Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > Mali traktori Traktor Pierre
Mali traktori Traktorikoji rade gdje drugi traktori mogu ali i gdje drugi traktori ne mogu. Tomo Vinković, Prima, Hittner, Antonio Carraro, Goldoni, AGT itd.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 10-11-17, 18:48   #71
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Član foruma od: 04.10.2013
brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan
Post Re: Traktor Pierre

To je motor Lombardini LDA 97 od Pierre.
Ležajevi su bronzaste boje.
Za ploču nemam pojma, nju sam bio skinuo već dosta vremena, tako da se ne sjećam ali nije bilo neke frke (jer da je je bilo bi se sjetio).
brgud je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 11-11-17, 22:51   #72
edosoko
Moderator

Član foruma od: 05.05.2008
edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima
Početno Re: Traktor Pierre

U rupi u radilici bude obično nataložen katran i strugotine, prilikom remonta se kanali dobro isperu, preko rupe ide poklopac stegnut vijcima, vijci osigurani limićem. Ploču od strane kvačila drži konus i ne ide baš lagano bez alata.....
Nepročitano 15-12-17, 22:13   #73
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

brgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajanbrgud je sjajan

Evo do kud sam stigao sa slaganjem motora.

Da li će biti dobro ovako da je 1 mm (do vrha cilindra), kad je klip u GMT ?

Nepročitano 16-12-17, 04:09   #74
edosoko
Moderator

edosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svimaedosoko je ime poznato svima

smanji barem za 0,10 mm.....mada tu imaš raznih kombinacija......koliko su ventili "propali", jesi li brusio glavu i cilindar jedno s drugim, koliko brizgaljka "ulazi" u kompresioni prostor.......
Nepročitano 16-12-17, 07:13   #75
puknuti
Gost

Načom mjerenja mi je malo nemajstorski..pritisni cilindar preko vijaka ...ili stavi glavu pa isppd nje malo sačme ili žice za lemlenje...okreno krug pa izmjeri uzorak
  Odgovori s citatom
Nepročitano 16-12-17, 09:27   #76
edosoko
Moderator

Cilindar je stegnut, barem se tako čini na prve dvije slike
Nepročitano 16-12-17, 09:43   #77
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Cilindar je stisnut (ali nemajstorski ), stegnuo sam ga čisto onako na brzinu sa onim što sam imao pod ruku (za odokativno mjerenje).
One podloške ispod cilindra sam stavio kako su i bile.
Glava je na obradi i izmijeni vođica (jer je jedna vođica ispala).
Nepročitano 16-12-17, 13:13   #78
reider
Aktivni Član

Član foruma od: 09.02.2012
reider će uskoro postati poznatreider će uskoro postati poznat

Ljudi, daleko od toga, da bi bijo majstor, pogotovo ne, za sređivanje motorova. Al prije nešto godina obavezno trebal sam sređivati dvoklipaca Rugerini 26 ks. Koliko je bijo prije sklapanja kompresijoni zazor neznam, kojeg "brgud" mijeri, ali mehaničar kazao mi, da kad kupim nove podložke izpod cilindra, nek nikako ne idem manje od 1mm!. Mijerijo po principu puknotog z kolegom školovanim mehaničarom, jer ja nisam to sam sve znao srediti. Nismo ga slušali onog majstora, štelovali smo na 0,9mm. I KLIP JE "KLENKAL"(neznam kako kažete vi, ali nabijao je tekom rada motora i pravijo buko kao bubanj).
Zato moja priporuka ne idi pod 1mm. A to može ovisit od motora, koliko max možeš pustiti neznam...
Nepročitano 16-12-17, 14:01   #79
puknuti
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od reider Vidi poruku
Ljudi, daleko od toga, da bi bijo majstor, pogotovo ne, za sređivanje motorova. Al prije nešto godina obavezno trebal sam sređivati dvoklipaca Rugerini 26 ks. Koliko je bijo prije sklapanja kompresijoni zazor neznam, kojeg "brgud" mijeri, ali mehaničar kazao mi, da kad kupim nove podložke izpod cilindra, nek nikako ne idem manje od 1mm!. Mijerijo po principu puknotog z kolegom školovanim mehaničarom, jer ja nisam to sam sve znao srediti. Nismo ga slušali onog majstora, štelovali smo na 0,9mm. I KLIP JE "KLENKAL"(neznam kako kažete vi, ali nabijao je tekom rada motora i pravijo buko kao bubanj).
Zato moja priporuka ne idi pod 1mm. A to može ovisit od motora, koliko max možeš pustiti neznam...
da li ste ostavili tako ili ste dizali cilindar ?

Citiraj:
Prvotno napisano od brgud Vidi poruku
Cilindar je stisnut (ali nemajstorski ), stegnuo sam ga čisto onako na brzinu sa onim što sam imao pod ruku (za odokativno mjerenje).
One podloške ispod cilindra sam stavio kako su i bile.
Glava je na obradi i izmijeni vođica (jer je jedna vođica ispala).
hihi , mobitel , jebi ga gladao sam samo zadnju sliku

Posljednje uređivanje od mtd001 : 16-12-17 at 20:42
  Odgovori s citatom
Nepročitano 16-12-17, 14:40   #80
brgud
Super Uvaženi Član

brgud avatar

Podloške sam stavio ispod cilindra kako su i bile (3 kom. bakrene), nisam ih mjerio i sa njima imam tu vrijednost od 1 mm kao na slici.

Na ovoj slici prva podloška je bila na glavi (0,77 mm), a ove dvije desno su bile u kompletu novih brtvi (bakrena 0,70 i ova druga 0,10 mm).

U manualu piše da vrijednost bude 0,85 - 1,10 mm (kad je glava stegnuta)!

Ono što sam primjetio kod ovog motora je da je u radu (prije rastavljanja) bio puno.... puno tiši od LDA100.

Ako se može zaključiti po zatečenom stanju prijašnjeg stanje motora, da je kompresijski prostor bio 1,77m,. da je to mogući razlog tišeg rada.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 17:23.