Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 26-12-17, 22:57   #5501
karla
Aktivni Član

karla avatar

Član foruma od: 20.09.2008
karla će uskoro postati poznatkarla će uskoro postati poznat
Početno Re: Uzgoj ljeske

Ocjena godine, tabu tema? Mislim da kod mene nikad nije bila, a kako još nije gotova godina ima vremena za inventuru, zaključke, primjedbe. Još smo u velikom poslu kojeg treba završiti.
Sretan Vam i blagoslovljen Božić, uspješna i rodna godina Nova.
karla je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 27-12-17, 00:37   #5502
Plemeniti
Super Uvaženi Član

Plemeniti avatar

Član foruma od: 16.12.2008
Plemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajan

Citiraj:
Prvotno napisano od blackout Vidi poruku
Narvano da je tabu, i sam u gore postu kažeš da o količini roda ne možeš pričati javno
Kad sam pisao post na koji se ti pozivas nisam pri tom mislio na iznose u kilo ili u kunu vec na pausalnu ocjenu godine kao takve,,,
Svima je jasno da se pisana rijec lako moze povezati sa stvarnom osobom i onda bi moglo biti problema,,,
Kod mene nije nuzno tocan podatak planom obuhvacene proizvodne kolicine, stvarno proizvedene kolicine i onog sto (kako kazu) papir trpi, nadam se da razumijes o cem pisem,,,
Jednostavno iz tog razloga ne mogu javno to napisati no to ne znaci da ne mogu iznjeti pausalnu ocjenu godine kao takve,,,

Pridruzujem se karlinim zeljama i cestitkama,,,
Plemeniti je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-01-18, 21:17   #5503
Stvarni
Regularni Član

Stvarni avatar

Član foruma od: 31.12.2015
Stvarni je na dobrom putu

Molim za odgovor da li je isto CHORUS I CORMAX za zaštitu lešnika protiv Monilije i da li se oba preparata upotrebljavaju na temperaturi 5 stepeni.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
Nepročitano 14-01-18, 10:09   #5504
NikolaGudlin
Početnik

Član foruma od: 14.01.2018
NikolaGudlin je na dobrom putu
Wink Re: Uzgoj ljeske

Dobro jutro
Imam u planu da posadim sadnice lijeske.Pa ako ima ko za prodat kvalitetne 150 komada slobodno mi se javite u inboks.U obzir dolaze dvogodisnje oko 90 posto istarski i 10 posto rimski.
Hvala
NikolaGudlin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-01-18, 10:24   #5505
Plemeniti
Super Uvaženi Član

Plemeniti avatar

Plemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajanPlemeniti je sjajan

Citiraj:
Prvotno napisano od Stvarni Vidi poruku
Molim za odgovor da li je isto CHORUS I CORMAX za zaštitu lešnika protiv Monilije i da li se oba preparata upotrebljavaju na temperaturi 5 stepeni.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
Koliko vidim ista je aktivna materija pa bi i ucinak trebao biti isti,,,

Nadam se da neces krivo shvatiti pitanje koje cu ti postaviti,,,
Stvarni imas li ti zaista problem sa moniliom ili ovo radis samo radi preventive?
Imas li problem sa plodom ili sa susenjem grancica?

Da budem iskren nikad do sad nisam radio to zimsko prskanje vec to obicno odradim u svibnju (citaj maju) kad velicina ploda bude do 1 mm i do sad nikad nisam imao problem sa moniliom ploda,,,
Susenja grancica imam ali sve vise sam siguran da to nije od monilije vec radi drugih faktora,,,

Mora se imati u vidu da lijeska nije kao druge vocne vrste pa da ni zastita kao takva nemoze se primjenjivati kao ona za druge vocne vrste,,,

Kad znam gledati te programe zastite koji se nude na netu pa mi dođe muka kad vidim sto se sve preporuca za vrijeme cvatnje,,,

Mozda se varam ali ne vidim potrebu za zastitom u vrijeme mirovanja vegetacije, (citaj prije pocetka otvaranja pupova),,,
Nepročitano 14-01-18, 18:13   #5506
Cobe
Polako se zagrijava

Član foruma od: 27.06.2017
Cobe je na dobrom putu

Bobicu bio bih ti zahvalan ako bi mi napisao kojim insekticidom i fungicidom pokrivas april(travanj) a kojim maj(svibanj)?Mozda okvirno neki tvoj plan prskanja...?
Cobe je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-01-18, 19:23   #5507
Plemeniti
Super Uvaženi Član

Plemeniti avatar

Sto se insekticida tice kroz cijelu sezonu koristio sam dva insekticida, Karate zeon i Rogor 40,,,
Koristeno naizmjenicno jednom Karate a nakon dva tjedna Rogor,,,
Ove godine planiram raditi na nacin da s jedne strane bude prskano kontaktnim a sa druge strane sistemikom,,,
Od fungicida koristeno Signum, Chorus, Falkon, sredastva na bazi kaptana te mankozeba,,,
Naravno i bakar kao neizostavni dio,,,
Nepročitano 14-01-18, 19:44   #5508
baranjac747
Regularni Član

baranjac747 avatar

Član foruma od: 20.10.2011
baranjac747 je na dobrom putu

Dali će bit velikih posljedica od ovih narednih minusa, meni su se većina reza otvorile, kako je kod vas
baranjac747 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 14-01-18, 22:15   #5509
nenad
Regularni Član

Član foruma od: 22.06.2008
nenad će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobić Vidi poruku
Sto se insekticida tice kroz cijelu sezonu koristio sam dva insekticida, Karate zeon i Rogor 40,,,
Koristeno naizmjenicno jednom Karate a nakon dva tjedna Rogor,,,
Ove godine planiram raditi na nacin da s jedne strane bude prskano kontaktnim a sa druge strane sistemikom,,,
Od fungicida koristeno Signum, Chorus, Falkon, sredastva na bazi kaptana te mankozeba,,,
Naravno i bakar kao neizostavni dio,,,
Odakle ti Karate Zeon?
nenad je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 15-01-18, 07:41   #5510
Plemeniti
Super Uvaženi Član

Plemeniti avatar

Citiraj:
Prvotno napisano od baranjac747 Vidi poruku
Dali će bit velikih posljedica od ovih narednih minusa, meni su se većina reza otvorile, kako je kod vas
Bez brige, za sad je sve to jos uvijek u granicama normale i ima jos uvijek prostora iohohoooo,,,
Oscilacije temperature u ovo godisnje doba je sasvim normalno i lijeska je tome vrlo dobro prilagođena,,,

Citiraj:
Prvotno napisano od nenad Vidi poruku
Odakle ti Karate Zeon?
Kupljen u regularnoj prodaji, doduse nije u skladu sa onim sto propisuje ministarstvo ali Lambda cihalotrin je aktivna tvar koja u full kratkom vremenu odradi to sto treba odraditi a sto je vrlo bitno kod pojave stetnika tipa stjenice ili strizibuba.
Cetiri puta je jeftiniji od razvikanog Calypsa a meni on odradi posao sa kojim sam vrlo zadovoljan,,,
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
uzgoj puževa grunf Ostale grane poljoprivrede 52 28-04-16 17:07
Uzgoj krizantema za rez zdenko Ostale grane poljoprivrede 8 27-04-14 21:21
uzgoj hrena hodosencan Povrtlarstvo 41 02-02-13 16:26
Smilje - uzgoj Alisabel Ostale grane poljoprivrede 3 25-11-09 19:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 07:16.