Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > SDF > Deutz Fahr traktori Deutz-Fahr Agrolux 55

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 01-04-08, 00:08   #1
seljaček
Uvaženi Član

Član foruma od: 24.10.2007
seljaček je na dobrom putu
Početno Deutz-Fahr Agrolux 55

Dali netko ima iskustva s tim traktorom kako bi došao kao drugi traktor za lagane poslove tipa sadnja prskanje košnja sakupljanje sjena kultivacija itd.
seljaček je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 01-04-08, 00:27   #2
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 24.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan
Početno Re: Agrolux 55

Jel imaš neku slikicu, da vidim kak točno izgleda.
Možda imam kojeg na hardu, neznam moram pogledati
Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-04-08, 23:43   #3
vedrankc
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 10.08.2007
vedrankc je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od seljaček
Dali netko ima iskustva s tim traktorom kako bi došao kao drugi traktor za lagane poslove tipa sadnja prskanje košnja sakupljanje sjena kultivacija itd.
To je premali traktor, barem meni. 1000 kg rasipač nemože nositi, 1000 l prskalica mu je isto prevelika,
ai što je najveći problem nemože vući prikolicu veću od 5 t. Isto tako nemože nositi malo veću roto kosu ili pauk za sijeno. S tim traktorom se praktički ništa nemože raditi na poljoprivredi u današnje vrijeme, izuzevši voćarstvo i vinogradarstvo.

Mislim da bi Agroplus ili Agrofarm bio bolji izbor jer može sve "lakše" poslove raditi, a i ako ti zatreba može i teže poslove raditi, kao što je oranje ili priprema tla.
vedrankc je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-04-08, 23:51   #4
mario
Admin

mario avatar

Član foruma od: 28.07.2006
mario je na dobrom putu

[quote=DF&Torpedo]
Citiraj:
Prvotno napisano od "seljaček":15barw4b
To je premali traktor, barem meni. 1000 kg rasipač nemože nositi, 1000 l prskalica mu je isto prevelika,
ai što je najveći problem nemože vući prikolicu veću od 5 t. Isto tako nemože nositi malo veću roto kosu ili pauk za sijeno. S tim traktorom se praktički ništa nemože raditi na poljoprivredi u današnje vrijeme, izuzevši voćarstvo i vinogradarstvo.

Mislim da bi Agroplus ili Agrofarm bio bolji izbor jer može sve "lakše" poslove raditi, a i ako ti zatreba može i teže poslove raditi, kao što je oranje ili priprema tla.[/quote:15barw4b]

Potvrđujem
Možda sad imaš manje strojeve, ali razmišljaj unaprijed, da češ možda kupit veči rasipač...........
Nepročitano 02-04-08, 00:54   #5
seljaček
Uvaženi Član

U tome i je bit Agrofarma vać imam ovo planiranm bez kabine kao drugi traktor zašto nebi mogao nosit rasipač od 1000 kg podizna moč na hidraulici mu je oko 2500 kg ako je 539 mogao nosit imt sijačicu ukupno 670 kg zašto ovaj nebi nosio 1000 Pa 560 nosi 1200kg na hidrauliku.
Nepročitano 02-04-08, 01:01   #6
matias
Gost

Da on bi bio idealan za takve manje poslove jedino je mozda preskup :scratch (neznam cijenu)
  Odgovori s citatom
Nepročitano 02-04-08, 22:24   #7
vedrankc
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 10.08.2007
vedrankc je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od seljaček
U tome i je bit Agrofarma vać imam ovo planiranm bez kabine kao drugi traktor zašto nebi mogao nosit rasipač od 1000 kg podizna moč na hidraulici mu je oko 2500 kg ako je 539 mogao nosit imt sijačicu ukupno 670 kg zašto ovaj nebi nosio 1000 Pa 560 nosi 1200kg na hidrauliku.
Neznam po meni je to preskup traktor, a s njim češ samo špricati i razbacivati umjetno gnojivo, on će većinu godine samo stajati. Bolje dodati još koju tisuću eura i kupiti normalan traktor.

Može on imati hidraulik s podiznom moći od 2500 kg, al opet nemože nositi rasipač 1000 kg jer cjeli traktor je jedva duplo teži od tog rasipača. Morao bi ga opteretiti utegima.
vedrankc je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-04-08, 21:50   #8
seljaček
Uvaženi Član

DF koj bi po tebi bio onda odgovarajuči traktor za drugi onaj od 100 ks imam sa njim nemogu prskat prihranjivat žita kultivirat kukuruz nemogu mogu sijat kukuruz i žito ali ... Molim savjet mislim da je glupo imati 2 Agrofarma ovaj drugi bi morao biti sa nekim uskim gumama (nakarada) .
Nepročitano 03-04-08, 21:52   #9
matias
Gost

IMT 539 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  Odgovori s citatom
Nepročitano 03-04-08, 21:56   #10
seljaček
Uvaženi Član

Citiraj:
Prvotno napisano od matias
IMT 539 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ako ima prvu vuču koja radi i u rikverc i hidro volan zbog utovarivača onda bi bilo isplativo ovako :mrgreen: :mrgreen:
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Deutz-Fahr mario Deutz Fahr traktori 1568 17-10-18 12:55
Deutz Fahr NEWHOLLAND Kombajni i bera?i 365 26-06-18 22:54
Deutz-Fahr DX 85 darebn Deutz Fahr traktori 73 25-11-17 17:48
Deutz-Fahr DX 3.60 ŠANANA Deutz Fahr traktori 45 07-04-14 14:53
deutz fahr oc mumi1 Mehani?ka radionica 0 07-04-13 23:54

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 00:08.