Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > SDF > SAME TRAKTORI Same

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 31-01-18, 11:46   #1381
mladenmaso
Regularni Član

Član foruma od: 29.01.2010
mladenmaso je na dobrom putu
Početno Re: Same

koje ulje ide u explorer II 90 u motor a koje u mjenjac
mladenmaso je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 31-01-18, 12:27   #1382
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

U motor originalno ide Akros Turbo 15W-40. Zamjensko INA Super Turbo 15W-40, Super Max 15W-40.

U getribu/hidrauliku ide Akros MultiF(CT) 10W-30. Najbliže zamjensko je INA Transhidrol JD50.

U kuplung/kočnice ide Akros Matic (ATF Dextron II). Najbliže zamjensko je INA ATF. Nemoj slučajno nalijati UKA tekućinu!
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 31-01-18, 15:26   #1383
NEWHOLLAND
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 15.07.2010
NEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajanNEWHOLLAND je sjajan

Ja sam svoje pocastio shell rimulom i spiraxom. Nije velika razlika naspram ine u cijeni.
NEWHOLLAND je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 31-01-18, 15:45   #1384
mladenmaso
Regularni Član

Član foruma od: 29.01.2010
mladenmaso je na dobrom putu

kupio sam explorera tako da sa tim traktormo neman ama bas nikakvog iskustva pa bih imao jos par pitanja ako bi neko bio ljubazan pa da mi odgovori;
Svaki koliko rh. treba mijenjati filter zraka?
svakih koliko rh. treba mijenjati ulje u motoru i koliko ide ulja?
svakih koliko rh, treba mijenjati ulje u mjenjacu, deferencijalu i filter i koliko ide ulja?
mladenmaso je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 31-01-18, 16:54   #1385
ZJ
Super Moderator

ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Nemam Explorera, no mislim da ti odgovori budu od koristi.

Filter zraka treba redovito izvaditi i istresti i blago ispuhati. Zamjena zavisi o uvjetima u kakvima radiš. Mislim da za mojega piše 400h, no to ovisi o tebi. Ako ga redovito održavaš, mislim da mu niti dvostruko nebu previše.

Zamjena ulja u motoru je na oko 200h ili jednom godišnje. Filter ulja svaki drugi put (ja ga mijenjam svaki put). Pazi jer filter nije isti za usisni i turbo motor. Ide ga 10-tak litri (red veličine)

Ulje u mjenjaču se obično ne mijenja Koliko se sjećam, preporučeni interval je 600 ili 800sati.
Ak traktor stoji pod krovom ili u zatvorenom prostoru mislim da mu 1000...1500 sati nebu previše. Ide oko 50 litri ulja (red veličine).
Nepročitano 31-01-18, 19:33   #1386
vargas
Aktivni Član

Član foruma od: 15.08.2012
vargas ima spektakularnu auruvargas ima spektakularnu auru

Ako ti pomogne sveto pismo.http://www.mediafire.com/?2302bhqv9a810ms
vargas je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 03-02-18, 20:26   #1387
SavoI94
Regularni Član

Član foruma od: 27.04.2013
SavoI94 je na dobrom putu

Dali ima ovakva literatura za mod explorer II 60?
SavoI94 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 04-02-18, 20:06   #1388
ZJ
Super Moderator

Sve ti je isto, osim kaj motor kraći za cilindar.
Nepročitano 12-02-18, 15:33   #1389
Edho
Početnik

Član foruma od: 12.02.2018
Edho je na dobrom putu

pozz, ima li neko Same Saturno 80.
kakvi su to traktori, koje su im mane i nedostatci ???
Unaprijed Hvala
Edho je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-02-18, 15:58   #1390
ZJ
Super Moderator

Stari...sa svim manama i vrlinama.
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 11:33.