Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 11-06-18, 14:19   #10781
robelar
Uvaženi Član

Član foruma od: 11.10.2014
robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan
Početno Re: Kunićarstvo

Panonskog kunića nisam nikad vidio da ima žuljeve bilo da je na daski ili žici. Sa novozelandskim crvenim i orijašima sam imao loša iskustva unatoč higijeni. Opet ni kod njih nema pravila tako da neki dobiju a neki ne , isto kao i šugu u ušima.
robelar je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 11-06-18, 21:54   #10782
tototozg
Aktivni Član

Član foruma od: 06.03.2015
tototozg će uskoro postati poznat

Na dasci ce bilo koji kunic prije dobit zuljeve, nego na zici, ukoliko se nokti ne odrzavaju i ukoliko nisu na stelji, gdje im nokti mogu "propasti"', da ne stoje na njima.
tototozg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 11-06-18, 21:55   #10783
tototozg
Aktivni Član

Član foruma od: 06.03.2015
tototozg će uskoro postati poznat

Citiraj:
Prvotno napisano od Ante23 Vidi poruku
kako znati koji kunić je tome sklon a koji ne?
Pa odgovor ti je u postu koji si citirao...
tototozg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-06-18, 17:45   #10784
robelar
Uvaženi Član

robelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodanrobelar je zaista zgodan

Imate kakvu ideju kako se riješiti najezde stršljena. Više ne mogu sigurno ući u kuničarnik jer stalno obljeću stršljani . Gledo sam al ne vidim da imaju gnjezdo , nego jednostavno ulete unutra i onda bjež ja van dok oni ne odu. Našprico sam kod ulaza sa nekim sprejom al nema efekta. Ne znam jel tko imo slučaj da su nekog napali i mogu li šta kunićima jer sam kako sam prije napisao jednu ženku našao uginulu a da nije pokazivala neke znakove da se razbolila.
Nepročitano 12-06-18, 21:41   #10785
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Član foruma od: 11.05.2013
kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Stavi pivsku bocu, ali ostavi "2 prsta" piva unutra!
kninquin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 12-06-18, 22:59   #10786
Petretic549
Aktivni Član

Petretic549 avatar

Član foruma od: 19.10.2011
Petretic549 će uskoro postati poznat

Kninquin sama piva nije dovoljna, mora se raditi koktel sa pivom i octom onda to ima efekta.
Nego imao bih jedno pitanje, naime naišao sam na jednog malog kunića iz legla kojem je trbuh baš izražen(kao da je napuhnut ali trbuščić mu nije tvrd nego je mekan). Kunicu sam hranio sa blitvom pa dali je moguće da su je oni malo gricnuli ili se samo jako napio mlijeka pa je takav? Kunići još nisu progledali !
Nepročitano 13-06-18, 08:49   #10787
turky
Regularni Član

turky avatar

Član foruma od: 17.01.2016
turky je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od Petretic549 Vidi poruku
Kninquin sama piva nije dovoljna, mora se raditi koktel sa pivom i octom onda to ima efekta.
Nego imao bih jedno pitanje, naime naišao sam na jednog malog kunića iz legla kojem je trbuh baš izražen(kao da je napuhnut ali trbuščić mu nije tvrd nego je mekan). Kunicu sam hranio sa blitvom pa dali je moguće da su je oni malo gricnuli ili se samo jako napio mlijeka pa je takav? Kunići još nisu progledali !
Ako još ne gledaju sigurno nisu gricnuli. Možda se samo više napio od drugih mada ti ja ne bih preporučio hranjenje zelenim dok doji. Preko mlijeka može doći do malih i biti kobno za njih.
turky je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-06-18, 16:19   #10788
Ante23
Početnik

Član foruma od: 09.06.2018
Ante23 je na dobrom putu

Bili bilo dobro da prije nego se upustim u uzgoj uzmem par maldih kunića starih mjesec dana pa da ih samo držim dok ne budu za klanje? Budući da nemam iskustva u tome. Molim preporuke
Ante23 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 13-06-18, 17:41   #10789
robelar
Uvaženi Član

Sa kunićima nisi nikad gotov i ne možeš reči to je to , sad sve znam i imam dobre kuniće. Uvijek si u nabavi da si možeš osvježiti krv , uvijek možeš nešto naučiti i primjeniti. Puno njih je mislilo da je jednostavno od nekud dobiti kuniće , zatvorit ih u neku šupu , nabacat im trave i evo ja imam kuniće. Ako već imaš volju i odluku se baviti sa njima na duži rok onda trebaš i nešto uložiti i novaca i vremena. Novi uzgajivaći su puni elana i entuzijazma , te bi otvarali farme ,te klaonice , te išli na izložbe , da bi na kraju odustali od svega. Pogledaj samo na forumu koliki su krenuli a gdje su danas. Svako tko počinje ima sreću jer mu na ovom forumu sve piše. Dakle , uloži vremena i čitaj stranicu po stranicu, i ako si stvarno uporan i sve do kraja pročitaš , a ostane ti i dalje volja i želja , onda uloži i novaca. Napravi prostor gdje će životinje biti , zattim kupi ili sam složi gajbe , hranilice ,pojilice, kotilice . Onda nabavi hranu i pripremi sijeno. Onda sjedni i još jednom razmisli. Kad sve i nakon toga i dalje želiš uzgajati kuniće , onda kupi jedan par . Kad si i to napravio , onda ćeš shvatiti da tek ništa ne znaš i da se najbolje učiš na svojim greškama u hodu. Kad ti ugine kunić kojeg si platio dvjesto kuna i išao po njega autom tri sata u jednome smjeru , a to ti je ujedno i najdraži ljubimac , onda ćeš shvatiti gdje si pogriješio i tu grešku više nećeš napraviti. Ovako da ti netko daje nekakva instant rješenja nema učinka.
Nepročitano 13-06-18, 18:44   #10790
jimmy
Uvaženi Član

jimmy avatar

Član foruma od: 13.09.2013
jimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu aurujimmy ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od tototozg Vidi poruku
Na dasci ce bilo koji kunic prije dobit zuljeve, nego na zici, ukoliko se nokti ne odrzavaju i ukoliko nisu na stelji, gdje im nokti mogu "propasti"', da ne stoje na njima.
E s ovim se nebi slozio iz iskustva znam da ce na zici prije dobiti zuljeve
dok sam na dasci imao probleme samo s belgijskim orijasima...bez obzira na nokte...

To ne znaci da ce dobiti zuljeve u kavezima ali previse sam zuljeva vidio kod onih koji koji na to ne obracaju paznju...
jimmy je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuni?arstvo 103 02-06-18 08:50
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 20:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 22:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 19:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 14:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 06:06.