 obroka po 250 mL zamijenskog mlijeka a od mjesec dana da počinju samostalno da se hrane sa travom ili sijenom tj. počinju isprobavati ali to sve varira od koze do koze ili pasmine. Imam isto knjigu od Boro Mioča i Vesna Pavić a za par dana idem po neke druge iz knjiznice malo da promijenim jer ne pise sve u jednoj knjizi.

Dali ima netko iskustva u vezi kastracije mladih jarica sa gumicama,cuo sam razne price i citao o tome?
Čitao sam tu knjigu od Franića ali je nemam,imam samo nešto sitno prepisano iz te knjige,dobra je knjiga. Sad imam original kozije mlijeko(dobio sam 5-6 litara uz jariće)ali kad počnem davati zamjensko svakako ću nešto povećet dozu jer ipak nije prirodno pa je sigurno manje hranjivo,što ne znači da je loše. Čitao sam po internetu ovih dana i kažu na farmama gdje odmah odvajaju jariće bitno samo dan-dva da se nasisaju kolostruma i može zamjena.
imam i ja tu knjigu od Bore i Vesne a ima još jedna dobra knjiga o kozarstvu koju isto imam od Feldhofer-Banožić-Antunac jako dobra knjiga nije je bilo u prodaji nego sam je nabavio preko plavog oglasnika još davno...

Posljednje uređivanje od daniels : 20-02-14 at 17:17
laik je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-01-12, 14:58   #503
bepo
Polako se zagrijava

Član foruma od: 10.03.2011
bepo je na dobrom putu
Početno

preporuka svim uzgajivacima malim i velikim da si nabave ovaj komad literature.
cijena joj je 216kn i stvarno ju vrijedi imati.

bepo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-01-12, 14:59   #504
tovi
Polako se zagrijava

Član foruma od: 25.01.2012
tovi je na dobrom putu
Početno

pozdravljam forumaše, zanima me ima li tu uzgajivača koza, odnosno kojima je to osnovna djelatnost
tovi je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-01-12, 19:30   #505
farmervg
Super Uvaženi Član

farmervg je nebrušeni draguljfarmervg je nebrušeni draguljfarmervg je nebrušeni dragulj
Početno

ja imam koze ali to mi je sporedna djelatnost nešta između hobija i zarade:weedman:
Nepročitano 26-01-12, 19:33   #506
tovi
Polako se zagrijava

tovi je na dobrom putu
Početno

reci mi jeli se baviš proizvodnjom mljeka
Nepročitano 26-01-12, 19:36   #507
farmervg
Super Uvaženi Član

Početno

samo za svoje potrebe više mi se neisplati
Nepročitano 26-01-12, 19:51   #508
tovi
Polako se zagrijava

tovi je na dobrom putu
Početno

a zašto ti se neisplati , pa koliko vidim blizu si večih gradova zar to nema tamo pođu, meni dolaze ljudi i po 130 km udaljenosti po mljeko
Nepročitano 26-01-12, 20:03   #509
farmervg
Super Uvaženi Član

Početno

neznam nisam probavao na taj način prodavati mljeko možeš ga prodati par litara svaki da iči u Zagreb pa stajati na placu da prodaš koju litru mljeka to kupuju ljudi kojima je potrebno za zdravlje ovako ti niko neče dati 10kuna za litru jedino mljekare a to je malo uvjetovano trebaš imati veču količinu da bi dolazili i to danas je sutra nije a uložiti neke velike investicije nema za sada isplativosti sir isti razlog relativno im je skup večini smrdi pa kome da šta onda prodam ovako jariči se prodaju zemlja se čisti i održava imam hobi i neku zaradu za sada ide na žalost tako
Nepročitano 26-01-12, 21:59   #510
laik
Aktivni Član

laik avatar

Član foruma od: 28.12.2011
laik je na dobrom putu
Početno

Prije neki dan sam čuo da Vindija plaća 3,5 kuna za litru mlijeka....
Inače koliko sam viđao po trgovačkim centrima litra kozijeg mlijeka je bila 18,99kn i 19,99. Kaufland i Plodine

Posljednje uređivanje od daniels : 20-02-14 at 17:15
laik je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Oznake
jarenje, koze, zibba

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 01:34.