Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Gume,lanci,kandže i ostale stvari vezane za kotače u šlužbi šumarstva
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 03-03-11, 02:24   #1
Krle
Regularni Član

Krle avatar

Član foruma od: 21.11.2010
Krle je na dobrom putu
Početno Gume,lanci,kandže i ostale stvari vezane za kotače u šlužbi šumarstva

Citiraj:
Prvotno napisano od ŠANANA Vidi poruku
Ma, nisu Rusi! "Rusi" se kaljužaju u blatu, a Mađari upravljaju - taj poredak do sada nije bio praksa, pa se zato sranje i dogodilo. :butthead: Do pre dvadesetak godina je bila obrnuta situacija, ali kao što znamo, ni to nije funkcionisalo.
Šalu na stranu, priča mi jedan stariji kolega kako su pre bili neki lanci sa lopaticama koji su se montirali tako da obuhvataju i prednji i zadnji točak odjednom(neki pokušaj imitacije gusenica), a montirali su se i na modele bez prednje vuče. Kaže da je moglo da posluži kod ovako ekstremnih situacija.

Nepročitano 03-03-11, 16:47   #2
karabaja
Super Uvaženi Član

karabaja avatar

Član foruma od: 23.02.2011
karabaja je na dobrom putu
Početno Gume,lanci,kandže i ostale stvari vezane za kotače u šlužbi šumarstva

EDIT SAVORIS
evo da ne bi prljali teme sa kojekakvim gumama,lancima i sličnim stvarima
ovdje možemo raspraviti o svemu što se koristi na točkovima i oko njih u službi šumarstva

sada ću ovdje da prebacim neke postove iz drugih tema i pošto će oni doći redosledom koji ja nemožem da biram pročešljajte malo svoje postove pa vidite nekako da ih uklopite u kontekst

ja sam većinom na brdskom terenu i meni su se kamionske 825x16 pokazale ono naj. pogotovo pirelli kažem jer sam michelinke skinuo i sad su u rezervi-naime previše su "radile" i držale su teret ali koliko god da sam tovario one su morale sjedit dok pirelli "ni ne osjeti" tj. valjda su tvrđe ili nešto ali koliko god da se natovari one su uvijek iste
zašto 825-jer su se na mom terenu 750x16 pokazale uske pa sam propadao i tamo gdje to nije bila opcija

Posljednje uređivanje od savoris : 12-03-11 at 09:36
karabaja je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-03-11, 17:40   #3
Bosonoga
Aktivni Član

Bosonoga avatar

Član foruma od: 30.03.2010
Bosonoga je na dobrom putu
Početno

Joj pa u mene neki dan prikolica s gumama 8.25 - 20 propala do osovine jedava sam je izvuko. A što bi tek bilo da imam npr. priklolicu s gumama 7.5 - 16. Doduše imam jednu manju s gumama 7.0 - 16 ali ona je posve lagana i tovarim na nju lagane stvari.
Bosonoga je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-03-11, 17:56   #4
Ivo3
Polako se zagrijava

Član foruma od: 23.11.2010
Ivo3 je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Bosonoga Vidi poruku
Joj pa u mene neki dan prikolica s gumama 8.25 - 20 propala do osovine jedava sam je izvuko. A što bi tek bilo da imam npr. priklolicu s gumama 7.5 - 16. Doduše imam jednu manju s gumama 7.0 - 16 ali ona je posve lagana i tovarim na nju lagane stvari.
Daj stavi slike da vidimo u čemu je riječ
Nepročitano 03-03-11, 18:03   #5
Bosonoga
Aktivni Član

Bosonoga avatar

Član foruma od: 30.03.2010
Bosonoga je na dobrom putu
Početno

Slika nemam , jer je to bilo prije 10-ak To ti je u mene neki dan) dana. Kad nije bilo snijega. Jednostavno naletio sam na vodan dio njive a prikolica je bila puna 2.5-3 m3 kamena. I tako je potonila do osovine , tako nprijed nazad dok i ruda nije došla do zemlje. ... Idući dan sam 2h zatrpavo kanale što sam napravio na njivi.

Posljednje uređivanje od Bosonoga : 03-03-11 at 18:04 Razlog: Preciziranje vrmena radnje
Bosonoga je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-03-11, 19:23   #6
hrvoje01
Super Uvaženi Član

hrvoje01 avatar

Član foruma od: 07.12.2010
hrvoje01 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od karabaja Vidi poruku
ja sam većinom na brdskom terenu i meni su se kamionske 825x16 pokazale ono naj. pogotovo pirelli kažem jer sam michelinke skinuo i sad su u rezervi-naime previše su "radile" i držale su teret ali koliko god da sam tovario one su morale sjedit dok pirelli "ni ne osjeti" tj. valjda su tvrđe ili nešto ali koliko god da se natovari one su uvijek iste
zašto 825-jer su se na mom terenu 750x16 pokazale uske pa sam propadao i tamo gdje to nije bila opcija
ja na svojoj imam gume 295/60 r22.5 nema im smrti nose 10 m bez problema.Kakav traktor imaš?
hrvoje01 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-03-11, 20:02   #7
matrix123456
Uvaženi Član

Član foruma od: 14.01.2009
matrix123456 je na dobrom putu
Početno

takvo nesto je bilo u ponudi trakotra imt modela 533 i 539,a ima negdje i vido o tome,a ima i sa rusima samo nemogu da nadjem,kad to nakarabudzis na njega dobije skroz drugi traktorr
matrix123456 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-03-11, 20:19   #8
raskooo
Regularni Član

raskooo avatar

Član foruma od: 22.02.2011
raskooo je na dobrom putu
Početno

I ovakvi bi mu dobro došli...
raskooo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-03-11, 20:30   #9
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj
Početno

u jednom šumarskom list sam našao gusjenice za imt......a ispred zadnjeg točka se dodaje još jedan.....
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-03-11, 11:43   #10
karabaja
Super Uvaženi Član

karabaja avatar

Član foruma od: 23.02.2011
karabaja je na dobrom putu
Početno

malog ursusa c335 i sa 3m nema kud ne ide:supz::supz::supz:samo gas i dobre gume-daj mi molim te pojasni gdje trebaju lanci na traktoru osim na snijegu i u blatu u koje ja ni ne idem sa svojim zmajem, vidim ekipa to na veliko fura:scratch a ja imam praktički nove gume i u brijeg nema koji ne izađem a ako ne ide onda se vozim na zadnjima:gitarist:
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Neke stvari o štore-u 402 iko1992 tore 71 03-04-18 09:15
Sajmovi Šumarstva i opreme Aco 93 umarstvo 27 09-09-12 19:59
Crna strana šumarstva Koko umarstvo 25 17-05-12 00:06
Ja sam tu novi...pa cu vam reci nekoloko stvari o sebi Zlatko123 Predstavite se 85 06-06-10 13:44

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 10:43.