Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > IMT IMT 539 i 533

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 24-05-18, 21:34   #6601
Petretic549
Aktivni Član

Petretic549 avatar

Član foruma od: 19.10.2011
Petretic549 će uskoro postati poznat
Početno Re: IMT 539 i 533

Ma najbolje je ugraditi senzor i kontrolnu sijalicu i nema se brige više s tim..
Ja se ne sekiram za taj sat otkad znam za sebe, prije svake sezone skinem cijev kuda ide ulje i provjerim kak baca i zamijenimo ulje i gas dalje, a za sat garantiram da je dobar jer bi motoru pasala jedna kvalitetna generalna opravka ;)

Nepročitano 28-05-18, 22:06   #6602
reCenter
Polako se zagrijava

Član foruma od: 02.07.2011
reCenter je na dobrom putu

Kupio 539, istekla mu rega, pa bih trebao na registraciju, mislio sam u Stanicu za teh. pr. jer u selu neće biti do jeseni.

Kočnice su slabe, pa me zanima kako podesiti kočnice, znam da ozad na zadnjim kotačima imaju oni jezičci koji se maknu pa se podešava, ali kako?

I da, na tehničkom u stranici traktor ide na valjak za provjeru kočnica? Šta se još gleda osim instalacije i guma? Boja mu je loša, brisač ne radi to ne bi trebao biti problem?
reCenter je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-05-18, 21:29   #6603
nik96
Početnik

Član foruma od: 28.07.2015
nik96 je na dobrom putu

Zanima me dal bi se isplatilo kupiti ili napraviti prednju hidrauliku za imt 533... koristila bi se za neku manju ralicu za buče ?
nik96 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 30-05-18, 15:22   #6604
Pjero
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 22.11.2010
Pjero će uskoro postati poznatPjero će uskoro postati poznat

Na traktoru ne provjeravaju kočnice na valjku. Moraš imati ispravnu elektrinstalaciju, ogledalo i trokut. Brisač ne mora raditi bitno da je na mjestu. I naravno traktor mora biti čist.
Možda bolje onda da čekaš jesen, jer češ morati onda svake godine u stanicu.
Pjero je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 31-05-18, 06:22   #6605
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Brisać mora raditi jedino ako zaboravi provjeriti , ako imaš rotirku netreba trokut rečeno mi prošli mjesec (imal sem tri

registracije traktora). Nik jel bi se isplatilo neznam ali bi bilo korisno :
Nepročitano 31-05-18, 09:00   #6606
Gajtan
Uvaženi Član

Gajtan avatar

Član foruma od: 25.12.2013
Gajtan ima spektakularnu auruGajtan ima spektakularnu auruGajtan ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od reCenter Vidi poruku
Kupio 539, istekla mu rega, pa bih trebao na registraciju, mislio sam u Stanicu za teh. pr. jer u selu neće biti do jeseni.

Kočnice su slabe, pa me zanima kako podesiti kočnice, znam da ozad na zadnjim kotačima imaju oni jezičci koji se maknu pa se podešava, ali kako?

I da, na tehničkom u stranici traktor ide na valjak za provjeru kočnica? Šta se još gleda osim instalacije i guma? Boja mu je loša, brisač ne radi to ne bi trebao biti problem?
Skini kotace dole i tromble pa pogledaj u kakvom su stanju pakne, to je po meni najbolja opcija. Na valjke neide. za boju te ne budu zajebavali osim ako je sav hrđav i nikakav. Brisac 99% nebu ni gledal. Ako nemaš ugradi sigurnosni trokut.

Citiraj:
Prvotno napisano od nik96 Vidi poruku
Zanima me dal bi se isplatilo kupiti ili napraviti prednju hidrauliku za imt 533... koristila bi se za neku manju ralicu za buče ?
Imaš na Njuškalu za kupiti prednju hidrauliku za njega, a to jel se isplati bi moral ti sam najbolje znati..

Citiraj:
Prvotno napisano od Pjero Vidi poruku
Na traktoru ne provjeravaju kočnice na valjku. Moraš imati ispravnu elektrinstalaciju, ogledalo i trokut. Brisač ne mora raditi bitno da je na mjestu. I naravno traktor mora biti čist.
Možda bolje onda da čekaš jesen, jer češ morati onda svake godine u stanicu.
Daj ovo malo pojasni. Kaj se nemre više u selu registrirati ako odeš u stanicu? Nisam to znal a razmišljal sam da iduce godine registriram tu u selu, da se ne vozim bez veze 14 km radi tehnickog..
Nepročitano 31-05-18, 10:00   #6607
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

Gajtan kolega je mislil radi vremenskog pomaka možeš registrirati u stanici uvijek a u selu samo kad dođu.
Nepročitano 31-05-18, 11:12   #6608
jocc
Polako se zagrijava

Član foruma od: 15.08.2015
jocc će uskoro postati poznat

Kolege kako najjednostavnije skinuti polomljene šrafe sa zadnjeg kotača na 539? Tastu se to dogodilo a nisam stigao ici pogledati pa da se puno ne mucim s tim
jocc je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 31-05-18, 15:20   #6609
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije

Nabiješ ih u doboš, van idu lako a ako se odlučis stavljati nove onda ovisno o proizvođaču može biti jednostavno, a može biti da bu trebalo i malo dorade brusilicom ako su duzi.
Nepročitano 31-05-18, 15:38   #6610
Petretic549
Aktivni Član

Petretic549 avatar

Član foruma od: 19.10.2011
Petretic549 će uskoro postati poznat

Muha ne treba se nabijati niš kod ugradnje novih šerafa. Jednostavno se kada se stavljaju novi šerafi podmažu provrti u koje idu i stavi se nekakva cjevčica ili najbolje neka veća matica i jednostavno se sa maticom od šerafa steže i šeraf se sam povuče u provrt do kraja...

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:08.