Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 24-05-10, 10:53   #1
mtodor59
Gost

Početno prodaja lubenica

Jel mi može neko ojasniti šta bi mi trebalo od papira za prodaju lubenica kod svoje kuće? Stvar je ovakva imam frenda koji proizvodi lubenice ,ja sam na dobrom mjestu, prošle sam godine pred kraj sezone malo prodavo i dobro je išlo .Sad bi ja posadio nešta dinja i prodavo bi znači njegove lubenice i svoje dinje kod kuće i nebi da me nekakva inspekcija zeza pa da dobijem neku kaznu ili sl.Šta bi trebo od dozvola izadit i gdje,da napomenem nemam OPG .Pomagajte da to POVADIM DOK NE KRENE SEZONA!
  Odgovori s citatom

Nepročitano 24-05-10, 17:10   #2
mzilja18
Aktivni Član

mzilja18 avatar

Član foruma od: 27.02.2010
mzilja18 je na dobrom putu
Početno Re: prodaja lubenica

Jedan moj poznanik vec godinama prodaje na podravskoj magistrali lubenice i razno povrće,i koliko znam nije nikada imao problema sa inspekcijama.Također nema registrirani OPG.
Nepročitano 24-05-10, 19:33   #3
mtodor59
Gost

Pa jel ima taj tvoj prijatelj kakvu dozvolu ili što već? :scratch
  Odgovori s citatom
Nepročitano 24-05-10, 20:43   #4
mzilja18
Aktivni Član

mzilja18 avatar

Član foruma od: 27.02.2010
mzilja18 je na dobrom putu

koliko znam nema nista !
Samo štand na putu i peri deri !
lova pomalo kaplje!
Mislim da to jos nije uređeno pravilnicima općina ili koga već pa nebi trebao imati problema-on dosad nije imao.
On mi je rekao da također strahuje od zabrane prodavanja "na cesti" ali ni on sam nezna kome da se obrati za registraciju ili što već pa prodaje i dalje ,pa dokle, dotle.
Pozdrav!
Nepročitano 24-05-10, 21:41   #5
mtodor59
Gost

Hvala ,ma tako i sam planiram jel znaš kako to kod nas ide ako i krenem vadit neke dozvole samo te šalju od vrata do vrata.Pozdrav i ako neko zna nešta konkretno nek se javi!
  Odgovori s citatom
Nepročitano 30-05-10, 10:50   #6
branko64
Regularni Član

Član foruma od: 02.01.2010
branko64 je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od mtodor59
Hvala ,ma tako i sam planiram jel znaš kako to kod nas ide ako i krenem vadit neke dozvole samo te šalju od vrata do vrata.Pozdrav i ako neko zna nešta konkretno nek se javi!
Samo da ti napomenem neznanje ili ne informiranost te ne oslobađa od snošaja posljedica.Samo naprijed i sretno
Pozdrav
branko64 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-06-10, 21:11   #7
Zdenko1981
Polako se zagrijava

Zdenko1981 avatar

Član foruma od: 09.01.2008
Zdenko1981 je na dobrom putu

E ovako, odi na županiju i otvori OPG, ne moraš imati zemlje za upis, ako imaš vrt prijavi njega, znam ljude koji su prijavili 4m2, a prodaju povće na placu od krumpira, paradajza do bundeva. Na štandu na kojem prodaješ na običnom papiru velikim slovima istakni naziv OPG-a i adresu. Pored lubenica na papiru istakni deklaraciju, deklaracija treba izgledati otprilike ovako

Naziv proizvoda: Lubenica
Godina proizvodnje: 2010
Klasa proizvoda: II (druga) .......................nikada nemoj pisati prva
Naziv proizvođača: tvoji podaci
Adresa proizvođača: tvoji podaci

Ako dođe inspekcija, pokažeš im rješenje od upisa ili zelenu iskaznicu, na polje neće sigurno htjeti ići jer nisi zatražio poticaj ali ako pitaju gdje si uzgojio lubenice odvedeš ih do polja gdje jesu lubenice i pokažeš im ih, ako pitaju zašto ih nisi prijavio u upisnik kažeš da je zemlja tuđa, da si je uzeo u najam ali vlasnik ne želi praviti ugovor.

Sve se svodi na to da samo trebaš imati OPG i ispravne deklaracije i možeš prodavati sve što u ljepoj našoj raste, šta misliš kako ovi na čoškovima prodaju mandarine.

Pozdrav
Zdenko1981 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-06-10, 23:23   #8
Kićo
Super Uvaženi Član

Kićo avatar

Član foruma od: 09.02.2008
Kićo ima spektakularnu auruKićo ima spektakularnu auru

Uz sve to mora biti vidno istaknuta cijena izrazena u kunama i nemas brige. Neki inspektori cak traze deklaraciju sjemena, original pakiranje ali to je jako rijetko
Nepročitano 04-07-10, 22:31   #9
mtodor59
Gost

Hvala dečki ,tako sam i napravio i još sam uz to zatražio minimalne tehničke uvjete u županiji ,platio 70 kuna i izaće za par dana na teren rekli mi da postavim klupu,koš za smeće i da istaknem podatke,a dobio sam i u općini suglasnost za postavljanje štanda jer je ipak moj kolni ulaz javna površina .E sad samo da je lubenica kod frenda naeće biti do 15.8 ako kod koga ima u slavoniji nek se javi 0958545400 :lol:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 09-07-10, 12:10   #10
Zdenko1981
Polako se zagrijava

Zdenko1981 avatar

Član foruma od: 09.01.2008
Zdenko1981 je na dobrom putu

U podravini lubenica nema ni za ljeka sve su nam se podavile.
Zdenko1981 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Lubenica i dinja marijogrgic Povrtlarstvo 761 09-05-18 06:51
Prodaja trupaca tine umarstvo 114 03-11-17 13:30
prodaja puzeva genius Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 4 14-07-12 15:43
Proizvodnja lubenica BiLi21 Povrtlarstvo 11 20-02-12 19:29
hoće li biti lubenica mtodor59 Povrtlarstvo 6 12-06-11 22:09

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 02:31.