Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Polaganje ispita za motornu pilu
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-05-13, 21:09   #1
Tiško
Regularni Član

Član foruma od: 13.03.2013
Tiško je na dobrom putu
Početno Polaganje ispita za motornu pilu

Evo ovak..kaj se tiče rušenja u drzavnim šumama..ili ti Hrvatske šume..
Zval sam danas lugara..dobar čovek..uvek manje zaračunai pitam ja njega kak stojim za rušenje ima toga po šume kolko očeš..reko ja sam si našel rajon već..kad ono veli on meni...
Sinek nebu ti od toga ništ dok ne nabaviš licencu za rušenje...tj.dok ne položim ispit za motorku...

ništ završim ja z njim i odma zovem sveučilište u zagreb..javi se meni striček i veli mi:

Predavanje traje 7 dana to vam košta 1000kn(mislim si ja odlično,nije tak prestrašno..i to rešim za 7 dana) e a njegov nastavak je..onda kad položite predavanje morate odradit 80 sati prakse.....mislim si ja koje krvave prakse imam je već 5 let...sako leto....
E i onda kad odradim tih 80 sati(kod nekoga ko ima obrt za šumarstvo)dobim potpis i štambil od dotičnog i javim se opet na sveučilište da podignem licencu....
Tiško je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 20-05-13, 21:52   #2
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

Član foruma od: 23.02.2013
oficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajan
Post Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Ja sam polozil evo prije 7dana i platil sam sve 600kn,to je 3dana predavanja i 1dan prakticni dio u sumi.
To smo polagali preko zagrebinspekta,laniste2 zagreb.
Ak vas se skupi 20iz sela dolaze u vas kraj predavat.
Kaj se prakse tice samo najdes stolara koji ima otvoren obrt i samo ti potvrdi dva papira i to im das potvrdeno.
Od papira ti treba kopija domovnice ili rodnog lista,diploma zavrsene skole ili kopija radne knjizice dvije slike.
Kad se zavrsi tecaj pisete ispit i ak prodes dobijes diplomu i iskaznicu,i to se upisuje u radnu knjigu i vrijedi dok si ziv.
Upisuje se zvanje Rukovatelj Motornom Pilom
Al sad od 1.07.ce u hs trazit kod podjele parcela i atest motorke koji kosta oko 300kn i vrijedi 2god.
A radi ga firma za ateste.

Evo dosao im je dopis iz unije da ce svi koji rade sa prikljuccima na polju morat imati polozeno za rukovatelja prikljucnim vozilima na traktoru,a polaganje kosta 1000kn,uzas samo gledaju da nam uzmu novce.
oficir je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 20-05-13, 22:18   #3
markony
Aktivni Član

markony avatar

Član foruma od: 01.08.2011
markony ima spektakularnu aurumarkony ima spektakularnu aurumarkony ima spektakularnu auru
Početno Re: Radovi u šumi, izrada drva i t.d.

Citiraj:
Prvotno napisano od oficir Vidi poruku
Ja sam polozil evo prije 7dana i platil sam sve 600kn,to je 3dana predavanja i 1dan prakticni dio u sumi.
To smo polagali preko zagrebinspekta,laniste2 zagreb.
Ak vas se skupi 20iz sela dolaze u vas kraj predavat.
Kaj se prakse tice samo najdes stolara koji ima otvoren obrt i samo ti potvrdi dva papira i to im das potvrdeno.
Od papira ti treba kopija domovnice ili rodnog lista,diploma zavrsene skole ili kopija radne knjizice dvije slike.
Kad se zavrsi tecaj pisete ispit i ak prodes dobijes diplomu i iskaznicu,i to se upisuje u radnu knjigu i vrijedi dok si ziv.
Upisuje se zvanje Rukovatelj Motornom Pilom
Al sad od 1.07.ce u hs trazit kod podjele parcela i atest motorke koji kosta oko 300kn i vrijedi 2god.
A radi ga firma za ateste.

Evo dosao im je dopis iz unije da ce svi koji rade sa prikljuccima na polju morat imati polozeno za rukovatelja prikljucnim vozilima na traktoru,a polaganje kosta 1000kn,uzas samo gledaju da nam uzmu novce.
Neznam kako to da sad tako ide ali koliko ja znam da su ljudi dolazili kod mene da im ja praksu potpisujem i to u trajanju od 100 sati,a ne neki stolar ili ko već nego ovlašteni šumarski obrt ili firma,pa tako i da su imali 40 sati teorijskog djela naukovanja pa tek poslje ispit iz jednog i drugoga.Poslije toga su dobivali zvanje Rukovatelj motornom pilom.Ovo koje si ti naveo koliko ja znam se ne upisuje u radnu knjižicu i zove se "rukovanje motornom pilom na siguran način".Možda i grješim.
Nepročitano 20-05-13, 22:31   #4
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

oficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajanoficir je sjajan

Ja sam pital i rekla mi je gospoda koja to sve vodi za zagrebinspekt da je sve legalno i upisuje se u radnu knjigu al ti moras ici po nju i sa diplomom u opcinu upisat.
Zvanje je rukovatelj motornom pilom tak je pisalo,kad dobijem diplomu poslikam je pa ju stavim da vidite.
A za praksu im je dovoljan zig da si kao odradil praksu negdje gdje se koristi motorka i radi se s drvom.da pirge na tom papiru da sam odradil 80sati prakse.
Nepročitano 21-05-13, 00:40   #5
bosniahos
Aktivni Član

Član foruma od: 10.05.2011
bosniahos je na dobrom putu

Sve se više priča da je sve to još jedna u nizu prevara i bez obzira na to što se upisuje u radnu knjigu neče vrijedit nakon ulaska u eu.Čitave skupine su uplačivale novac u spomenutu firmu i na takav način na neviđeno dobivali papire na kučnu adresu. A tako je i sa upisima za dizaličare ,jcb ,varioce,vozače viličara.Utoj firmi je glavni u toj igri oni tip sa izobličenim licem Krajačić mu ime ako ne grišim..A gdije ima vatre ima i dima.
bosniahos je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-05-13, 06:22   #6
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

Ima firmi koje muljaju i treba se pazit,neznam ko je glavni,al imaju sve dozvole za rad i obrazovanje od ministarstva obrazovanja i sporta.
Kaj se mene tice to je pranje love al kaj napravit kad nas s bez tog papira diplome budu zajebavali.
Toliko toga traze da je to strasno i po meni za nekog ko radi za sebe bezveze.
Nepročitano 21-05-13, 09:35   #7
Aco 93
Aktivni Član

Član foruma od: 15.10.2010
Aco 93 će uskoro postati poznat
Početno Re: Polaganje ispita za motornu pilu

Nemoj te ni slučajno imat posla sa zagreb inspektom jer su mene prevarili ja sam polagao za radne strojeve kmobinirku.bager,buldozer i da ne nabrajam oslate i došao upisat donio diplomu i isaznicu da mi upišu ali to nipšta ne vrijedi kaže ona u općini.tako da su me prevarili.

i onda ajde u školu za visoku sigurnost u zagrebu i tamo mi je sve vrijedilo i upisao u radnu knjižicu.
Aco 93 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-05-13, 10:23   #8
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

Ja cu vidjet kad mi dode diploma pa cu ici upisat pa vam javim kaj mi budu rekli.
Nepročitano 21-05-13, 10:42   #9
mcmarko0204
Uvaženi Član

Član foruma od: 13.03.2010
mcmarko0204 će uskoro postati poznatmcmarko0204 će uskoro postati poznat

Upisuje se u radnu knjižicu. na diplomi piše da je održana teoretska i praktična nastava u trajanju od toliko i toliko sati. Nastava se održavala od tog do tog datuma. S tim se ide u općinu i upisuje se u radnu knjižicu. Prvo dođe poštom diploma i onda kad im se nakupi kandidata za izradu iskaznica nakon desetak dana se dobije iskaznica sa slikom, osobnim podacima. Iskaznica o osposobljenosti - rukovatelj motornom pilom.
mcmarko0204 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-05-13, 10:49   #10
oficir
Super Uvaženi Član

oficir avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od Aco 93 Vidi poruku
Nemoj te ni slučajno imat posla sa zagreb inspektom jer su mene prevarili ja sam polagao za radne strojeve kmobinirku.bager,buldozer i da ne nabrajam oslate i došao upisat donio diplomu i isaznicu da mi upišu ali to nipšta ne vrijedi kaže ona u općini.tako da su me prevarili.

i onda ajde u školu za visoku sigurnost u zagrebu i tamo mi je sve vrijedilo i upisao u radnu knjižicu.
Kolega kad se tebi to desilo zakaj nisu htjeli upisat???
Di si polagal?
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Polaganje tečaja za kombajnera ili bageristu slatky Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 28 29-01-14 08:24
K: motornu pilu Matek89 Potranja 0 12-08-13 13:33
Lamela za motornu kosačicu MF-70 4ZR4IL Mehani?ka radionica 1 01-07-13 23:30
Kupujem SOLO TWIN (60111) motornu pilu danijelP7b Potranja 3 04-03-13 21:18
Nabavio čudnu pilu... kux umarstvo 11 13-12-09 18:21

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:28.