Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Peradarstvo Ukrasna perad
Peradarstvo Sve o grani stočarstva koja se bavi uzgojem pernatih životinja sa ciljem dobijanja mesa, perja i jaja.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 04-02-11, 18:19   #11
Voicee
Regularni Član

Član foruma od: 27.10.2010
Voicee je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Hrvach Vidi poruku
:lol::rolleyess::lol: Navikli su oni već na sve. Imam pjevca koji je najglasniji od pol 4 do 7 ujutro. Ako me nisu do sada ubili neće niti dalje. Inače ti držiš biserke?
Ne držim ali znam koje probleme međususjedske mogu napraviti :lol:

Pravo mjesto za potragu ti je svijet-ljubimaca a vidim da si tamo već pitao.. ;)
Voicee je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 04-02-11, 20:01   #12
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Član foruma od: 14.12.2010
Hrvach će uskoro postati poznat
Početno

hahahahaha! Ako imam malo sreće neće samo škanjce otjerat, možda se i susjeda riješim
Nepročitano 07-02-11, 11:54   #13
dotty
Polako se zagrijava

dotty avatar

Član foruma od: 01.11.2010
dotty je na dobrom putu
Početno

Imam pitanje za vas znalce: živim u Zagrebu (Dubrava) i imam lijepo ograđeno dvorište i mali povrtnjak, da li mislite da bi mogla u tom svom vrtu držati recimo par fazana ili pauna ili možda nešto drugo i kako se o njima treba brinuti?
Nepročitano 07-02-11, 18:11   #14
Voicee
Regularni Član

Voicee je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od dotty Vidi poruku
Imam pitanje za vas znalce: živim u Zagrebu (Dubrava) i imam lijepo ograđeno dvorište i mali povrtnjak, da li mislite da bi mogla u tom svom vrtu držati recimo par fazana ili pauna ili možda nešto drugo i kako se o njima treba brinuti?
Zavisi koliko je veliko dvorište.Isto tako morali bi imati i zatvoren prostor za njih (volijere) jer će ih inače biti posvuda.Dosta su i glasni pa to treba uzeti u obzir zbog susjedstva.Ja ih nisam držao ali kolege koji ih gaje imaju velike površine.
Ako vas zanima više, upućujem vas na ovaj mali vodič za uzgoj fazana:https://docs.google.com/document/d/1...2tQ/edit?hl=hr

Posljednje uređivanje od Voicee : 07-02-11 at 18:26
Nepročitano 08-02-11, 09:33   #15
dotty
Polako se zagrijava

dotty avatar

Član foruma od: 01.11.2010
dotty je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Voicee Vidi poruku
Zavisi koliko je veliko dvorište.Isto tako morali bi imati i zatvoren prostor za njih (volijere) jer će ih inače biti posvuda.Dosta su i glasni pa to treba uzeti u obzir zbog susjedstva.Ja ih nisam držao ali kolege koji ih gaje imaju velike površine.
Ako vas zanima više, upućujem vas na ovaj mali vodič za uzgoj fazana:https://docs.google.com/document/d/1...2tQ/edit?hl=hr
Hvala! Pogledat ću vodić za uzgoj, ali ne mislim uzgajati fazane, mislila sam onako jedan par kao kućne tj. dvorišne ljubimce.
Nepročitano 08-02-11, 09:47   #16
darnije
Gost

Početno

Imam ja jedno pitanje. ima li netko jaja biserke za prodati. Meni bi trebalo .. nalazim se u slavonskom brodu.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 08-02-11, 14:41   #17
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od darnije Vidi poruku
Imam ja jedno pitanje. ima li netko jaja biserke za prodati. Meni bi trebalo .. nalazim se u slavonskom brodu.
I mene isto zanima. Mogu biti jaja ili velike biserke!
Nepročitano 08-02-11, 23:52   #18
Voicee
Regularni Član

Voicee je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Pozdrav ljudi! Jel drži neko biserke (perlinke,morke) čuo sam da su dobre za tjeranje škanjaca i ostale gamadi. Zadnjih tjedan dana muku mučimo s škanjecem koji nam diže kokoši pa sam odlučio nabavit biserke da ga bar malo drže podalje od kokoši.
Je si li držao ili si možda u razmatranje uzeo i guske?Mogu ovisno o vrsti biti izuzetne čuvarice-dojavljivačice nepozvanih gostiju.Ja sam godinama držao Tulušku gusku i moram ti reći da sam se više oslanjao na njih nego na svog Njemačkog ovčara!!!Samo da napomenem da su susjedi kad su htjeli doći kod mene, prvo nazvali da li su guske puštene...:mrgreen:
Nepročitano 09-02-11, 00:23   #19
Hrvach
Uvaženi Član

Hrvach avatar

Početno

hahah Guske imam sezonski,ali ih baš ne volim jel s njima nikad na zelenu granu. Uvijek me gusak napada, mene mrzi više nego sve ostalo. Biserke su mi ljepše i mirnije.
Nepročitano 01-03-11, 22:38   #20
Voicee
Regularni Član

Voicee je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
hahah Guske imam sezonski,ali ih baš ne volim jel s njima nikad na zelenu granu. Uvijek me gusak napada, mene mrzi više nego sve ostalo. Biserke su mi ljepše i mirnije.
Jesi li našao biserke?
Inače ovako se glasaju pa još jednom razmisli... :lol: http://www.youtube.com/watch?v=705vg1IkF38
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
S ćime zamašćujete hranu za perad? Linda Peradarstvo 20 25-05-12 14:06

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:14.