Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 25-05-18, 09:16   #10721
tototozg
Aktivni Član

Član foruma od: 06.03.2015
tototozg će uskoro postati poznat
Početno Re: Kunićarstvo

A da bude jos bolje, ta zenka nije nikakva iznimka i kaj je zanimljivo, da su do tri mjeseca starosti bili pusteni u slobodnom ispustu 5x2 metra, a ne u nekom tovu... pisao sam vec o tomu da ne hranim kunice smjesom, vide je u tragovima, pogotovo sad u proljece, otkad se djetelina zazelenila i malo porasla.

Posljednje uređivanje od tototozg : 25-05-18 at 09:48
tototozg je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 26-05-18, 21:27   #10722
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Danas sam kupio kunića i sve se činilo u redu kod kupovine . Uglavnom , stavim ga doma u gajbu i čujem da ispušta nekakve čudne zvukove kao mrmljanje i grkljanje. Tak ide cijelo vrijeme . Inače se čini živahan i zdrav. Nos mu je normalan i nije šmrkav. Kod kupnje nije to radio. O čemu se radi jel zna netko.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 26-05-18, 21:46   #10723
tototozg
Aktivni Član

Kao skrgutanje?
Nepročitano 26-05-18, 22:01   #10724
robelar
Uvaženi Član

robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Ne škrguče zubima uopče , nego ispušta nekakav zvuk kao da hropče ili grglja kako diše. Tako stalno ide. Koda je dresiran pa to nije radio kad sam ga preuzimo kod vlasnika. Inače niti ima proljev niti miruje , sve drugo je normalno. Uzeo sam još i ženku koja je skroz normalna.
Nepročitano 28-05-18, 20:32   #10725
Juventa
Početnik

Član foruma od: 17.05.2018
Juventa je na dobrom putu

Imam par pitanja u vezi prehrane. Koliko puta sedmicno se hljeb moze davati? Da li ga je dobro malo pomijesati sa kostovitom? Kakve vi smjese koristite za brze debljanje ?
Juventa je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 28-05-18, 23:30   #10726
robelar
Uvaženi Član

Citiraj:
Prvotno napisano od Juventa Vidi poruku
Imam par pitanja u vezi prehrane. Koliko puta sedmicno se hljeb moze davati? Da li ga je dobro malo pomijesati sa kostovitom? Kakve vi smjese koristite za brze debljanje ?
Kruh nije preporučljivo davati često jer ćeš loše posljedice ubrzo sam uoćiti. Pogotovo ne u velikim količinama i u kombinaciji sa zelenim . Po meni je dosta pola šnitice tjedno tek toliko da si malo zube izglancaju. Najbolje dati toliko malo da mogu odjednom pojesti a nikako da im stoji . Kruh ne smije biti pljesnjiv odnosno sa nekakvim tragovima kvarenja. Ja svojima isušeni kruh još dodatno prepžim u rolu da bude hrskav. Moji kunići neće da jedu žuti kukuruzni kruh , ne znam zašto. Njega je i najteže osušiti jer se najčešće kvari. Ja svojima dajem kruh sa sjemenkama jer mogu besplatno doći do njega , ali dobar je i svaki drugi koji nema puno aditiva u sebi. Što se tiče smjese moje je mišljenje da je svaka smjesa za tov dobra ako sadrži kokcidiostatik..
Nepročitano 29-05-18, 07:08   #10727
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Član foruma od: 13.09.2013
jimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od Juventa Vidi poruku
Kod mene kruh dobiju puno cesce dajem im par dana za redom koliko mogu pojesti pa onda par dana pauze, mozes ga pomijesati s kostovitom al nemoj pretjerivati...

Kruh nije preporucljivo davati u velikim kolicinama...!

Osobno ne volim hraniti sa smjesom jer ih tovim za vlastite potrebe pogotovo sa smjesama koje u sebi sadrze nekakve lijekove...
Ali ako hoces da brze rastu moras dati nesto smjese za kunice iako se pokazalo da mogu dobro napredovati i na briketima za tov teladi...
Koji su nesto jeftiniji...

Osobno sam imao problema s jednim vrstama briketa s podrucija Slavonije, kunici su od njih dobili proljjev i ugibali, kad bi prestao davati neki bi se oporavili...
Navodno ne kontroliraju uvijek kvalitetu zitarica nego sve melju ...
jimmy je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-05-18, 10:31   #10728
turky
Regularni Član

turky avatar

Član foruma od: 17.01.2016
turky je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od robelar Vidi poruku
Ne škrguče zubima uopče , nego ispušta nekakav zvuk kao da hropče ili grglja kako diše. Tako stalno ide. Koda je dresiran pa to nije radio kad sam ga preuzimo kod vlasnika. Inače niti ima proljev niti miruje , sve drugo je normalno. Uzeo sam još i ženku koja je skroz normalna.
U čemu si ga vozio? Możda ti je od vrućine dobio lagani šok ili udar.
turky je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 29-05-18, 14:36   #10729
robelar
Uvaženi Član

Vozio sam ga u kutiji sa probušenim rupama za zrak. Zvao sam čovjeka od kog sam ga kupio i veli da nema pojma šta je to jer kod njega su okej. Hoće da mu vratim ovog a da mi da drugog. Za svaki slučaj sam ga odvojio od svojih . I dalje kao da hropče ili da opišem kao da hrče cijelo vrijeme . Morat će pod nož pa ćemo vidjeti na obdukciji . Zanimljivo da sve pojede i skaće po gajbi normalno , jedino kaj ispušta taj glupi zvuk. Inače sam naviknut da je u kuničarniku tišina a ne kihanje , škrgutanje ili hrkanje. Čak sam i jednu ženku s njim pripustio pa se nadam da nisam sve usro s tim.
Nepročitano 29-05-18, 20:58   #10730
tototozg
Aktivni Član

Kak vasa zivina podnosi ove sparine?
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuni?arstvo 103 02-06-18 08:50
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 20:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 22:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 19:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 14:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 04:36.