Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Razno > Financije, propisi, javni natjecaji i slično kapitalna ulaganja 2009 isplata odmah

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 13-04-09, 08:20   #31
Smiljan
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 05.09.2007
Smiljan je na dobrom putu
Početno Re: kapitalna ulaganja 2009 isplata odmah

@tomonh, svi se slazemo da to nije u redu, ali sto je tu je, a jos je manje u redu da ni lanjske poticaje, kapitalna itd itd nisu ispunili, a pricaju o nekoj buducnosti. Cijelo lanjsko prvo polugosite pricao je ministar o povecanju kapitalnih i, po meni, je napravio strasnu stvar. S jedne strane je potencirao povecanje cijena mehanizacije, a s druge je mnoge koji mozda nisu imali dovoljno informacija "navukao"da ulaze u bespotebne investicije (a i bez tog navlacenja ih je previse). I jos na to je dosla ova prica sa praznom blagajnom tako da je ministarstvo poljoprivrede napravilo medvjedju uslugu poljoprivredi. I ono sto je bilo dobro, sto se islo korak naprijed, je vratilo za dva.
I sada, kada je svima puna kapa banaka i kredita, ide prica sa HBOR-om, a to je u stvari samo spasavanje lanjskih projekata i pokusaj da HBOR ostane koliko toliko na nogama. Ljudi moji, budimo realni, sve su to predizborne patke.

@bobo, djelomice si u pravu da treba pitati knjigovodju, to svakako, ali ne treba zaboraviti da informacije treba skupljati na sve moguce nacine i nastojati biti sto informiraniji. Narocito, ako se uzme u obzir da mnogi ljudi kojima je to posao neke stvari bas i neznaju, nazalost. Negdje sam naveo primjer da je npr. Bjelovarsko-bilogorska zupanija sufinancirala ljudima ulazak u PDV jer se treba biti u sustavu poreza na dohodak (dakle, notorna glupost). Mene su na jednom sluzbenom mjesto gledali kao da sam dosao iz svemira kad sam dosao pitait nesto o knjigovodstvu u OPG-u (Sto je to OPG?). U savjetodavnoj sluzbi su mislili da nisam normalan kad sam im rekao da imam OPG u sustavu PDV-a (ocito sam im jedini takav pacijent). Imam takvih primjera mali milijun gdje ljudi na sluzbnim pozicijama osnovne stvari ne razumiju. Isto tako znam da od 10 knjigovodja jedno 7 ih nikada u zivotu nije radilo OPG. A RRIF, kao knjigovodstvena biblija, OPG u svojim tekstovima i ne spominje ili spominje samo kau fusnote.

Dakle, apsolutno morate imati nekog profesionalca knjigovodju da vam radi knjige i daje savjete te biti dobar sa poreznim referntom (usudio bih se reci da broj knjiovodje i poreznog refernta MORA biti u mobitelu), ali isto tako treba pitati na vise mjesta i informacije sam obradjivati te po tome donostiti odluke.
Smiljan je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 13-04-09, 14:10   #32
komer
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 01.07.2008
komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj

znaci idemo ovak,ja kupujem traktor i onda cekam godinu dana kapitalna,a ako radim farmu onda mi hbor odmah umanjuje ratu sukladno odredenom postotku kapitalnih ulaganja....ako je tako,moglo se tako i reci...
komer je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-04-09, 15:47   #33
Smiljan
Super Uvaženi Član

Reako bih da je tako ako se vjeruje ministru na rijec posto nisam vidio napismeno to o cemu govorimo
Nepročitano 13-04-09, 15:54   #34
komer
Super Uvaženi Član

komer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni draguljkomer je nebrušeni dragulj

a sto ako kupujes traktor i radis farmu istovremeno?mislim smijesne kombinacije mogu izmisljat do preksutra.treba poslat pitanje na MPS.hr i pitat...

poslao sam pitanje u ministarstvo,i sad kada mi odgovore budem javio kaj su mi rekli
Nepročitano 17-04-09, 13:00   #35
Smiljan
Super Uvaženi Član

Hm, bojim se da ce odgovor biti u stilu:
Vase pitanje je vezano za razgovore izmedju Ministarstva i releavntnih partnera. Kada razgovori budu gotovi javnost ce biti upoznata na uobicajeni nacin.
Nepročitano 19-04-09, 15:17   #36
komer
Super Uvaženi Član

pitao sam sestričnu pošto radi u savjetodavnoj službi,ovo vrijedi samo za operativne programe,tipa izgradnja farmi,tipa tov svinja ili za junice ili krave,a za mehanizaciju i strojeve ostaje sve isto...
Nepročitano 29-07-09, 13:41   #37
deamaja
Početnik

Član foruma od: 24.07.2009
deamaja je na dobrom putu

ne razumijem nešto, ako ti imaš kredit za farmu u iznosu od 2 milijuna bez pdv-a od HBOR-a i dobiješ povrat kapitalnih na svoj račun, da li ti moraš te novce vratiti HBOR-u da bi ti bila manja kamata ili ih možeš utrošiti za nešto drugo i plaćati veće kamate?
deamaja je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-07-09, 14:42   #38
jare
Gost

Citiraj:
Prvotno napisano od deamaja
ne razumijem nešto, ako ti imaš kredit za farmu u iznosu od 2 milijuna bez pdv-a od HBOR-a i dobiješ povrat kapitalnih na svoj račun, da li ti moraš te novce vratiti HBOR-u da bi ti bila manja kamata ili ih možeš utrošiti za nešto drugo i plaćati veće kamate?
ti novci idu HBOR-u.ne dobiješ ih na svoj račun.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 30-07-09, 06:49   #39
deamaja
Početnik

Član foruma od: 24.07.2009
deamaja je na dobrom putu

Moji su prije dva dana dobili obavijest od ministarstva da će im biti uplaćeno na njihov račun (ne znam da li žiro ili tekući).
deamaja je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Isplata poticaja. fric1993 Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 11390 20-10-18 17:52
Kapitalna ulaganja Mister x Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 744 05-02-13 10:36
Prodaja traktora za koji su se dobila kapitalna?!?! Slaja Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 1 08-10-12 08:56
Isplata poticaja za rane usjeve 2008 code Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 106 01-04-09 21:41
2008: Poticaji/Investicijska potpora za kapitalna ulaganja Smiljan Financije, propisi, javni natjecaji i sli?no 28 10-02-09 22:52

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 03:14.