Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > URSUS PROBLEM nafta u karteru

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 17-07-12, 12:36   #11
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Urzikic Vidi poruku
NIsam proveravao dizne,a dali je moguce da neka od dizni toliko nije dobra pa da propusta i da kroz klip propusti u karter,Voda nije sigurno jer se oseca po mirisu a i nivo je isti.AAC ynam i da nemoze da bude jer nije povezana sa blokom nigde.
Moguče da je do dize, grijači na tom kršu nepostoje (to mu je valjda jedino dobro kaj pali ko metak, čim je bolje zima bolje kreše).

A jesi ti tu pumpu prije ugradnje, nakon zamjene semeringa ispital na nepropusnost dok je bila vani?

Nepročitano 17-07-12, 21:48   #12
Urzikic
Početnik

Član foruma od: 21.12.2011
Urzikic je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od muhanicar Vidi poruku
Moguče da je do dize, grijači na tom kršu nepostoje (to mu je valjda jedino dobro kaj pali ko metak, čim je bolje zima bolje kreše).

A jesi ti tu pumpu prije ugradnje, nakon zamjene semeringa ispital na nepropusnost dok je bila vani?
Pa sad krs da ali meni zavrsava posao posto radim u sumi sa vitlom i cepacem se extra ponasa posto kod njega vreteno ide preko brzina.A nisam je proveravao na nepropustnost dok je bila vani,narucio sam danas nove dizne tj uloske dizni i dihtunge glava posto nameravam da ih skinem da bacim pogled kakva je situacija ispod,i onda kad budem nosio dizne da se steluju kod Boshiste ponecu i pumpu da i nju pregleda,
Urzikic je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-07-12, 21:53   #13
MUHA
Super Moderator

MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

To moje krš ti je više onak iz kaj ja i sam znam čega :scratch

Brtve glave uzmi Zetorove jer su puno kvalitetnije samo moraš malo pripaziti kod ugradnje ;)
Nepročitano 17-07-12, 22:34   #14
Urzikic
Početnik

Početno

Citiraj:
To moje krš ti je više onak iz kaj ja i sam znam čega :scratch

Brtve glave uzmi Zetorove jer su puno kvalitetnije samo moraš malo pripaziti kod ugradnje ;)
E jbga druze ja vec narucio za ursusa,da si mi to malo ranije rekao nisam znao za to da ima razlike,a nasta si mislio kad si rekao da moram pazit prilikom ugradnje?????
Nepročitano 17-07-12, 23:57   #15
MUHA
Super Moderator

Početno

Jebaj ga ti, kad prije nisi rekel da buš glave skidal dole.
Sad ti je ionak svejedno pošto imaš Ursusove brtve. Razlika između brtvi je samo ta kaj Rujo ima šarafe M14, a Zeko M16, pa brtve treba malo raspodijeliti ;)
Nepročitano 18-07-12, 09:18   #16
Urzikic
Početnik

Početno

Pa sad sta je tu je,cekam da stignu delovi pa cu videti kakva ce posle situacija biti sa naftom u karteru.
Nepročitano 18-07-12, 09:22   #17
Urzikic
Početnik

Početno

Citiraj:
Jebaj ga ti, kad prije nisi rekel da buš glave skidal dole.
Sad ti je ionak svejedno pošto imaš Ursusove brtve. Razlika između brtvi je samo ta kaj Rujo ima šarafe M14, a Zeko M16, pa brtve treba malo raspodijeliti ;)
Nego posto sam vec ovde a vidim da se ti Muhanirar veoma dobro razumes u Ursus traktore,kazi mi kako moze da se resi iskakanje iz brzine kod ursusa,verujem da si upucen da da svaki ursus ima taj problem,a ovde kod nas je veoma brdovit kraj i veoma losi su putevi sumski sa ogromnim usponima,pa me zanima dali pistoji nekakvo resenje za to neka modifikacija ili nesto slicno
Nepročitano 18-07-12, 10:37   #18
MUHA
Super Moderator

Početno

Skače iz 4 i 5, ili?
Nepročitano 18-07-12, 23:05   #19
Urzikic
Početnik

Početno

Ma skace brate iz brzih bukvalno iz svake,naravno iz 4-5 neznam jer kazem ti jaki su usponi pa ni nemoze se voziti tako brzo,ali zato je 2-3 najtrzenija brzina i iz njih skace opasno.koliko god drzi uspon jak ne ali cim negde klacne da popusti to je kraj,nemoze drzati ni rucuca menjeca rukom ni nista,znaci ako nemas kocnica ode u ambis,narocito kad imas 4-5 kubika drva za vratom,i onda tu tesko da mogu i kocnice da pomognu.
Nepročitano 18-07-12, 23:26   #20
lisnik
Super Uvaženi Član

lisnik avatar

Član foruma od: 15.02.2010
lisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mraku
Početno

U tvom slucaju izgleda ces morati mjenjati lezaje(lagere) u mjenjacu.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000738098978

http://www.pik.ba/
lisnik je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Višak tekućine u karteru welger Mehani?ka radionica 16 01-07-14 07:31
Zetor 2511 - problemi luma1908 Zetor 37 02-11-13 18:38
problem markobrezovec123 Balirke 2 23-10-12 20:52
imt 577 problem bole1994 Mehani?ka radionica 21 13-03-12 21:02
Plava Nafta korisnik plavanafta Predstavite se 3 16-10-11 22:21

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 22:35.