Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Razno > Svaštara Plavi oglasnik i njuškalo-komentar
Svaštara Prostor za teme koje nemaju svoj forum - od priča iz stvarnog života, recepata, filmova, sve osim politike

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 23-02-10, 22:35   #11
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno Re: Plavi oglasnik i njuškalo-komentar

Ako cemo pricati o iskustvima s razno-raznim prodavacima preko telefona i o njihovom govorenju istine, ja imam punu vrecu takvih prica. Hoces motocikl, auto, traktor, prikljucak, bager... Imam jako jako puno losih iskustava s oglasivacima, ali ih imam i jako puno dobrih.

Nazovem covjeka za 558 s carlo pesci utovarivacem. Pitam za stanje, kaze to to to to i to treba mjenjati, boja OK, utovarivac full ispravan, malo lufta tu i tu. Cjena, za ozbiljnog kupca uvijek ide nesto malo dolje, ovisno odakle dolazi. Dogovor pao da za dva dana dolazimo vidjeti traktor, al sutra ujutro zove da se ne vozimo bez veze, da se ispricava, da je jucer navecer traktor prodan, covjek dosao s kes lovom...

OVO JE ZA SVAKU POHVALU

Zovem za par dana isto za oglas 558 s istim utovarivacem i tako s likom pricam, on POTPUNO NEZAINTERESIRAN, kao da mu svejedno. Cjena paprena, kaze da je utovarivac u dobrom stanju, ima dodatnih korpi, a traktor je s losom limarijom, inace u super stanju. Kad sam ga pitao jel cjena fiksna, poceo se na telefon derati, da mi piz.. materina pederska, da pusim ku... Druge psovke je dovikivao njegov suvozac iz auta u kojem su se vozili...

Kasnije vidim isti telefonski broj u oglasu sa slikom... Stanje traktora i utovarivaca je bilo sve samo ne onakvo kakvim ga je "covjek" opisao...

Oglasi sa slikom uvijek, al UVIJEK imaju ogromnu prednost. Da nije bilo slike, ne bih kupio ni sjetvospremac, ni berac, ni malcer vuceni. Puno voznje za prikljucke koji kostaju 3-4 000Kn. Ja ga na slici vidim, pa znam sto da otprilike ocekujem, a ne onak oda ga netko nahvali, a stanje 50 puta gore nego sto je.

Slusam od ljudi da covjek ha telefon nahvalio traktor, i ono, moras doci vidjeti i uvjeriti se... Ljudi dosli, a u dvoristu krama. Pitaju ga sta je to, i gdje je traktor koji je ovaj opisao. Rijeci vlasnika su, Limarija se pofarba, a da sam rekao da je los, vi ne biste ni dosli, a ovako imam bar neke sanse...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 23-02-10, 22:39   #12
code
Super Uvaženi Član

code avatar

Član foruma od: 30.03.2008
code će uskoro postati poznatcode će uskoro postati poznat

Pa cuj,kad prodajes nesto lose,neku kramu kako ces nekome reci na telefon :
To vam je krama,bolje nemojte dolaziti ???
Jel nije?
E sad,ljudi umijesto da malo uljepsaju oni preteraju....jbg.

Nije zgodno voziti se ohho ho i onda se razocarati...
code je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 23-02-10, 22:57   #13
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Gledaj ovako... Dok smo skipa trazili, svi su ljudi bili fer i korektni. na telefon su rekli sve sto je i kako je. Nakon toga odvagujes dal se isplati ici uopce gledati ili ne.

josip123 zna ovog sto sam isao gledati. Covjek preko telefona rekao, nema kocnice, kran se spusta, gumice treba mjenjati u dva cilindra. Kocili smo spustanje m stabilizatora, gume i nisu neke. Kaze, Mislim da ima i sva stakla na kabini, al nisam siguran, dugo nisam u nejmu nista radio, pa ne znam. Al je zato cjena kakva je i to je OK.

Kad sam za berac zvao, isto mi covjek sve zivo rekao, jer zna da put iz Pozege nije mal i da nije fora zezat ljude okolo, jer mozes na krivog naletjeti koji ce te u vlastitom dvoristu polomiti ko sibicu.

Oglase bez slike u danasnje vrijeme zovem tek kad mi nesto bas bas treba i ako je relativno blizu, pa nazovem i odem pogledati.
Nepročitano 24-02-10, 00:00   #14
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Od taj puta kad god zovem nekoga u vezi nekog oglasa, pitam covjeka jel smijem nesto pitati, al da se ne uvrijedi. kad kaze moze, onda pitam jel se cjena da dogovarati, ili je fiksna.

Nikad mi nije padalo na pamet da ima takvih, koji preko telefona mogu poslati covjeka u "rodni kraj"...
Nepročitano 24-02-10, 00:05   #15
josip123
Super Uvaženi Član

josip123 avatar

Član foruma od: 03.05.2009
josip123 je na dobrom putu

pa izgleda da misli da ono što on ima nema nitko. :blackeye
josip123 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 24-02-10, 22:40   #16
markach
Uvaženi Član

markach avatar

Član foruma od: 31.01.2008
markach će uskoro postati poznat

izgleda da je "ovo vrijeme" dosta promjenilo neke bahate trgovce-švercere ,recimo skuži da neću nista kupit samo malo da preispitam cijene ali mi tip veli za sve traktore i strojeve koji su me zanimali .....što prije slučaj nije bio
markach je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-11-10, 00:36   #17
powershift
Super Uvaženi Član

powershift avatar

Član foruma od: 13.11.2007
powershift će uskoro postati poznatpowershift će uskoro postati poznat
Početno

kako vam se cine ovi oglasi,
http://www.njuskalo.hr/traktori/fend...-oglas-1864321
http://www.njuskalo.hr/traktori/fendt-308-oglas-1634571
powershift je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-11-10, 08:08   #18
danek
Uvaženi Član

Član foruma od: 18.12.2008
danek je onemogućio/la reputaciju
Početno

mislim da nije to točna cijena
danek je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-11-10, 09:07   #19
powershift
Super Uvaženi Član

powershift avatar

Član foruma od: 13.11.2007
powershift će uskoro postati poznatpowershift će uskoro postati poznat
Početno

Stvarno neznam onda sto ljudi rade te gluposti, pa stavljaju oglase sa laznim cijenama. Bas se bio zainteresirao, inace trazim fendta 309, godiste otprilike 82, 83, 84.
powershift je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 01-11-10, 09:16   #20
marko93
Super Moderator

marko93 avatar

Član foruma od: 31.01.2008
marko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu aurumarko93 ima spektakularnu auru
Početno

Zašto nebi bila točna cijena..
Za onaj prvi Fendt je po meni relano 105.000kn..

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
komentar na danasnju poljoprivrednu emisiju agromaner Svatara 243 13-06-16 08:51
mlijeko-komentar Ivan01 Svatara 5 02-01-13 11:37
Mali oglasnik brundalo Pitanja i pomo? u vezi rada foruma 19 24-11-12 10:51

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 13:11.