Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 26-02-09, 07:10   #1
zbjelis
Gost

Početno UKIDANJE POTICAJA

Je li itko zna išta o ukidanju poticaja? Navodno država ukida sve potpore osim kapitalnih ulaganja?
  Odgovori s citatom

Nepročitano 26-02-09, 07:25   #2
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu
Početno Re: UKIDANJE POTICAJA

Da, to jest nesluzbena informacija, ali ja bih ipak sacekao da se propisi rode. Cinjenica jest da se vec neko vrijeme najavljuje da sada ima oko 200 vrsta poticanja polj. proizvodnje i da se taj broj mora smanjiti. Ja osobno sumnjam da ce sve poticaje ukinuti kad oni i u Europi postoje, ali nema nam druge nego cekati posto je mali broj ljudi uopce ukljucen u sluzbene rasprave, a oni koji su i ukljuceni ni sami ne znaju (a i ne mogu znati) kako ce konacni prijedlog propisa izgledati.
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-02-09, 18:20   #3
atomizer
Gost

objavljeno je 22.veljače na web stranicama ministarstva poljop. da če ovaj tjedan biti isplačene potpore ratarima,mljekarima,voćarima itd. ja sam danas bio u banci i na računu nema uplate.jel tko zna kakva je dinamika isplate i jel netko več dobio novac?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 27-02-09, 06:31   #4
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu

Nisam cuo da je itko dobio. Ja bih rekao da su cekali jucerasnju sjednicu vlade sa ovim antirecesisjkim mjerama.
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 27-02-09, 11:04   #5
rizla 34
Gost

Meni je danas nešto sjelo....ali neslaže se trebala sam dobiti poticaj za kukuruz...ali kakao god računam to je pola od pola poticaja za kukuruz, a koliko znam za ništa drugo mi netrebaju sjesti novci.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 27-02-09, 17:01   #6
atomizer
Gost

izgleda da nam ostaje samo čekati i nadati se novcima!buđet je sigurno prazan totalka.jao si ga nama jer nikad nismo bili složni i izašli na ulice da se izborimo za svoju pravicu.ovako nas svako pljuje! :?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 27-02-09, 19:59   #7
tomonh
Gost

Jučer je bil sastanak hss-a pa sam čul da bude pol poticaja sad a pol do kraja 3mj. a ovu godinu neće ukinut potcaje zbog izbora a dalje "Bože pomozi". Od cure stric u ministarstvu za stočarstvo tamo neka glavešina i tako mi razgovaramo o zemlji kad je bila ona tema da treba zapštenu zemlju privest kulturi i pitam ja njega pa kolko kod nas ima zemlje zapuštene a kaj da mi na nju posijemo stalno priče pred žetvu pšenice "višak" kukuruza enormni višak uljarice također a na to pitanje nije mi znal ništ pametno odgovorit nego je nekaj zmrmljal i okrenul temu :cry: :cry:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 05-03-09, 23:43   #8
code
Super Uvaženi Član

code avatar

Član foruma od: 30.03.2008
code će uskoro postati poznatcode će uskoro postati poznat

ma cista glupost je ova rasprava o ukidanju poticaja....o toga nema nista! i stvarno smatram velikom gluposcu da se to spominje,jer kada smo vec u "sustavu poticaja" kako mozemo pricati o ukidanji toga jer jednio od zarade seljaci imaju nesto od poticaja. Da je neznam nija kakva kriza poticaji se nemogu ukidati jer kao sto znamo jedini izlaz iz krize je u proizvodnji i prodaji proizvoda.
I poticaji se mogu jedino preraspodijeliti na drugaciji nacin ali to je drugo.

I mogu reci da sam 100% siguran za psenicu da ce poticaj ici gore,jer cjena znamo da bude tesko preko 1-20 1-30,ali trebamo traziti vise...

po jednome h psenice cjeli iznos poticaja ide SAMO SAMO za 300kg 7-20-30,stoga molim Vas ocemu mi pricamo???

i usput poticaj za kukuru je sjeo tocno pola,i dobio sam iz ministarstva dopis da mi fali kojesta iz predmeta za kapitalna....znacni nesto se radi.
code je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-03-09, 07:03   #9
Kontam
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 03.05.2008
Kontam će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od tomonh
Jučer je bil sastanak hss-a pa sam čul da bude pol poticaja sad a pol do kraja 3mj. a ovu godinu neće ukinut potcaje zbog izbora a dalje "Bože pomozi". Od cure stric u ministarstvu za stočarstvo tamo neka glavešina i tako mi razgovaramo o zemlji kad je bila ona tema da treba zapštenu zemlju privest kulturi i pitam ja njega pa kolko kod nas ima zemlje zapuštene a kaj da mi na nju posijemo stalno priče pred žetvu pšenice "višak" kukuruza enormni višak uljarice također a na to pitanje nije mi znal ništ pametno odgovorit nego je nekaj zmrmljal i okrenul temu :cry: :cry:

Sramotno je da u hrvatskoj postoji riječ VIŠAK. To toliko puno govori o sposobnosti ljudi koji su na vlasti da bi komotno se mogli vratiti u osnovnu školu. Da povućem paralelu sa tržištem kapitala. To se na tržištu kapitala zove dubina. Možeš puno kupiti i puno prodati, e tu je dubina sa likvidnosti, od tržišta kapitala se dalje besumično novci troše na sve i svašta, jer su zarađeni na brzinu, e da se mi vratimo na taj VIŠAK. Višak je sirovina kao i svaka druga, pametna nacija oj croacia viškove zna samo izvoziti. Pošto radni ljudi znaju proizvoditi sirovinu ima ga i u europi i nema potrebe za uvozom od male nacije oj croacije ;) Posao mangupa političara je da u suradnji sa stručnjacima pronađu riješenje što ove godine sa viškom? Naravno kako da HDZ pita SDP ili ŽNJŽĐŠ stranku što da radi? Ispod časti mu je i onda tako mi 4 godine izgubimo u nićemu, onda pred izbore opet naprave komflit recimo sa slovencima da ojačaju moral nacije da potaknu ljude na izbore i opet ništa oko Vaših i naših VIŠKOVA. Gdje je rješenje? Trenuto u mjenicama, roba za rad, rad za prava, prava za novce dok se ne pronađe bilans i vrijednost rada. Ima se viška kukuruza? Dobro što možemo sa kukuruzom? Možemo ojačati stočarstvo, super, država od viška pravi zalihe, besplatno daje kukuruz poljoprivrednicima da hrane stoku, stoku poljoprivrednik predaje državnim klaonicama i država smanjuje uvoz i odljev novaca. Što će sa uljanom repicom? Napraviti biodizel i besplatno ga podjeliti u omjeru poljoprivrednicima. Što će sa pšenicom? Besplatno mlinovima, mlinovi određenim pekarama ne mini i aditivnim tvornicama i ajmo dalje. Što znači besplatno? Besplatno znači mjenica, mjenica u pravo, pravo u novac na burzu. Novci ostaju unutar hrvatske, višak kao pojam ne postoji, ljudi rade, plaćaju se obaveze i stvar funkcionira. Zašto ovo ne može skontati političar? A znate vi dobro zašto )
Kontam je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-03-09, 23:52   #10
code
Super Uvaženi Član

code avatar

Član foruma od: 30.03.2008
code će uskoro postati poznatcode će uskoro postati poznat

slazem se sa tobom ....dobro si to opisao....
I nama poljoprivrednicima uopce netreba poticaj,nego samo zarada onolika kolika je potrebna za odredeni broj sati ili hektara.

Tocno je da nas visak ubija ,ali mi neproizvodimo visak nego sa uvozom stvaramo visak....to nas ubija.
Samo uvoz uvoz i uvoz......
Od kukuruza do mesa...u poljoprivredi....
Dalje da nepricam....jer ipak pricamo o poljo djelatnosti.

Ma ovi svi nasi ministri poljoprivrede su samo eto tako tamo,i da pricaju kako milijoni idu u poljoprivredu samo sto mi od toga nemam nista.
Neznam kako ce biti kada udemo u eu ali nadam se boljem iako nemam pojma sta nas ceka.

Samo jos ovo da kaze:

Ja bi rekao ministru:
Ministre ,recite vi meni za drzavu hrvatsku sta znaci jedan "seljak"???Opisite mi ga i ajmo onda ga formirat!
Da se zna kakve strojeve treba imati,koliko kapitala u strojevima na x hektara.Ajde da mi to rjesimo i to je VAS zadatak

Aj u zadnje se vrijeme kupuju novi strojevi ali kada ja to vidim....Novi traktori stare prikolce...
Ljudi nemaju za prikolicu kupiti,pa o cemu mi to?Kakvi smo mi poljoprivrednici???
code je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Isplata poticaja. fric1993 Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 11346 08-08-18 21:15
Procedura oko poticaja Alen Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 6 23-01-15 08:57
Ukidanje ministarstva . snupy Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 16 06-01-13 19:09
Pomozite-dajte svoj glas za NE-ukidanje lova seljačić Svatara 47 23-10-12 20:30
Isplata poticaja za rane usjeve 2008 code Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 106 01-04-09 21:41

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 20:34.