Mehanička radionica Ideje, popravci, izumi, servisi...vezano za poljoprivrednu mehanizaciju.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 24-05-17, 11:59   #11
zwer
Super Moderator

zwer avatar

Član foruma od: 15.03.2010
zwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auru
Početno Re: Lamela za traktor

Ja sam zadnje dvije lamele dao nitat kod onog lika u Jastrebarskom. Nije niti jednu trebalo mijenjat al pošto su strojevi bili širom još 200kn kolko sam platio nitanje nije me pokopalo...

sad mi se na mom bmw-u čudno ponaša lamela, isto razmišljam da ju dam prenitat...

Nepročitano 26-05-17, 03:41   #12
edosoko
Moderator

Član foruma od: 05.05.2008
edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima

Citiraj:
Prvotno napisano od marko93 Vidi poruku
Slabo ste aktivni u ovoj temi ;)

Kupio sam lamelu novu,evo usporedba lamele koja je prije bila i nova:

Sad me zanima sljeedeče oko pedale kvačila..
Pedala mi lovi i otpušta u skroz gornjem djelu,znači nogu malo stavim na kvačilo i traktor počinje stajat..Kad stisnem do kraja kvačilo,isto tak odpuštam pedalu,traktor počinje kretat u skroz gornoj točki pedale..

Dali je to tako dobro,i dali može utjecat na moj slučaj podrhtavanja ??
Šta si uradio s korpom, je li korpa kao na IMT-u, kakve su opruge koje pritiskaju lamelu?....
Citiraj:
Prvotno napisano od zwer Vidi poruku
......
sad mi se na mom bmw-u čudno ponaša lamela, isto razmišljam da ju dam prenitat...
Rođak je prije godinu uradio isto na pug 407 (preskočio zamjenu seta kvačila, plivajući zamajac i sve što sleduje) do sad prži bez problema. On je imao simptom klizanja lamele, kad treba da povuče motor ide u obrtaje ali brzina ništa......
Nepročitano 26-05-17, 15:53   #13
zwer
Super Moderator

zwer avatar

Član foruma od: 15.03.2010
zwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auruzwer ima spektakularnu auru

Kod mene je simptom da kod dugo mrcvarenja po gradu kad se valjda dobro zagrije lamela nejednako hvata odnosno podrhtava kod kretanja...

bio sam kod majstora i dmf zamajac smo isključili
Nepročitano 27-05-17, 09:09   #14
marko93
Super Moderator

marko93 avatar

Član foruma od: 31.01.2008
marko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu auru

Nova korpa,nova lamela i lageri..
Ovaj set je ubačen:

Dešava se slično kao i kod forumaša "zwer" na autu..Traktor jako podrhtava kod kretanja nazad,a pod večim teretom i naprijed..
Zamašnjak je otokaren..
Sada več prazan traktor nemre nazad krenut a da ne drhti sve..
Nepročitano 27-05-17, 22:20   #15
Gajtan
Uvaženi Član

Gajtan avatar

Član foruma od: 25.12.2013
Gajtan ima spektakularnu auruGajtan ima spektakularnu auruGajtan ima spektakularnu auru

Jel si dobro podesil ove palce na koje pritišce druk lager? Ako ih nisi stavil u jednaku visinu lako moguce da zato podrhtava..
Nepročitano 27-05-17, 22:54   #16
marko93
Super Moderator

marko93 avatar

marko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu auru

Podešene su dobro,to je i original bilo dobro složeno i šrafi su bili označeni bojom..
Na korpi mislim da se nema kaj podešavat,to kak je složeno tak bi moralo klapat,ona poluga kaj gura potisni ležaj isto nema tu kaj biti..
Izgleda da je sve u lameli,to bi bilo super da je tak..

Stvarno mi nikak to nejde u glavu..Sve novo stavljeno a kad ono smola..
Nepročitano 28-05-17, 06:18   #17
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

a , da li si dorađival spojničke za nove lamele ?
Nepročitano 28-05-17, 06:22   #18
željko kž
Super Uvaženi Član

željko kž avatar

Član foruma od: 10.08.2012
željko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnostželjko kž ima briljantnu budućnost

To je normalno kad su dijelovi od Tafe-a njihove lamela tak funkcioniraju nakon opterečenja počinu tresti kod kretanja .
Nepročitano 28-05-17, 09:27   #19
marko93
Super Moderator

marko93 avatar

Spojnička jedna rađena nova u Hitneru,druga ostala stara.

Kuplung set je ovdje naručen..Kod nas su mi ga nudili po duplo skupljoj cijeni..A stvarno mi nije bilo na kraj pameti da bi moglo biti tak loše..Nekak sam si mislio pošto je iz Engleske nebre bit loša roba..

http://www.ebay.com/itm/MASSEY-FERGU...4AAOSwXyVYJ5nb
Nepročitano 28-05-17, 22:37   #20
Gajtan
Uvaženi Član

Gajtan avatar

Član foruma od: 25.12.2013
Gajtan ima spektakularnu auruGajtan ima spektakularnu auruGajtan ima spektakularnu auru

Cijena više ne garantira apsolutno ništa, niti marka... Najjeftiniji dio može voziti pet puta duže od onoga skupog ili kakti dobrog proizvođaca..

Na primjer moj kolega je na kombi stavil Sachs jer je mislil da bu sve super, kao ipak je to marka. Nakon niti 1000 kilometara pocel je drobiti druk lager..

Po meni ako te smeta to drhtanje, moraš raskopati da vidiš kaj se dešava, nema druge..

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 06:13.