Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Šumarstvo Vodilice
Šumarstvo Šumarski traktori, vitla itd, umijeće potrajnog gospodarenja šumama, kao i ostalim ekosustavima i resursima vezanim uz šumu

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 28-02-11, 14:21   #1
oki198713
Regularni Član

Član foruma od: 13.07.2010
oki198713 je na dobrom putu
Početno Vodilice

Interesira me nakon koliko vremena ili metara drva bi bilo poželjno da se promijeni vodilica.
oki198713 je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 28-02-11, 15:54   #2
jeffy
Super Uvaženi Član

jeffy avatar

Član foruma od: 07.09.2010
jeffy će uskoro postati poznat
Početno

Previše je faktora u igri da bi se na taj način određivala potrošenost vodilice.
Vodilica se najviše troši na donjem djelu rezne površine, odnosno sa donje strane vodilice prema kanđama. To važi za vodilce sa skretnom zvjezdom. Dok se kod vodilica bez skretne zvijezde, vodilica još troši i na vrhu (zakrivljenje) vodilice. Mjeriš dubinu utora na tim mjestima i uspoređuješ da ti onaj dio članka koji ulazi u utor vodilice ne bude dulji od same dubine utora. Prije mjerenja utor očistiš i izmjeriš šublerom ili nečim sličnim. To su trošenja koja nastupaju od normalne upotrebe i sa dovoljnim podmazivanjem inače se mogu pojaviti i druga trošenja...
jeffy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-02-11, 15:59   #3
MUHA
Super Moderator

Član foruma od: 15.11.2009
MUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacijeMUHA ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Vele tu ovi moji šumarski djelatnici da je obično 2 do 3 lanca vodilica :scratch
MUHA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-02-11, 17:46   #4
hrvoje01
Super Uvaženi Član

hrvoje01 avatar

Član foruma od: 07.12.2010
hrvoje01 će uskoro postati poznat
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od muhanicar Vidi poruku
Vele tu ovi moji šumarski djelatnici da je obično 2 do 3 lanca vodilica :scratch
To mi se čini po pravilu ali ide to još,sve ovisi tko radi s njom ako se redovito okreće produžiš joj vijek za 30% najmanje ja tjeram dok nebude lufta na zvjezdi(ležaj)
hrvoje01 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-02-11, 18:12   #5
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od muhanicar Vidi poruku
ja bih rekao i duplo više ako se pravilno upotrebljava , ja do sad nisam potrošio ni jednu vodilicu , uvijek je zeznem zaglavljivanjem :mrgreen:
Nepročitano 28-02-11, 18:17   #6
hrvoje01
Super Uvaženi Član

hrvoje01 avatar

Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od savoris Vidi poruku
ja bih rekao i duplo više ako se pravilno upotrebljava , ja do sad nisam potrošio ni jednu vodilicu , uvijek je zeznem zaglavljivanjem :mrgreen:
Valjda će doći i to vrijeme kad ćeš promjeniti zbog istrošenosti
Nepročitano 28-02-11, 18:35   #7
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno

hoćeš da kažeš kada se naučim raditi pravilno :mrgreen:
teško je na brdskom terenu sjeći bez zaglavljivanja :butthead:
Nepročitano 28-02-11, 18:49   #8
daniels
Super Uvaženi Član

daniels avatar

Član foruma od: 17.02.2009
daniels će uskoro postati poznatdaniels će uskoro postati poznat
Početno

meni je sad treči lanac gore i još može,al trebal budem ju mjenjat jel sam ju spigal.
daniels je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-02-11, 19:09   #9
hrvoje01
Super Uvaženi Član

hrvoje01 avatar

Početno

Citiraj:
hoćeš da kažeš kada se naučim raditi pravilno :mrgreen:
teško je na brdskom terenu sjeći bez zaglavljivanja :butthead:
Ma ne nisam to mislio stalno sam u brdskoj šumi i znam o čemu pričaš:madmana:
Nepročitano 28-02-11, 19:12   #10
karabaja
Super Uvaženi Član

karabaja avatar

Član foruma od: 23.02.2011
karabaja je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
slažem se sa savorisom,ja preferiram duromatik (bez zvijezde),ja sam na 660-ki nedavno promijenio mislim da je potrošila 5 lanaca a to mi je neki prosijek u drvima mi to pada nekih 450-500m, vidim da ove rolomatik imaju promjenjivi vrh pa jel tko probao to u praksi po navodima iz STIHL-a produžuje im vijek navodno pa za još ako se dobro siječam 60-70%:shock::scratch
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 01:39.