Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Zetor Motor za zetora
Zetor Industrija za proizvodnju traktora iz Češke, do 1990 podružnica Zbrojovke iz Brna.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 21-10-16, 14:40   #1
itfzoran
Polako se zagrijava

Član foruma od: 23.03.2011
itfzoran je na dobrom putu
Početno Motor za zetora

Napravio sam generalnu gdje sam u zetora 7011 ugradio motor od 6011-sve novo, ali i onda mi falilo snage a sad pogotovo. Čitam pa se zanimam: jel tko ubacivao drugi taktorski ili kamionski motor veće snage,znači 80-90-100 ks? Što biste mi predložili?
itfzoran je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 21-10-16, 14:59   #2
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: Motor za zetora

Nema sreće od toga. Pitanje je koliki moment može podnesti getriba.
Prodaj ga i kupi veći traktor.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-10-16, 16:24   #3
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

zetor je to , može to i više, xd
Nepročitano 21-10-16, 16:41   #4
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

Getriba je ista i na npr 7745,koji s turbom ima 80ks,a nisu baš poznati po tome da bi im getribe odlazile,tako da može podnijeti taj i još malo jači motor...
Ali opet je to tak-tak,bolje uzeti nešto veće...
gogo je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-10-16, 18:57   #5
ZJ
Super Moderator

ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Tam piše 90...100ks. Ne vjerujem da ta getriba može (dugoročno) podnesti moment tak jakog motora.
Nepročitano 21-10-16, 18:59   #6
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

nijedna getriba nije projektirana na 24/7 odnosno 100%-totno opteečenje ..jer bi izgeldala ko lokomotiva .
a vjerojatno misli tjerati kardan , pa je getribi svejedno
Nepročitano 21-10-16, 22:42   #7
itfzoran
Polako se zagrijava

Čitam razno razne nadogradnje na forumima prvenstveno na bazi imt-a i zastavinih motora već par mjeseci. Nagledao se slika i naslušao prijedloga za druge. Prodati ga skoro pa ne mogu,većina bi pukla od smijeha da čuje razlog. Ima papire,da dam mašti na volju. Ugl.nemam vremena i htio bih motor koji će s lakoćom raditi što traktor radi. Sad vuče dvije brazde,htio bih da vuče tri,kako sam čitao za to je min.80 ks ,poželjno 90 ks tj. 30 ks po brazdi. Nemam poticaja pa bi bilo dobro da je jednostavan za održavanje i da ne troši više od zetora. Poznati su mi mogući problemi od zvona,spojničke,kartera,koljevke...oni koji najviše znaju prvi su se i javili i od njih očekujem najbolji prijedlog,znači zj- muha- puknuti...hvala.
Nepročitano 21-10-16, 23:10   #8
ZJ
Super Moderator

Gle, bez bez prednjeg pogona i s malim zadnjim kotačima teško budeš vlekel 3 brazde, pa da je i neznam kakva ravnica.
Drugo, najjednostavnije bi bilo ugraditi motor od Zetora Crystala, ili neki kamionski motor od cca 4...5L zapremine. Problem ti bude onda pripasivanje Zetorovog zamašnjaka, jer mnogi motori nemaju ravnu prirubnicu pri zamašnjaku, već je zamašnjak djelomično u zvonu motora.
Većina kamionskih motora ima limeni karter i nenosivi blok, pa trebaš raditi i uzdužnu šasiju.
Slijedeći je problem prednja koljevka, koju treba ili pripasivati motoru ili izraditi novu.

Rekoh ti, ova getriba nemre nositi više od nekih 80-tak ks, odnosno nekih 300...350Nm motora.
Ak ugrađuješ kamionski motor, treba prerađivati i bošpumpu, jer vozila nemaju regulatore brzine vrtnje motora, već samo regulator ler gasa i limit maksimalne brzine.

Sve to te bu koštalo više nego kaj košta još jedan takav traktor, a osim toga, ovoga više nebuš nikome mogel jednog dana prodati.

Za te novce kupi starog Belarusa od cca 80 ks ili starog Zetora Crystala. Nemaju nekakve tržišne vrijednosti, a veliki su radnici i puno teže gradnje od ove serije Zetora koju imaš, pa mogu vleći i nositi teže priključke.
Nepročitano 21-10-16, 23:22   #9
itfzoran
Polako se zagrijava

Mtz 82 sam vozio tamo 86-90.g.,odličan traktor. Vidio sam neka rješenja glede izrade šasije za drugi motor i koljevku. Razmišljao sam i o prednjoj vuči,ali kako nemam izvod na mjenjaču u tu kombinaciju se ne bih sada upuštao. Planirao sam drugi motor sa zamašnjakom i korpom staviti. Motor iz zastave 80.10 ili nešto slično?
Nepročitano 21-10-16, 23:29   #10
ZJ
Super Moderator

Kamioni nemaju dvostepeni kuplung, a i ripne na lameli ne pašu.
Puno je to posla i puno strojne obradi i izrade dijelova. Mislim da ti se ne isplati raskopati složeni traktor s praktički novim motorom.
Ja bi radije krenul drugim putem: friziranjem postojećeg motora. Za početak dodati turbinu, hladnjak ulja, jači rashladni sustav... Tak moreš najjeftinije dići snagu, a da traktor i ne diraš.

Kamionski motori nemaju baš momenta, već je njihova snaga u brzini vrtnje, a to ti nebu baš od velike koristi (na kardanu).
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 10:09.