Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Ratarstvo Najezda divljih svinja i ostale divljači
Ratarstvo Ratarska proizvodnja od sjetve do žetve. Mehanizacija, poticaji, zaštita, gnojidba ...

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 14-08-17, 09:26   #251
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan
Početno Re: Najezda divljih svinja i ostale divljači

Trebalo bi vidjet sa slovencima gdje su oni nabavili onu žilet žicu za granicu jer se dosta divljaći u nju zapetlja. Ujutro samo dođeš sa traktorom pobrati i škrinja bu za čas puna. K nama sve sa zapada dolazi sa velikim zakašnjenjem , vidli ste u kaubojskim filmima kak su oni već onda svoje rančeve ograđivali sa bodljikavom žicom . Kod nas je tek sad to došlo. Također bi se nekaj moglo i zaradit na toj divljači , recimo organizirat turiste da idu u lov ili osnovat neke privatne firme koje bi ubijale svinje i čuvale polja. Recimo kao seoski security ili renđeri. Nekaj bi se i tu ljudi zaposlilo. Ili da recimo lovci otkupljuju ili daju nagradu za svaku ubijenu životinju van lovišta , odnosno u polju.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 20-08-17, 22:50   #252
ivanz
Super Uvaženi Član

ivanz avatar

Član foruma od: 29.12.2010
ivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni draguljivanz je nebrušeni dragulj

Kako ubiti divlju svinju ako nisi lovac???? Ima ih puno kod mene, u zetvi psenice u 15 sati na 20m ispred mene pretrci nerast, krmaca i 6,7 prasaca.....nikad ih po danu nisam vidio, uvijek dodu na kukuruz za loseg vremena i kad pada kisa.....

Mislim da je najbolje tamo gdje udu u njivu, i pojedu kukuruz iskopati rupu od 2m, staviti kukuruzovinu preko rupe i gore 2-3 klipa kukuruza, mislim da bi se trebao upecati i upasti unutra, jer to jedino zakonski nije zabranjeno da iskopas rupu u svojoj njivi, dok bilo kakve druge zamke su zabranjene......ima netko nekakav prijedlog??
ivanz je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-08-17, 00:49   #253
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

Ubijes jednu i 7-8 drugih nastavi i dalje. Tako da je plasenje bolji nacin od ubijanja.
Naravno brojnost im treba smanjivat ali za obranit kukuruz treba malo maste. I stalno mjenjat taktiku. Nosili smo i mi oruzje al za spasit kukuruze smo primjenjivali sve osim metka.
NEWHOLLAND je prisutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-08-17, 06:16   #254
puknuti
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 13.05.2008
puknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacijepuknuti ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od ivanz Vidi poruku
Kako ubiti divlju svinju ako nisi lovac???? Ima ih puno kod mene, u zetvi psenice u 15 sati na 20m ispred mene pretrci nerast, krmaca i 6,7 prasaca.....nikad ih po danu nisam vidio, uvijek dodu na kukuruz za loseg vremena i kad pada kisa.....

Mislim da je najbolje tamo gdje udu u njivu, i pojedu kukuruz iskopati rupu od 2m, staviti kukuruzovinu preko rupe i gore 2-3 klipa kukuruza, mislim da bi se trebao upecati i upasti unutra, jer to jedino zakonski nije zabranjeno da iskopas rupu u svojoj njivi, dok bilo kakve druge zamke su zabranjene......ima netko nekakav prijedlog??
ovak https://www.youtube.com/watch?v=VSisWr7KnM4
https://www.youtube.com/watch?v=HkTNiXh-MTs
Nepročitano 21-08-17, 10:26   #255
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

Citiraj:
Prvotno napisano od ivanz Vidi poruku

Mislim da ni kopat ne smiješ, bar ne dublje od metra, sve ispod toga je državno...
gogo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-08-17, 14:37   #256
Hele
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.01.2013
Hele je nebrušeni draguljHele je nebrušeni draguljHele je nebrušeni dragulj

Tako je, za sve dublje treba dozvola.
Hele je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-08-17, 15:15   #257
dado6340
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 31.05.2013
dado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mraku

Čije je ono što uđe u moj kukuruz ograđen pastirom ?
Ideje da neznam jel bi plakao ili se smijao pa i na lovce kod mene.
Svinje mi po drugi put ušle u kukuruz i budu tamo po dva dana. Prvo su ih povadili nakon sjetve a sad opet napadaju. Sad kad sam uspio nekog namoliti da dođe vidjeti nema još jednog koji če to potjerati van. Od jutros čekam da neko dođe pa da ih pokušaju istjerati.
dado6340 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-08-17, 17:23   #258
gogo
Super Uvaženi Član

gogo avatar

Član foruma od: 10.10.2012
gogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajangogo je sjajan

Ako imaš neki problem ovoj državi, najbrže i najefikasnije rješenje je štrik oko vrata...
gogo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 21-08-17, 18:59   #259
dado6340
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 31.05.2013
dado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mrakudado6340 je svjetionik u mraku

Ako tu misliš na mene, nebum.
Neznam kak opisati jeli im prosjek dobar. Od 5 kom što su jedva istjerali 2 su pala sa tim da je par komada malih ostalo. Bili su mama, tata, mala djeca i starija braća i sestre.
dado6340 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-08-17, 06:09   #260
VuckoH
Uvaženi Član

VuckoH avatar

Član foruma od: 11.05.2015
VuckoH će uskoro postati poznatVuckoH će uskoro postati poznat

Ja uvijek imam jakih petardi u rezervi,zavežem ju ako treba kuda dalje za kemen na spagi i ode ona 100 metara unutra i izlete oni na drugu stranu van.
VuckoH je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Ostale prikolice mario Prikolice 1009 17-02-18 16:39
Oznacavanje svinja i vođenje registra svinja na gospodarstvu miroslaw Svinjogojstvo 61 01-06-17 09:45
živa ograda - živica od divljih vrsta mountain Ostale grane poljoprivrede 12 02-10-12 14:12
Uzgoj divljači? komer Ostale grane poljoprivrede 49 20-01-12 20:36
Šteta od divljači asestic Povrtlarstvo 35 07-04-11 11:27

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 19:32.