Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Husqvarna motorka
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 09-04-18, 18:31   #1251
matabab
Početnik

Član foruma od: 12.10.2016
matabab je na dobrom putu
Početno Re: Husqvarna motorka

Citiraj:
Prvotno napisano od markony Vidi poruku
Prvo nepostoji ni jedan razlog zašto bi ti itko napravio bilo kakav pregled besplatno,a drugo oni su sebe zaštitili na način da ako ne platiš pregled ili servis ili kako god to nazoveš,garanciju ti neće produžit i šta god se pokvari neće snosit troškove popravka oni,nego ako hoćeš isti popravit,popravit ćeš o svome trošku.To je tako,kapitalizam,zakoni EU itd.Kome paše paše kome ne nema sreće.
Ma OK, razumijem i ja to donekle... i nije neki problem, ali me iznenadilo...nisam si racunao na to... ono, govore garancija dvije godine pa sam si tako i racunao, kad ono zapravo garancija je realno gledano godinu dana...

Tako mi mogu dati garanciju i 20 godina, a pod uvijetom da im svake godine donesem da rade servris tj. Generalku... pa ja platim i idemo ispocetka...

Nema govora, Husqvarna je za mene i dalje top proizvod... i opet bi je uzeo, al te neke stvari me iznenade...
matabab je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 10-04-18, 08:14   #1252
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Pa tak ti KIA daje 7 godina garancije na aute, ali si dužan auto održavati u ovlaštenom servisu, plaćati njihov materijal i rad po njihovom normativu (naravno da se to može napraviti u pol cijene ili niže ako sam mijenjaš ulje).
Ne vidim u čemu je tu problem (osim u tomu da se uvijek mora platiti).
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 10-04-18, 09:45   #1253
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

garancija je samo mamac za naivne ...a košta samo živaca
Nepročitano 10-04-18, 20:24   #1254
sanjar
Početnik

Član foruma od: 15.11.2015
sanjar je na dobrom putu

Meni kada je isticala godina dana garnancije, na nekih 10 dana prije isteka normalno je odnio na servis i rekao kao da ne radi dobro i uzeli bez pogovora i prikopcali na racunalo i pregledali je detaljno i naravno nisam nista platio. A posto kod nas nema opcije na plus jos jednu godinu nisu ni produzili, a nema ni potrebe ako je sluzila godinu dana bez kvara i sljedecu ce sigurno, tako da ta godina i ne znaci nesto puno.
sanjar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-04-18, 00:23   #1255
matabab
Početnik

Član foruma od: 12.10.2016
matabab je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ Vidi poruku
Pa tak ti KIA daje 7 godina garancije na aute, ali si dužan auto održavati u ovlaštenom servisu, plaćati njihov materijal i rad po njihovom normativu (naravno da se to može napraviti u pol cijene ili niže ako sam mijenjaš ulje).
Ne vidim u čemu je tu problem (osim u tomu da se uvijek mora platiti).
A meni po mome shvacanju nije isto garancija na auto i na motorku... nemaju nista zajednicko(da ste s nekim trimerom usporedili onda OK)...
Ako gledamo na autu pod obavezno moras mjenjati ulje i filtere, to je potrosna roba, kao recimo na motorci lanac i vodilica... i to se podrazumijeva da placa kupac... i da ne ulazi u garanciju... ali ove neke ostale stvari(pregled, dijagnostika) koje zapravo oni iz servisa rade preventivno da bi sprijecili neki veci kvar(a ulazi u garanciju) i time zapravo oni štite sebe...zato mi malo nelogicno da te troskove snosi kupac...
Ma nije problem u nicemu sto se tice ovoga, plati i šuti-nema druge... nego postavio sam pitanje da vidim tuđa shvacanja i razmisljanja po pitanju toga...

Citiraj:
Prvotno napisano od puknuti Vidi poruku
garancija je samo mamac za naivne ...a košta samo živaca
Tocno tako... to ste dobro rekli... pitam se zapravo ima li i smisla ikakvoga... vise mi zvuci kao neki marketinški trik... da kupce privuku... kazu 2 godine garancija... s tim da su te odma skoro u startu vec spustili na 1 godinu, i da se desi kakav kvar pitanje je kakav bi ishod bio... vjv. bi kupac bio kriv jer nije ispunio neko od pravila....

Oprostite, ne snalazim se jos najbolje po forumu pa sam zakomplicirao, ne znam kako se brise prethodni(identicni) odgovor pa bih molio moderatora da to ucini... hvala

Citiraj:
Prvotno napisano od sanjar Vidi poruku
Meni kada je isticala godina dana garnancije, na nekih 10 dana prije isteka normalno je odnio na servis i rekao kao da ne radi dobro i uzeli bez pogovora i prikopcali na racunalo i pregledali je detaljno i naravno nisam nista platio. A posto kod nas nema opcije na plus jos jednu godinu nisu ni produzili, a nema ni potrebe ako je sluzila godinu dana bez kvara i sljedecu ce sigurno, tako da ta godina i ne znaci nesto puno.
Dobro, to je OK i tako bi trebala funkcionirati garancija... u mome slucaju placas sto je spoji na racunalo i onda ako ima kakvih gresaka-kvarova platis naknadno sto su ti to popravili... i koji je onda smisao te garancije sto su mi kao dali?
Mozda eventualno da pukne radilica, ili tako neki veci kvar da se desi bi prihvatili pod garanciju, ali pitanje kako bi se i tad odvila situacija....

Posljednje uređivanje od savoris : 11-04-18 at 07:36
matabab je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-04-18, 09:05   #1256
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Garancija ima itekak smisla ak ti se dogodi havarija ili ima tvorničku grešku. Na mojoj su, u garaciji, promijenili kućište/spremnik za gorivo.

Pila ili auto, ista stvar: plaćaš ruke za pregled ako želiš da garancija i dalje vrijedi.
Zamjena potrošnog mateijala recimo filtera goriva (ulja i filtera na autu) je dodatni rad, kojega također moraš platiti.
Kapitalizam...naplata usluga u garantnom roku, ak već moraju (pro)dati stroj jeftinije.
Nema besplatnog ručka...
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-04-18, 16:08   #1257
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

ja svaku garanciju unovčim tj prodam , gdje se to može ..naravno...do sad mi se uvijek isplatilo

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Motorka žnj marke tomo420 umarstvo 22 20-03-14 18:11
Tomos- Husqvarna rudamaca umarstvo 15 20-09-13 20:23
Koja je ovo motorka sumadinac umarstvo 4 26-01-13 23:21
husqvarna 395 xp vs sihl ms 660 piško007 umarstvo 11 20-07-11 16:50

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 11:08.