Kombajni i berači Sve o kombajnima, mašinama za žetvu raznih žitarica, uljane repice, soje, graha, graška i sl.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 05-07-07, 00:29   #1
zrine892
Gost

Početno Deutz-fahr Top liner

Shot at 2007-07-04

Shot at 2007-07-04

sta mislite o njima...Jel su to dobri kombajni...
  Odgovori s citatom

Nepročitano 05-07-07, 08:38   #2
Ratarko
Gost

Početno

Naravno da jesu .
Ima u mojoj okolici takvih kombajna koliko ti srce želi i to po više komada kod pojedinog vlasnika . U mojem selu ima samo jedan ali pratim ga pozorno kako radi od kada je došao , prije pet godina . Nema nekih zamjerki na te strojeve . O kvaliteti motora , hidromata i samog izvršaja nemam rijeèi , sve 5 , izvršaj 4 . Zamjerke se mogu uputiti na boju i lim , nije baš za 5 , ocjenio bih sa 3 .
Takoðer nema nikakvih problema sa elektronikom koja i nije opsežna .

Moj savjet je KUPUJ !
  Odgovori s citatom
Nepročitano 05-07-07, 13:28   #3
zvona
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 17.12.2006
zvona je na dobrom putu
Početno

Mmmmmmmm odmah se sjetim onog tetkovog Toplinera sto je izgorio,koji je to stroj bio. Onaj je izgledao jos bolji

Ej da mogo vrjeme vratit ja,bila bi mi danas suđena
letjeli bi među zvjezdama,eh da mogu vrijeme vratit ja
zvona je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-07-07, 20:14   #4
Ratarko
Gost

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od zvona
Mmmmmmmm odmah se sjetim onog tetkovog Toplinera sto je izgorio,koji je to stroj bio. Onaj je izgledao jos bolji
Hmm , istina da se lakše zapali DF ili recimo ÐÐ kombajn od drugih zbog zrakom hlaðenog motora odnosno veæe temperature koja bude oko u i oko samog motora . To sve doðe zbog nemara vlasnika . Dok sam imao Zmaja u toku dana bih nekoliko puta bio kod motora da ga èistim od prašine odnosno pregrijavanja . Sa DF kombajnom nema potrebe iæi pregledavati motor , danima , tako da doðe i do zapaljenja pljeve oko turbine ili auspuha . Ma to bi mogla biti jedna cijela nova tema ako mene pitaš .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 05-07-07, 20:20   #5
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Zmajevi su uredno izgarali od statiskog elektriciteta... Sad su ljudi pouceni tim iskustvom stavili lance na svoje kombajne da ih uzemlje, jer se boje da im se kombajni ne zapale...

Nema niti jedan a da ne vuce komad lanca po zemlji ;)

I ja da imam kombajn, vukao bih lanac, toliko da budem mirniji dok radim na njemu i da ne gledam preko ramena stalno.

Da se kombajn zapali zbog toga sto je zrakom hladjeni motor topliji od "vodenjeka" je jako mala sansa, no moguce. Moze se vise pregrijavati, ali temperaturu postici da se zapali i najsusa slama je tesko postici na taj nacin...

Nemam pojma kako "disu" zracnjaci na kombajnima, ali sam sa "vodenjacima" (zmajevi) radio cesto puta, i nikada problema s pregrijavanjem, a kombani su zadnji puta bili oprani i ispuhani 1968.g. ...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 05-07-07, 20:27   #6
Ratarko
Gost

Početno

Bobo , može se zapaliti svaki kombajn zbog pljeve , bez obzira na tip hlaðenja motora , kažem kod zraènog je samo moguènost još veæa zbog siline zraka koji prolazi kroz motor i kovitlanja prašine koju to uzrokuje !
Pljeva ti padne na auspuh ili negdje blizu turbo punjaèa i to je dovoljno za vruèeg ljetnog dana iako to nije pravilo jer bi veæ svi kombajni izgorili do sada . Pa meni se jednom pljeva na Zmaj-u zapalili na alnaseru .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 05-07-07, 20:34   #7
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Početno

Heh, ja zaboravio na auspuh i na turbo...

Uglavnom, ako se tebi zmaj tako zapalio, onda bi svi ovdasnji kombajni odavno poizgarali. Ne znam sto ih sprijeceva da se en zapale, ali i kod nas zna biti jako jako vruce, a motoru kombajna se uoko 3 sata popodne ne mozes pribliziti ni na 2 metra...

Kod ovog sto mi je repicu vrsio na zmaju je raslo zito koliko nije mario za kombajn. I kod slamotresa, i na grlu, pa cak jedno vrijeme i u kabini. O kolicini pljeve na tom kombajnu ne zelim niti pricati...

A ovi sto su se masivno zapaljivali su bili zmajevi 780 koji su radili na obliznjem kombinatu. Vjerujem da je i staticki elektricitet tu dosta pridonijeo, ali i cinjenica da topli zrak od motora nema kud ici, jer je vozacu pod nogama... Na svom kombajnima je motor daleko od svake pljeve i na prozracnom mijestu baz zbog odvodjenja topline i samim time poboljsanog hladjenja...
Nepročitano 05-07-07, 20:40   #8
Ratarko
Gost

Početno

Eh , moja greška ovo sa Zmajem .
Nisam napisao da mi je alnaser/anlaser ostao ukljuèen nakon što sam ga upalio a kako nisam primjetio odvezao sam se gotovo dva kilometra od kuæe i onda u kabini osjetim da nešto smrdi . Izaðem van i vidim da mi se dimi iz motora , bio je samo dim , bez vatre ali osjetio sam . Alnaser više nije palio , istopio se .
  Odgovori s citatom
Nepročitano 05-07-07, 20:46   #9
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Početno

Ah to... to se zna dogoditi vrlo cesto...

To mi uopce nije strani pojam, pogotovo na IMT-u i na ZMAJ-u...

Dosta ljudi mi je pricalo da nisu dugo prali svoje "ferce" i da je doslo do nekog spoja i da se traktor po noci tako upalio i dok nije iscrpio akumulator ili dok anlaser nije izgorio, oni su "verglali"...

Sad jedan susjed kojem se to dva puta dogodilo na 539 uvijek ostavlja traktor u leru preko noci i pere ga stalno...

Cak i zice koje vode do anlasera ima tako naprevljene da se mogu brzo iscupati, kad mu se to ponovno dogodi.

Napominjem da je traktor bio kod elektricara, ta je anlaser pregledan da nema kakav kratki spoj, takodjer je i bravise promjenio, no jos uvijek nema mira po noci ;)
Nepročitano 05-07-07, 21:54   #10
mario
Admin

mario avatar

Član foruma od: 28.07.2006
mario je na dobrom putu
Početno

Doðeš ujutro i traktor 200 metara u polju naðeš, ili u Slavoniji 2000 metara. :D :D :D :D :D

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Deutz-Fahr mario Deutz Fahr traktori 1568 Jučer 11:55
Deutz Fahr NEWHOLLAND Kombajni i bera?i 365 26-06-18 21:54
Deutz-Fahr DX 85 darebn Deutz Fahr traktori 73 25-11-17 16:48
Deutz-Fahr DX 3.60 ŠANANA Deutz Fahr traktori 45 07-04-14 13:53
deutz fahr oc mumi1 Mehani?ka radionica 0 07-04-13 22:54

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 05:11.