Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT Zašto IMR motori teško pale u zimi

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 14-12-10, 18:35   #11
kole
Regularni Član

kole avatar

Član foruma od: 22.11.2010
kole je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od puknuti Vidi poruku
Da je dobre kompresije mogao bi i pljunuti unutra .
Ne spominješ grijenje , grijenje je nužno ,ali je vrlo bitno .
Dajc i IMt-ji su koncepcijski dva različita motora i nijedan od njih nije stvoren da se s njima igraš "tko će prvi upaliti"
ma grijem ga 15 sekundi pa nakon probe 10sek itd uglavnom 110 Ah akumulator nije dosta za upalit
kole je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 14-12-10, 19:41   #12
farmerLuka
Gost

Početno

Moj 577 pali sam tako ugrijem ga 10-15 sek zavrti dva puta i bum upali kad je minus veci od 10 onda vergla malo vise al upali bez problema.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 14-12-10, 19:59   #13
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Grijanje od 15 sekundi nije dovoljno, jer toliko treba žarnici da upali naftu. 45 sekundi do minutu je dobra mjera.
Druga stvar: motori s roto pumpom imaju malu startnu količinu goriva, pa je to razlog zakaj teško pale, čak i s dobrom kompresijom.
Deutz ima startnu količinu 3 puta veću nego na punoj snazi, pa je to razlog zakaj lako zapali.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-12-10, 20:18   #14
rudamaca
Regularni Član

Član foruma od: 06.09.2007
rudamaca će uskoro postati poznat
Početno

Moj 539 ima roto pumpu i nikad nisam ni grijač trebal .Kresne da se sve zdrma.
rudamaca je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-12-10, 20:21   #15
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od ZJ Vidi poruku
Grijanje od 15 sekundi nije dovoljno, jer toliko treba žarnici da upali naftu. 45 sekundi do minutu je dobra mjera.
Druga stvar: motori s roto pumpom imaju malu startnu količinu goriva, pa je to razlog zakaj teško pale, čak i s dobrom kompresijom.
Deutz ima startnu količinu 3 puta veću nego na punoj snazi, pa je to razlog zakaj lako zapali.
To se slažem u potpunosti sa tobom, ali 577 :scratch
Ak je na njemu motor zdrav do 0 mu netreba grijača. Dovoljno je samo da namiriše naftu.
Nepročitano 14-12-10, 20:28   #16
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od muhanicar Vidi poruku
To se slažem u potpunosti sa tobom, ali 577 :scratch
Ak je na njemu motor zdrav do 0 mu netreba grijača. Dovoljno je samo da namiriše naftu.
Znaš da nepoznam IMT-ja, pa sam napisal generalno.
Na 575/7 su motori s direktnim ubrizgavanjem?
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-12-10, 20:29   #17
kole
Regularni Član

kole avatar

kole je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
ideš....pa nakon minute više nemam ni struje dovoljno. Ako ga toliko grijem počne mi sporo vrtit, unatoč novom akumulatoru
Nepročitano 14-12-10, 20:30   #18
kole
Regularni Član

kole avatar

kole je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
da s direktnim
Nepročitano 14-12-10, 20:37   #19
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Jeste, sa pred komorom u klipu
Nepročitano 14-12-10, 22:24   #20
powershift
Super Uvaženi Član

powershift avatar

Član foruma od: 13.11.2007
powershift će uskoro postati poznatpowershift će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
zato se i desva vjerovatno kad ga strata da broj obrtaja premasi ler na kojem je postavljena rucica gasa, zbog vece startne kolicine goriva.
powershift je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Motori marko93 Svatara 1718 04-04-18 14:53
Ne zaboravimo stare i nemoćne u ovoj zimi puknuti Svatara 19 10-11-13 12:41
motori tomos putnicara Svatara 2 23-08-13 20:33
B&S motori Pike Mehani?ka radionica 46 01-05-12 21:05
Paljenje zetora zimi Gaf Zetor 21 19-02-11 18:33

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:23.