Kombajni i berači Sve o kombajnima, mašinama za žetvu raznih žitarica, uljane repice, soje, graha, graška i sl.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 29-10-10, 21:29   #11
thompsonzfa
Regularni Član

thompsonzfa avatar

Član foruma od: 20.03.2009
thompsonzfa je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo Vidi poruku
pojavljuju se na brojnim 143-kama problem dizanja nivoa ulja (curi gorivo u karter) kazu da je problem sto je rezervoar vislje nego na 142, pa da ne treba tak oveliki hod na AC pumpi kao na 142, pa pumpa previse goriva tjera i propisa valjda semering na bosch pumpi. ovo su nek uspjesno rjesili podmetanjem dodatnih dihtunga pod ac pumpu i tako joj smanjili hod i pritisak, a neki nisu mogli ni na taj nacin.
hmmm kod mene na Zmaju 142 isti problem, podiže se nivo ulja, a mi prosle god stavili umjesto rezervara bačvu od 50 litara na visinu iznad motora da se ne moramo patit sa odzračivanjem i talogom iz rezervara, ni na kraj pameti mi nije bilo da bi to mogao biti problem... u međuvremenu je i bosch pumpa totalno crkla pa smo drugu stavili :roll: :scratch bit će neke rekonstrukcije onda sam nemam pojma šta da napravim, možda tako sa podmetanjem brtvi pod AC pumpu jer nebih se nipošto vraćao na onaj ogromni 200 litarski rezervar koji je niži od motora :madmana:
thompsonzfa je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 30-10-10, 01:39   #12
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od thompsonzfa Vidi poruku
hmmm kod mene na Zmaju 142 isti problem, podiže se nivo ulja, a mi prosle god stavili umjesto rezervara bačvu od 50 litara na visinu iznad motora da se ne moramo patit sa odzračivanjem i talogom iz rezervara, ni na kraj pameti mi nije bilo da bi to mogao biti problem... u međuvremenu je i bosch pumpa totalno crkla pa smo drugu stavili :roll: :scratch bit će neke rekonstrukcije onda sam nemam pojma šta da napravim, možda tako sa podmetanjem brtvi pod AC pumpu jer nebih se nipošto vraćao na onaj ogromni 200 litarski rezervar koji je niži od motora :madmana:
A da probaš sa ugradnjom iberdruk ventila :scratch
Nepročitano 30-10-10, 11:31   #13
thompsonzfa
Regularni Član

thompsonzfa avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od muhanicar Vidi poruku
A da probaš sa ugradnjom iberdruk ventila :scratch
Pa svi prijedlozi su dobrodošli! A kako bi to čudo izgledalo, jel to nešto na foru povrata u rezervar kao kod auta? Zanima me kako onda na IMT 5106 traktoru to funkcionira pošto je isti motor kao kod Zmaja a rezervar je iznad motora, dali se na tim traktorima pojavljuje ovaj problem? Ma joj nikad od IMT-a i Zmaja stroja to su takvi kvarovi da te glava zaboli, nije ni čudo što su neki davno napustili tu tehniku! :axe:
Nepročitano 30-10-10, 20:26   #14
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Pa svi prijedlozi su dobrodošli! A kako bi to čudo izgledalo, jel to nešto na foru povrata u rezervar kao kod auta? Zanima me kako onda na IMT 5106 traktoru to funkcionira pošto je isti motor kao kod Zmaja a rezervar je iznad motora, dali se na tim traktorima pojavljuje ovaj problem? Ma joj nikad od IMT-a i Zmaja stroja to su takvi kvarovi da te glava zaboli, nije ni čudo što su neki davno napustili tu tehniku! :axe:
Da. kad je preveliki pritisak u sistemu gorivo se vrača u rezervar.
Naprimjer na Zetoru je takav. Samo bi ga ti trebal ugraditi na filter goriva.

Nepročitano 31-10-10, 18:24   #15
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Kolega, imas na zmaju 142 ventil koji sprecava povrat goriva u rezervoar, Ne znam vise ni je gdje se to tocno nalazi, mislim negdje kod filtera, opruga pritisce kuglicu i to je to. oprugu original baci i stavi iz kemijske olovke, nikad vise odzracivanje NIKADA...

Dobro se sjecam, da sam kao "segrt" kod kolege na 142Rm svako jutro morao odzracivati kombajn, dok ovaj doruckuje. kadnije je napravio tu "preradu" i ujutro samo kontakt, kljuc i teraj. Milina ;)

A sto se tice ovoj 142 s boljom kabinom i hidro otvaranjem cjevi, da je 1988.g. to mi nikako ne ide u glavu... bit ce da je ovo onaj jedan rijetki primjerak, ili jednostavno sto claas danas radi. drugi kombajn pod starom limarijom pravljen za probu i ak se pokaze dobar, pravi se, a ak ne, nista, ne zna se da je i postojao ;)

Kad uhvatis vremena, poslikaj malo cjeli kombajn ;) bas mi se svidja ;)
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 31-10-10, 19:45   #16
tomi
Gost

Početno zmaj

pa ja na svojem zmaju nemam nikakvih problema oko palenja, ja kad mi treba kombajn podmazem ga zapalim i krecem u rad nemoram ga ozracivat i neznam sta
  Odgovori s citatom
Nepročitano 31-10-10, 19:59   #17
Bobo
Super Uvaženi Član

Bobo avatar

Član foruma od: 21.02.2007
Bobo će uskoro postati poznatBobo će uskoro postati poznat
Početno

Cuj, ti si jedan od sretnika, a ako si ga kupio polovnog, dobra je sansa da je netko prepravio nesto na njemu ;)

Eto, mnogi 142 muce muke s prvim paljenjem, jer im treba napumpati gorivo do motora, posto se ono "spusti" nazad u rezervoar preko noci. kod 143 opet ima viska goriva, pa se preljeva u karter i tako... Ma jednom kad se sve te sitnice (a drugo i nisu, nego sitnice) otklone, dobri su to strojevi...
Bobo je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 31-10-10, 21:23   #18
thompsonzfa
Regularni Član

thompsonzfa avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od Bobo Vidi poruku
Kolega, imas na zmaju 142 ventil koji sprecava povrat goriva u rezervoar, Ne znam vise ni je gdje se to tocno nalazi, mislim negdje kod filtera, opruga pritisce kuglicu i to je to. oprugu original baci i stavi iz kemijske olovke, nikad vise odzracivanje NIKADA...
Ma to je sve ok, ali ima još 100 mjesta gdje još može povući zrak, iako smo promjenili crijeva i dotjerali to kolko tolko! A i iskreno da kažem malo mi je prevelik rezervar, treba u njemu biti barem 30-40 litara da pokreneš kombajn, meni se više sviđa ideja da sa 10 litara idem kombajnirat :gitarist: mislim da se može na kućištu filtera goriva skinut onaj jedan blindirani izlaz i spojit nazad u rezervar/bačvu pa onda nebi trebalo biti s time problema!

I meni je baš super ovaj Zmaj, bit će da je to neka međuserija koja baš nije rasprostranjena, pogotovo kod nas z HR.
Nepročitano 10-11-10, 19:46   #19
Mike
Uvaženi Član

Mike avatar

Član foruma od: 06.01.2009
Mike će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Ma to je sve ok, ali ima još 100 mjesta gdje još može povući zrak, iako smo promjenili crijeva i dotjerali to kolko tolko! A i iskreno da kažem malo mi je prevelik rezervar, treba u njemu biti barem 30-40 litara da pokreneš kombajn, meni se više sviđa ideja da sa 10 litara idem kombajnirat :gitarist: mislim da se može na kućištu filtera goriva skinut onaj jedan blindirani izlaz i spojit nazad u rezervar/bačvu pa onda nebi trebalo biti s time problema!

I meni je baš super ovaj Zmaj, bit će da je to neka međuserija koja baš nije rasprostranjena, pogotovo kod nas z HR.
da,ti problemi s gorivom su i meni nažalost poznati,al ja sam to vrlo jednostavno riješil:
-uzme se jedan karnister (od ulja sasvim dobar)
-dva crijeva,jedno za dovod,drugo za povrat goriva
-to se spoji na karnister i na filter goriva i na lajtung od povrata
-karnister se postavi gore na poklppac bunkera i vozi...

...netreba ni ac-pumpa ni ništ:D...al to je samo privremeno rješenje:scratch

...no mene je ac-pumpa mučila i dok sam ju promenil više ni bilo problema,ide i sa skroz malo goriva,e sad navek gledam da ima unutra barem oko 50 litri,a tak mi svejedno jer to gorivo svejedno moram jednom natočiti unutra...

...evo još par slika od kombaja...

i jedna za kraj berbe za ovu godinu...

Nepročitano 10-11-10, 19:59   #20
kobac26022
Regularni Član

kobac26022 avatar

Član foruma od: 25.08.2010
kobac26022 je na dobrom putu
Početno

ej ljudi imam nekih djelova za zmaj ako vas šta zanima zovite
kobac26022 je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Zmaj 170 ivica10 Kombajni i bera?i 2 02-03-14 15:13
zmaj 222 2301986 Potranja 1 17-11-13 21:36
zmaj 222 2301986 Kombajni i bera?i 4 09-10-13 09:05
Zmaj 190 darebn Kombajni i bera?i 1 09-01-12 14:07

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 13:26.