Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori > Tomo Vinković Tv serije 800
Tomo Vinković Trakori Tomo Vinković su mali zglobni traktori snage 15-40 KS. Izuzetno praktični za obrađivanje vrtova i vinograda.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 26-04-18, 16:37   #521
reider
Aktivni Član

Član foruma od: 09.02.2012
reider će uskoro postati poznatreider će uskoro postati poznat
Početno Re: Tv serije 800

Eniz, najčešče se dogodi taj lom upravo kod orbe. Izgleda, da nije ravno predvideni stroj, da se ore u nekvim težkim zemljama. Kod mene je poznanik radije koristijo uslužno, nego bi sam orao, jer kazao, da se uviek nešto podera tekom orbe. A kod drugih radova sa njim nije imao nikad problema, i zadovoljen je sa sličnim strojem.

Nepročitano 03-05-18, 09:56   #522
Eniz826
Početnik

Član foruma od: 06.03.2018
Eniz826 je na dobrom putu

Prpsle godine negdje kada sam vozio sijeno bilo mi je pocelo da skripi u desnom tocku ja sam mislio da je kocnica ali je diferencijal bio toliko vruc da ga nisam mogao dirati, popustio sam kocnice ali opet isto i nakon malo trzanja naprijed nazad prestalo je a poslije se naradio voznje drva i drzalo je nekako. Tako da sam siguran 100% da je to bilo tad i da je nekako gulio do sada dok nije vise moglo.
Eniz826 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-05-18, 20:58   #523
reider
Aktivni Član

Kad popravljaš, provijeri i njega, nije oštečen, a provijeri, ak ima pravi zazor između zupčanika.
Nepročitano 08-05-18, 16:46   #524
Eniz826
Početnik

Sve je promjenjeno bilo oko 200 eura opravka, bilo je bas bas puno komada sto se slomilo, ali sve je na kraju uredu :D, ulje zamijenjeno sad bi trebalo da je sve uredu.
Nepročitano 08-05-18, 19:35   #525
reider
Aktivni Član

Sijetijo se ja upravo danas na tebe. TV-jem 418 premiještao na dvoru prikolico jednoosovinko u ovinek iz jarka van težko ukupno sa tovorom 2 tone. Asvalt crn od gum stražnjih i samo čekao, dal če što puknuti. A trebao sam se okrenuti zbog iztovora tovora.

Posljednje uređivanje od reider : 08-05-18 at 19:41
reider je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-05-18, 20:07   #526
Eniz826
Početnik

Treba lagano sa prikolicom jer mu ona pritisne zadnji dio pa onda lakse pucaju osovine
Nepročitano 15-05-18, 10:57   #527
reider
Aktivni Član

Ma nije sve izgleda od težine na kuku. Sijetim se, da su ljudi više tužili kod orbe ,da se to poderalo. A gledajuči na to, da poznajem kakav plugič je tada vukao jedan od njih, mogao bi se nasmijati, da to ne izdrži(1 brazda 8cola, 30 ks traktor). Jednostavno, trebalo bi to biti snažnije napraveno. Isto izvedeno tehnički, a masivnije izrade ili bolji material. Ma čovijek se napokon dvih istih lomova odlučijo odustati od oranja sa svojim malim traktorčičem i koristijo za to usluge.
Nepročitano 22-05-18, 10:48   #528
Proximo
Početnik

Član foruma od: 24.03.2014
Proximo je na dobrom putu
Početno

Pozz, svima imam TV 818, zanima me kak se može, ako može smanjiti njegova bučnost, naime cijelo selo iziđe van kad idem cestom, dal zamjenom auspuha ili? Naime traktor je 91" godina sve je orginal na njemu..

I također pitanje, naime moj tv je registriran i večinom ga koristim za prepeljavanje autoprikolicom, zanima me informacija, uz traktor imam i prikolicu koju smo nekada kupili a koju je radila tvornica bjelovar, jednoosvinka, ručna kiperica, dal se ona isto treba registrirat ili ne, naime seljani me ubjeđuju da se prikolice radne ne trebaju registrirat, a ja baš nisam u toku sa time, šta se tiče priključnih stvari za traktore.. Koristio bih nju jer je dosta duža i šira os auto prikolica..

prikolica ima sjedalo i radnu kočnicu da napomenem, znači slična je kao i prikolice za motokultivatore..

Posljednje uređivanje od mtd001 : 29-05-18 at 23:59
Proximo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-05-18, 11:32   #529
reider
Aktivni Član

Buka ti je zbog jednog klipa. Nešto dosta ne budeš mogao riješiti. Osim imali su jedni jednoklipci namiješteno nekve duge auspufe prema mome 418, znači postoje jih više. Razpitat treba se v prodavaoni.
Što se tiče priključaka, sve što vučeš sa TV-jem ne treba registrirati. NEznam za HR zakone, al mi se čini, da do 4 ili 5 tona nosivosti ne treba registrovati ništa. Osim označiti trokutom i svijetlima.Lp
Nepročitano 11-06-18, 10:04   #530
Proximo
Početnik

Član foruma od: 24.03.2014
Proximo je na dobrom putu

Hvala puno na odgovoru!
Proximo je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 12:43.