Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori > Tomo Vinković Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....
Tomo Vinković Trakori Tomo Vinković su mali zglobni traktori snage 15-40 KS. Izuzetno praktični za obrađivanje vrtova i vinograda.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 23-06-17, 10:59   #661
breganabronx
Regularni Član

breganabronx avatar

Član foruma od: 15.11.2016
breganabronx je na dobrom putu
Početno Re: Prijenos, mjenjač, hidraulika, upravljanje, kočnice.....

momci, neki dan sam kosil i odserafil mi se volan na tv-u :O nakon pregleda (prvo sam mislil da je nekaj puknulo) uspjel sam ga ponovo zaserafit - onu ogromnu maticu. Jel to normalno da se dogodi tu i tam ili? Kak da prekontroliram ulje u volanu?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
breganabronx je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 23-06-17, 11:26   #662
stjepko
Regularni Član

Član foruma od: 15.04.2010
stjepko ima spektakularnu aurustjepko ima spektakularnu auru

Dešava se, i kod mene se desilo jedanput iako je sve ostalo bilo u redu i ležajevi i aksijalne opruge, nije bilo nikakvog lufta u volanu. Stegao ga ponovo i više se nije desilo. Nekoliko puta sam do sada vidio da rade blokadu tog velikog vijka, izbuši se rupa sa strane uradi navoj i vijkom stegne da se ne popušta. Ulje provjeriš na vijku koji ti nalazi negdje oko sredine cijevi kučišta volana. Odmah ispred tebe kad sjediš na traktoru. Ulje treba biti do nivoa vijka, znači treba ga sipati dok ne pođe izlaziti iz rupe.

Posljednje uređivanje od mtd001 : 23-06-17 at 23:09
stjepko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-06-17, 11:32   #663
breganabronx
Regularni Član

breganabronx avatar

Aha, onda oke. Mislim, kod mene se isto sve cini OK al bolje pitat.
Kaj se tice tog vijka na sredini stupa volana, amm, vidio sam ga samo ne znam dal tuda ulje mora ic van, tj ak ide van znaci da je previse?
Mislio sam odserafit volan (opet tu ogromnu maticu) i gore nalijevat ulje dok na taj seraf na stupu volana ne pocne ic van, tad je dosta?

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk

Posljednje uređivanje od mtd001 : 23-06-17 at 23:09
Nepročitano 26-06-17, 09:00   #664
stjepko
Regularni Član

Član foruma od: 15.04.2010
stjepko ima spektakularnu aurustjepko ima spektakularnu auru

Da bi nasuo ulje odozgo moraš izvaditi i ležajeve i tanjiraste opruge jer ti ulje neće proći kroz sve to, u volan ti ide hipenol 90, možeš ga nasuti kroz vijak ako imaš onu kanticu za ulje sa pumpicom, neku veču špricu za injekcije, a može se naći i boca od ulja koja na sebi ima produžetak da može ući u rupu od vijka.
stjepko je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-07-17, 14:19   #665
breganabronx
Regularni Član

breganabronx avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od stjepko Vidi poruku
Da bi nasuo ulje odozgo moraš izvaditi i ležajeve i tanjiraste opruge jer ti ulje neće proći kroz sve to, u volan ti ide hipenol 90, možeš ga nasuti kroz vijak ako imaš onu kanticu za ulje sa pumpicom, neku veču špricu za injekcije, a može se naći i boca od ulja koja na sebi ima produžetak da može ući u rupu od vijka.
Hvala ti na komentaru i uputama. Prekontrolirao sam prije 10tak dana i ulja ima, ta da izgleda da je sve OK
Nepročitano 09-08-17, 17:22   #666
senad75
Polako se zagrijava

Član foruma od: 05.01.2013
senad75 je na dobrom putu

Pozdrav forumaši imam pitanje kako skinuti zupčanik normalnog hoda TV 522 dali moram skinuti sa osovinom ili postoji lakši način i kako da odvrnem maticu koja drži osovinu ako budem morao skidati dali mogu doči do nje ako skinem lijevu trubu i ivadim diferencijal ili moram razdvojiti mjenjač skroz veliki pozdrav
senad75 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-08-17, 19:36   #667
edosoko
Moderator

Član foruma od: 05.05.2008
edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima

Otvaraš mjenjač naravno, skidaš deklo mjenjača, lijevi rukavac, diferencijal......tek tad imaš pristup do matice, matica je osigurana rascjepkom. Pazi da ne zagubiš neki valjčić iz zupčanika......
Nepročitano 09-08-17, 19:50   #668
senad75
Polako se zagrijava

Skino sam deklo naravno,sutra ujutro skidam lijevi rukavac i diferencial a vidio sam da ima osigurac na matici al su valjcici poispadali. Hvala edo na brzom odgovoru
Nepročitano 11-08-17, 11:09   #669
edosoko
Moderator

Član foruma od: 05.05.2008
edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima

Zaboravio sam još da napomenem da paziš na redoslijed podloški/odstojnika i kako su okrenute (jer nije svejedno)
Nepročitano 11-08-17, 14:10   #670
senad75
Polako se zagrijava

Hvala ti puno skinuo sam sve pored zupcanika normalnog hoda otisla mi je i osovina zupcanika promjene smjera i taj mi je zupcanik dobro nacet pa cu i to zamjeniti a slazem sve podloske kako je bilo jos jednom hvala ti
Odgovori

Oznake
problem

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:11.