Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Kombajni i berači BOURGOIN berač kukuruza
Kombajni i berači Sve o kombajnima, mašinama za žetvu raznih žitarica, uljane repice, soje, graha, graška i sl.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 20-11-09, 23:39   #21
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno Re: burgoin

Citiraj:
Prvotno napisano od kocol
mogu li da dobijem neku bolju sliku i neznam u čemu je razlika burgoinovif perušača od ostalih
Bolje čiste od ostalih....
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 22-11-09, 22:48   #22
vedrankc
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 10.08.2007
vedrankc je na dobrom putu

Citiraj:
Prese sa nagnutim osama (patent Bourgoin) pokrivaju celu površinu valjaka radi optimalnog komušanja. šta znači presa sa nagnutim osama
evo slike
To se vjerojatno misli na razlike u adapteru, bourgoin ima rakete, valjke koji provlače stabljiku kukuruza i komušaju. Nema one ploče kao klasičan adapter, a ti valjci su postavljeni koso tako da otkinuti klipovi se ne zadržavaju, nego skliznu na transporter koji ih nosi na komušač klasični, ovaj sa slike
vedrankc je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 22-11-09, 23:18   #23
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije

Citiraj:
Prvotno napisano od DF&Torpedo
Citiraj:
Prese sa nagnutim osama (patent Bourgoin) pokrivaju celu površinu valjaka radi optimalnog komušanja. šta znači presa sa nagnutim osama
evo slike
To se vjerojatno misli na razlike u adapteru, bourgoin ima rakete, valjke koji provlače stabljiku kukuruza i komušaju. Nema one ploče kao klasičan adapter, a ti valjci su postavljeni koso tako da otkinuti klipovi se ne zadržavaju, nego skliznu na transporter koji ih nosi na komušač klasični, ovaj sa slike
Rakete na Burgoinu su glatke cijevi sa spiralno zavarenom šipkom uzduž njih. Otkidaju tek kad dno klipa dođe na njih, pa tak većini operušaju odmah. Valjci samo počiste ono kaj je ostalo.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-11-09, 17:42   #24
kocol
Gost

evo vam komplet tekst iz burgoinovog kataloga,po meni se ovo dogadja na komusackom stolu može li mki neko da uslika komušački sto

Horizontalni komušač sa 12 valjaka koji obezbeđuju kontinualno dopremanje klipova sa savršenim komušanjem. Komušač je pogonjen hidrauličnim motorom sa kontrolom brzine iz kabine i ima mogućnost promene smera radi odgušenja. Valjci su u kombinaciji metal guma.Prese sa nagnutim osama (patent Bourgoin) pokrivaju celu površinu valjaka radi optimalnog komušanja. Ugao komušačkog stola je podesiv.
  Odgovori s citatom
Nepročitano 12-04-10, 22:12   #25
djelak
Početnik

Član foruma od: 12.04.2010
djelak je na dobrom putu
Početno Re: Bourgoin berač kukuruza - gdje kupiti povoljno?

planiram kupiti dvorednog burgona pa bi molio neke savjete
djelak je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-04-10, 02:47   #26
DejoJe
Početnik

Član foruma od: 01.02.2010
DejoJe je na dobrom putu

Pozdrav kolega!
Ja sam imao MD8 i bio sam extra zadovoljan sa njim. Tako je prosto uradjen da nemozes da imas problema( nema mnogo hidraulike) sto je najskuplja stavka ako ne poznajes tu oblast.Na njemu je bio montiran tarup sa meh pogonom koji nije bio najbolje resen, pa posto dosta opterecuje motor i usporava ugradili smo mu secku. Godiste je bio 80. Prodali smo ga za 11600 eur.Inace posto i kod mene ima brdovitih parcela zna da bude malo nezgodno na okretanju ako je pun bunker.Zato kipuj na pola i udri po gasu.
DejoJe je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 25-04-10, 17:38   #27
kikic MF
Super Uvaženi Član

Član foruma od: 06.07.2008
kikic MF je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od DejoJe
Pozdrav kolega!
Ja sam imao MD8 i bio sam extra zadovoljan sa njim. Tako je prosto uradjen da nemozes da imas problema( nema mnogo hidraulike) sto je najskuplja stavka ako ne poznajes tu oblast.Na njemu je bio montiran tarup sa meh pogonom koji nije bio najbolje resen, pa posto dosta opterecuje motor i usporava ugradili smo mu secku. Godiste je bio 80. Prodali smo ga za 11600 eur.Inace posto i kod mene ima brdovitih parcela zna da bude malo nezgodno na okretanju ako je pun bunker.Zato kipuj na pola i udri po gasu.
kad si ga bio prodao???
Nepročitano 29-04-10, 15:48   #28
DejoJe
Početnik

Član foruma od: 01.02.2010
DejoJe je na dobrom putu

Prodat je pre mecec dana.
DejoJe je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-05-10, 21:53   #29
djelak
Početnik

Član foruma od: 12.04.2010
djelak je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od DejoJe
Prodat je pre mecec dana.
dalii je imao pogon na sva 4 kotaca
djelak je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 02-05-10, 22:06   #30
powershift
Super Uvaženi Član

powershift avatar

Član foruma od: 13.11.2007
powershift će uskoro postati poznatpowershift će uskoro postati poznat

MD8 to je dvoredni , ako sam u pravu.

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Berači kukuruza IMT560 Kombajni i bera?i 2203 14-12-17 11:54
K: berač kukuruza pcmarec Potranja 4 27-12-13 15:38
Berač kukuruza SIP TORNADO 40 Podravec Ponuda 2 22-10-13 06:12
ZMAJ 222 (Berač kukuruza) mladi gazda Mehani?ka radionica 27 31-08-09 22:01

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 15:29.