Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Traktori > CNH > New Holland NH SuperSteer i koliko ni/je dobar?

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 04-03-07, 02:13   #1
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno NH SuperSteer i koliko ni/je dobar?

Ovako da ja vas pitam nesto u vezi NH traktora koji imaju supersteer

Koliko ja znam kardan se pod opterecenjem smije motat 15°.

E, sad cuo sam od dvojice ljudi koji imaju NH traktore sa super steerom jedan je TN-A a drugi je TNF-A i ni na jednom ne radi prednja vuca vise, bas zbog famoznog supersteer-a...

Sad ja vas pitam: on pri full lijevom/desnom polozaju skretanja ima slijedece zglobove: Kod tocka ima dupli zglob jedan na ulazu u diferencijal i jedan na tocki okretanja diferencijala... Obicnom racunskom operacijom zbrajanja dolazimo do racunice od 60° zakrenutih kardanskih zglobova sto je ujedno i njihovo max dopusteno opterecenje. A koliko ja znam (ne znam puno o tome) NH traktori skrecu 72°

U cemu je tu problem i tko je toliko pametan preopteretio zglobove i azsto je to uopce u pradaju kad je na dva traktora u prvih 5 godina koristenja prednja vuca otkazala?

Covijek sa TNF-A traktorom mi je pricao da to ne valja nista i kad sam ga pitao zasto, rekao mi je da potrazim kardan od prednje vuce... Naravno nije ga bilo, jer ga je morao izvaditi (srunio se zglob) i u servisu su mu rekli dok je traktor pod garancijom da ce sarafat po njemu ali kad izadje iz jamstva neka se sam snalazi...

Ajde i vi malo komentirajte ovo, jer sam se bas sad nesto sjetio supersteera i koliko su ljudi ovdje s tim ogorceni...

Sad recite da ovo ne izgleda uzasno i da jako opterecuje zglobove na kardanu...

Bobo je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 04-03-07, 02:33   #2
Ratarko
Gost

Početno

E sad si mi našao temu ... ali neæu puno o tome jel me odmah srce boli.

Recimo ovako , ja imam Ford-NH 240 KS bez super-steer osovine a frend u 20 km udaljenom selu ima NH-Ford 240 KS sa super-steer osovinom , njegova se prednja osovina nikada nije polomila a moja je , and that is a fact !

Nema smisla da ti sada objašnjavam u detalje ali ako imaš NH traktor , pogotovo veliki , super-steer je dobra stvar i ne moraš se bojati da æe se polomiti jel kad moj prijatelj nije polomio svoju a ima 240 KS traktor onda sve znaš ...
Vidiš da i ovi najnoviji T 8000 imaju super-steer , ne odustaju oni od toga a moram priznati da mi izgleda užasno ružno traktor kada skreæe a ima tu osovinu .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 04-03-07, 02:37   #3
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Početno

Cuj, ovo sto ja spominjem (TN-A i TNF-A) su traktori od 95Ks i ljudi su to polomili u vinogradu, covjece, uopce nisu zadovoljni...

SAd su i na veleucilistu kupili NH traktor, ali mislim da ima SS i bas cu se raspitivat kod ovih sto ce radit s njim i kako se ponasa...

Covijek koji je bio kao ispomoc u berbi grozdja imao je TNF-A traktor i vise od jednom mu se prednja vuca pokvarila. Cak je mislio da i zavari diferencijal da se ne klima i da samo tockovi skrecu...

Nemam pojma, ali moze biti i da su ti diferencijali preslabi za takve traktore. Ovo sto pricas o 240Ks je toliko masivno da je to cudo jedno i to ne moze nitko pokidat u neko skorije vrijeme...

Evo je i slika traktora o kojem ja pricam:

Vlasnik tog traktora mi se taj dan jadao, kad je lika uslikana...
Nepročitano 04-03-07, 02:42   #4
Ratarko
Gost

Početno

Vidi , govorim ti iz iskustva , sa tim frendom sam jako dobar , èovjek radi 300 ha zemlje , veliki poljoprivrednik po našim standardima , ljubitelj NH .
Ima NH kombajn , NH 240 KS traktor i za Božiæ kupio novog NH 100 KS traktora ali taj vidiš nema SS osovinu . Ovaj NH 240 KS je kupio prije makar pet godina i radi sa njim kao da sutra neæe svanuti , prošle godine oko 1200 radni sati , mislim , SS osovina ide bez problema a recimo samo da sam ja sa svojom imao problema ( ozbiljnih ) .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 04-03-07, 09:13   #5
mario
Admin

mario avatar

Član foruma od: 28.07.2006
mario je na dobrom putu
Početno

Ratarko, kad je toliko NH dobar zašto ga ti ne kupiš?
Nepročitano 04-03-07, 17:39   #6
Ratarko
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od mario
Ratarko, kad je toliko NH dobar zašto ga ti ne kupiš?
Ovo ništa nisam skužio ?
  Odgovori s citatom
Nepročitano 04-03-07, 18:55   #7
mario
Admin

mario avatar

Član foruma od: 28.07.2006
mario je na dobrom putu
Početno

Kako to da ne kupuješ New Hollanda?
Nepročitano 04-03-07, 19:04   #8
Ratarko
Gost

Početno

Pa zato jel imam jednog , nije mi sada fora obojati dvorište u plavo 8)
  Odgovori s citatom
Nepročitano 04-03-07, 20:15   #9
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Početno

Ok, ne kazem ja nista za vece traktore. Cak kazem da na njima moze radit bez problema, jer je sve robusnije. Ali ako je lik lagao meni, lazem i ja tebi... Sto drugo da napisem sad...

Nemoj ovo shvacati kao neku prepirku, samo pricamo ko ljudi... jel tako?
Nepročitano 04-03-07, 20:21   #10
Ratarko
Gost

Početno

Bobo neznam da li si se meni obrati sa ovom zadnjom porukom ali ja nisam ni pomislio da tu ima nekih problema ili prepirke , èak sam uživao u ovome thread-u , pitanje je bilo po mojoj mjeri i mogao sam reæi nešto iz svog osobnog iskustva .
  Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Dobar dan i srdaccan pozdrav svima od poccetnika slavio slavio Predstavite se 31 02-05-13 15:30
dobar dan schvabo99 Predstavite se 10 25-02-13 21:34
Dobar dan dragi prijatelji Iceman_DC2 Predstavite se 24 06-09-12 08:36
dobar dan DUKS II DUKS II Predstavite se 6 21-02-12 20:09
UZEL 3x10" plug, koliko je dobar? Bobo Plugovi 24 30-01-09 01:52

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 23:55.