Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Razno > Svaštara Miševi i mišolovke...
Svaštara Prostor za teme koje nemaju svoj forum - od priča iz stvarnog života, recepata, filmova, sve osim politike

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 17-02-14, 09:26   #1
Papcina
Regularni Član

Član foruma od: 31.01.2011
Papcina je na dobrom putu
Početno Miševi i mišolovke...

Pozdrav,

stavio sam ovdje temu jer neznam di cu drugdje :D

dakle, imam slijedeci problem.... misevi u kokosinjcu... i ne znam kako ih se rjesiti jer je gamad inteligentna... u obzir dolaze samo mehanicka sredstva, ostalo ne...

toliko su pametni da su nocas pojeli mamac sa svih 5 mišolovki bez da ih aktiviraju.... i tako se nadmudrujemo vec tjednima.... tu i tamo strada koji al rijetko....
sad vas molim za pomoc, koje mišolovke su najbolje i koji mamac stavljat na njih?
ili bilo koje drugo mehanicko sredstvo ili savjet?

na pamet mi pada zračnica sa IR ciljnikom za po noći

hvala!
Papcina je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 17-02-14, 09:30   #2
mtd001
Moderator

mtd001 avatar

Član foruma od: 20.05.2010
mtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodanmtd001 je zaista zgodan
Početno Re: Miševi i mišolovke...

Ja imam neke male kupljene u Kauflandu,izgledaju smiješno ali su već pohvatale more miševa,stavljaju se uza zid gdje miševi prolaze,poslikam ti ih popodne..
Nepročitano 17-02-14, 10:14   #3
ninci
Regularni Član

ninci avatar

Član foruma od: 31.05.2012
ninci je na dobrom putu

I ja imam neke malecne, a za mamac stavljam špek/pancetu ! tome ne mogu odoljeti! siroće se uhvati već za par sati i tako svi do jednoga. jedino za svaki slučaj ipak malo operem tu mišolovku jer navodno ostane miris koji ostale miševe/glodavce upozorava da je opasno...

Jasno...špek svima miriši pa pazi da tamo ne mogu kokoši, psi, mačke...
ninci je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-02-14, 10:38   #4
Papcina
Regularni Član

Član foruma od: 31.01.2011
Papcina je na dobrom putu

kupio sam iz zafrkancije te neke male od 2 ili 4kn, al to ne sluzi nicemu u mom slucaju.... preosjetljivi su i odmah ih zatvori a mamac pojedu....

za mamac sam do sada stavljao komadiće sa ruba pršuta...

ne kuzim kako uspije pojest mamac bez da ga zatvori, a nije toliko neosjetljiv...
Papcina je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-02-14, 10:42   #5
ninci
Regularni Član

ninci avatar

Član foruma od: 31.05.2012
ninci je na dobrom putu

Dešavalo se to i meni, ali to nije bio miš.
Ne znam kaj je bilo ali miš nije bio. govneka su bila veća i drukčija. nije bilo ni onog "mirisa".
štakor ili kaj ja znam... s vremenom se odselio sam od sebe.
ninci je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-02-14, 13:35   #6
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Član foruma od: 23.01.2008
ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan

Vidim u jednom starom štaglju jučer rupu ispod temlja i reko bi da štakor boravi unutra!
Kak ga najefikasnije istjerati van i ubiti?

Pada mi na pamet idea s velikom petardom, one crvene MEGA

Zavezao bi ju za tanki štap, upalio i gurnuo unutra pa nek grune, jel ko isprobavao, dal ima efekta??? Bilo kaj samo da ga dobim van

Štagalj je prazan, trenutno se ne koristi tako da nema opsanosti od požara.
Još sto ljeta, mladi smo, još ne predaj se!

ŠANANA
http://www.youtube.com/imt757
ŠANANA je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-02-14, 13:49   #7
MrSima14
Super Uvaženi Član

MrSima14 avatar

Član foruma od: 03.03.2013
MrSima14 je zaista zgodanMrSima14 je zaista zgodanMrSima14 je zaista zgodanMrSima14 je zaista zgodan

ŠANANA naspi vodu u rupu, i ako imaš dobroga psa on će ga riješiti, rupu moraš nasuti punu vode..Tako ih ja izvlačim iz rupa, a dva psa samo čekaju da iskaču.. I gledaj da to okolo dosta bude čisto bez zapreka da ga može sustići pas ako mu umakne malo..
MrSima14 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-02-14, 13:57   #8
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

ŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajanŠANANA je sjajan

Ma imam terijera i to pravoga, otrov za štakore, na mom gospodarstvu nema više što ni raditi, sve je počišćeno, ovo mi je na drugom gospodarstvu koje nije ograđno, pa se nekak bojim da mi pas ne utekne nekud kad obavi posao

S vodom sam ih i ja znao tjerati, budem probao dok krenem čistit tamo.

ŠANANA
Nepročitano 17-02-14, 14:00   #9
johabica
Super Uvaženi Član

johabica avatar

Član foruma od: 08.04.2012
johabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnostjohabica ima briljantnu budućnost

Miša ćeš najjednostavnije i stoposto sigurno uloviti ovako - uzmeš jednu dasku,ravnu, i jednu zdjelicu.Jedan orah raspoloviš.Staviš na dasku ,u sredinu(sad,nemora to biti daska,može bilo šta ravnoga,lim,čak i knjiga) polovicu oraha okomito postaviš - jezgru okrenutu prema unutra - i na rub oraha namjestiš zdjelicu.Sasvim na rub.miš će doći,i kako je jezgra okrenuta prema unutra,morati će ući ispod zdjelice kako bi mogao jesti.U trenutku dok počne grickati,orah će se sam izmaknuti i zdjlica će sve poklopiti.Ujutro budeš ga živoga našel - ponudiš ga pičencem,i izbaciš van.
Sad - ovaj sistem nije ako su ti koke unutra,jer će one zdjelicu same poklopiti.Ali,funkcionira - ja sam sve svoje miševe tako polovila,i pali su odmah prve noći kada sam zamkicu složila.Jedino je problem što ja imam mali problem sa miševima - treba mi par dana da se odledim dok ih spazim i poduzmem nešto.
johabica je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 17-02-14, 14:03   #10
ŠANANA
Super Moderator

ŠANANA avatar

Isti takav problem imam i ja s štakorima, organski ih ne podnosim i gade mi se i onda me nešto uvijek koći!!

ŠANANA
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 03:14.