Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivredna mehanizacija > Kombajni i berači Jednoredni berač Sip EKO 3500
Kombajni i berači Sve o kombajnima, mašinama za žetvu raznih žitarica, uljane repice, soje, graha, graška i sl.

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 07-10-11, 09:41   #21
mane
Super Uvaženi Član

mane avatar

Član foruma od: 05.05.2011
mane je nebrušeni draguljmane je nebrušeni draguljmane je nebrušeni draguljmane je nebrušeni dragulj
Početno

tako je @savo, upravo sam gledao rupe i točno je da nisu duguljaste malo su šire od vijaka, jedino šta ja nisam stavljao nikakve distancere. Drugi tjedan idem brat sa njime pa ću vidjet kako će čistit, čekam da malo navlaži stabljiku da nemam puno smeća kad berem. Zadnjih godina prakticiram brat rano ujutro dok je još rosa jer je razlika velika u čišćenju samog klipa, a i nema smeća.
mane je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 20-10-11, 16:34   #22
Petretic549
Regularni Član

Petretic549 avatar

Član foruma od: 19.10.2011
Petretic549 je na dobrom putu
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od savoris Vidi poruku
imam i ja isti berač i okomušanost mi je 99%

NIKAKO nemoj da stavljaš sve gumene valjke , previše će da ti kruni , ljudi su već probali
stavi nove gumice i dotegni valjke medjusobno , znači da se metalni i gumeni dodiruju cijelod dužinom i mora da budeš zadovoljan
imaš u temi ''berači kukuruza'' sve pojašnjeno kako sam ja radio i evo ti rezultata pa i sam pogledaj :supz:

a evo i normalna brzina kretanja

evo i šta je kolega sa poljoinfa napravio , ovo je ideja za 5+

a sa ovoga tvoga snimka gdje je BERKO , ma to je smiješno , ovo je po svemu sudeći reklamni spot
pa nismo mi mala djeca pa da nam demonstriraju berač na zelenoj stabiljki, po velikoj vlagi i razmakom od 40cm
neka oni snime ovaj berač kako radi posle podne u gusto nasijanom kukuruzu gdje je stabiljka na pola trula i da puca na pola pa da ga onda vidimo kako će da bere :rolfer: ovo je čisto kurčenje , BERKO nije ni B od berača , detaljno sam ga pregledao neki dan

točno tako slažem se s tobom jer ovo gdje je berko su i pre idealni uvjeti neka berko dođe na naš teren pa cemo vidit ko ce se smijat :D
Petretic549 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-05-12, 20:27   #23
karlo.bozic
Uvaženi Član

Član foruma od: 27.05.2011
karlo.bozic će uskoro postati poznatkarlo.bozic će uskoro postati poznat
Početno

Imam u planu mjenjati gumirane valjke na kombajnu, uz to moram mjenjati i lezajeve... Kakva je kvaliteta FKL i KG lezajava? I koji se preporucaju?
karlo.bozic je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-05-12, 23:51   #24
lisnik
Super Uvaženi Član

lisnik avatar

Član foruma od: 15.02.2010
lisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mrakulisnik je svjetionik u mraku
Početno

Veci su problem osovine.Uvijek se zajedu na lezaju.Inace koje god lezajeve budes stavljao obavezno prije postavljanja skini poklopac sa lezaja i napuni ga mascu.Kvaliteta je ista kod obe vrste.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000738098978

http://www.pik.ba/
lisnik je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-05-12, 09:04   #25
karlo.bozic
Uvaženi Član

Početno

U kom smislu se osovine zajedu?
Nepročitano 09-05-12, 21:00   #26
ZJ
Super Moderator

Član foruma od: 22.06.2007
ZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacijeZJ ima reputaciju iznad reputacije
Početno

Citiraj:
Prvotno napisano od karlo.bozic Vidi poruku
U kom smislu se osovine zajedu?
Buš videl kad skineš lagere dolje.
Vrti se unutarnja košuljica lagera na osovini.
Zajede se iz dva razloga:
- osovine su od "repe"
- premali preklop (osovina tokarena na premali zazor).

To riješiš navarivanjem i ponovnim tokarenjem osovina. Ja sam na takvim mjestima još i lijepil lagere Loctiteom.
ZJ je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-05-12, 13:55   #27
Petretic549
Regularni Član

Petretic549 avatar

Član foruma od: 19.10.2011
Petretic549 je na dobrom putu
Talking

Citiraj:
Prvotno napisano od savoris Vidi poruku
imam i ja isti berač i okomušanost mi je 99%

NIKAKO nemoj da stavljaš sve gumene valjke , previše će da ti kruni , ljudi su već probali
stavi nove gumice i dotegni valjke medjusobno , znači da se metalni i gumeni dodiruju cijelod dužinom i mora da budeš zadovoljan
imaš u temi ''berači kukuruza'' sve pojašnjeno kako sam ja radio i evo ti rezultata pa i sam pogledaj :supz:

a evo i normalna brzina kretanja

evo i šta je kolega sa poljoinfa napravio , ovo je ideja za 5+

a sa ovoga tvoga snimka gdje je BERKO , ma to je smiješno , ovo je po svemu sudeći reklamni spot
pa nismo mi mala djeca pa da nam demonstriraju berač na zelenoj stabiljki, po velikoj vlagi i razmakom od 40cm
neka oni snime ovaj berač kako radi posle podne u gusto nasijanom kukuruzu gdje je stabiljka na pola trula i da puca na pola pa da ga onda vidimo kako će da bere :rolfer: ovo je čisto kurčenje , BERKO nije ni B od berača , detaljno sam ga pregledao neki dan

ovaj dojnji video to je najbolje sta se more slozit na berac eee to ocisti nema sta perfektno :D
Nepročitano 11-05-12, 14:18   #28
karlo.bozic
Uvaženi Član

Početno

Imas i ti tako slozeno mozda?
Nepročitano 11-05-12, 15:57   #29
karlo.bozic
Uvaženi Član

Početno

Jel ko ima dobrih iskustava sa beracom SIP EKO 3500, da pojasni na kaj treba obratiti paznju kod podesavanja beraca, i na koji nacin koji dio podesiti, pocevsi od raketa, preko stola za komusanje klipa, do elevatora....Svaki savjet dobro dodje!
Nepročitano 11-05-12, 16:32   #30
savoris
Super Moderator

savoris avatar

Član foruma od: 14.12.2007
savoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebesavoris može biti ponosan na sebe
Početno

Ja imam odlična iskustva :prayer:

Od podešavanja i nema toga puno , šteluješ samo razmak raketa a to se šteluje prema vrsti i veličini stabiljke , normalno i kidajuće ploče se podešavaju prema klipu kukuruza kakav ti je.
Ploče moraju na vrhu da budu uže nego na kraju tamo prema komušačkom stolu , to je da se klip nebi zaglavljivao između njih , ovo OBAVEZNO mora da bude

takodje jako bitna stvar je da su gumeni i metalni valjci bukvalno priljubljeni jedan uz drugi , znači na sastavu gdje provlače komušinu na dole moraju biti stisnuti , a na onoj ''povratnoj'' strani trebaju biti malo labaviji da nebi bio veliki otpor

Ostalo je čista mehanika , podesiti zazore zupčanika i nategnutost lanaca zna svako sa imalo iskustva

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Berači kukuruza IMT560 Kombajni i bera?i 2203 14-12-17 12:54
K: berač kukuruza pcmarec Potranja 4 27-12-13 16:38
berač neispravan 2301986 Potranja 2 27-08-13 00:11
berač zmaj djelovi alenvw Potranja 0 31-08-12 23:14
berač sip denigb Potranja 0 23-07-12 23:18

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 10:09.