Vi ste ovdje: Poljoprivredni Forum > Poljoprivreda > Stočarstvo > Kuničarstvo Kunićarstvo

Odgovori
Alati teme Način prikaza
Nepročitano 08-01-18, 11:50   #10371
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Član foruma od: 11.05.2013
kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru
Početno Re: Kunićarstvo

Citiraj:
Prvotno napisano od robi ka Vidi poruku
Ako se zelite baviti bas kunicima za meso onda morate imati papire da bi ih prodali a njih dobijete u klaonici za kunice kojih koliko ja znam bas nema u blizini. To puno ljudi nije jasno,jer nemozete doma zaklati kunica i dati iz u neki centar za prodaju.
Možeš imati i vlastitu klaonicu te prijavljeni obrt (npr.mesnicu) i tad možeš sam klati (ako si mesar po struci ili zaposliti mesara) i distributirati vlastiti proizvod!
U mom selu neki lik (mesar) kupio kuću u kojoj je prije bila mesnica sa klaonicom i počeo vršiti uslužno klanje kako malih tako i velikih životinja! Sad samo uzgaja piliće, kolje i prodaje posvuda (resorani, hoteli, onim kombijima što peku piliće,...) Kaže da se nije ni nadao tolikom poslovnom uspjehu!
kninquin je odsutan   Odgovori s citatom

Nepročitano 08-01-18, 13:49   #10372
turky
Regularni Član

turky avatar

Član foruma od: 17.01.2016
turky je na dobrom putu

Mislim da to bez nekakvih poticaja od države ili županije na neku veću proizvodnju se ne isplati. Ulaganja su velika ako krećeš od nule pa do skupe hrane i ostalog i još moraš naći tržište što nije lako.
turky je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-01-18, 15:18   #10373
tototozg
Aktivni Član

Član foruma od: 06.03.2015
tototozg će uskoro postati poznat

Potraznje i odkupa zivih kunica u Hr ima, ali cijene se krecu oko 16-18 kn po kili zive vage. Ko ima kolicinu,tom se isplati, a ako imas 100-200 kunica godisnje, zaboravi na neku zaradu..
tototozg je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-01-18, 16:54   #10374
kninquin
Uvaženi Član

kninquin avatar

Član foruma od: 11.05.2013
kninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu aurukninquin ima spektakularnu auru

Citiraj:
Prvotno napisano od tototozg Vidi poruku
Potraznje i odkupa zivih kunica u Hr ima, ali cijene se krecu oko 16-18 kn po kili zive vage. Ko ima kolicinu,tom se isplati, a ako imas 100-200 kunica godisnje, zaboravi na neku zaradu..
Nije mi jasno kako se uopće može isplatiti prodati kunića po 16 kuna/kg! Da je ne znam koja rasa ili hibrid, pojede / potroši više nego donese ako mu je to cijena! Ajde ako nije problem, ukratko mi izračunaj koliko kunić (hibrid!) pojede na dan i koliki mu je prirast u odnosu na pojedenu hranu! 3:1 / 5:1 / 7:1 ?
Nije zafrkancija, stvarno me zanima!
kninquin je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-01-18, 20:53   #10375
seso
Početnik

Član foruma od: 20.11.2014
seso je na dobrom putu

seso-po mome misljenju ako ti zenka nosi slamu radi si gnijezdo i bilo bi dobro da joj stavis kotilicu da si ona polako natrpa unutra. Meni nikad nisu od kotilice napravili wc. Jer ces morati pred okot joj to micati njeno napravljeno i to je dosta veliki stres za nju. Evo kazem to je moje misljenje[/QUOTE]

stavio sam danas ujutro nek si složi.
seso je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-01-18, 22:04   #10376
ninoslav1000
Početnik

ninoslav1000 avatar

Član foruma od: 25.12.2014
ninoslav1000 je na dobrom putu

Citiraj:
Prvotno napisano od jimmy Vidi poruku
Gle vidim decki da ste zainteresirani za nesto ozbiljnije ali bez osiguranog otkupa nema ni ozbiljnijeg kunicarstva,namjerno necu reci prof.jer mnogi su odustali...
Isto tako dobro bi dosla kvalitetna hrana po nekoj prihvatljivijoj cijeni...
Znam da su neki pokusali dogovarat otkup mesa ali neznam jeste li uspjeli???

Ps.neznam dali jos postoji ali netko je na njuskalu stavio oglas da otkupljuje kunice ...
Ma nisam prvenstveno mislio na otkup, i skim god sam razgovarao a da uzgaja kuniće za vlastite potrebe ili malo vise, komentar je bio kome ces to prodati otkupa nema, to se ne isplati.... ali to bas i nije tako.
Kao sto smo i razgivarali jednom prilikom kod tebe istrazili smo trziste i eventualne otkupljivace, mesnice i klaonice.
prostora za posao ima ali do te finalne problematike ima jos niz drugih. Recimo gdje nabaviti kvalitetni rasplodni materijal a da ne moram potegnuti van drzave,
Pa onda eventualni lijekovi i eventualne bolesti koje se mogu javiti, jel malo je nezgodno sko cu morati za svaki simptom sam googlati i istrazivati sto bi to moglo biti, pa potom gdje kupiti lijek koji radi.
Prehrana u tovu koju hranu odabrati (sreca pa kod nas postoje tri i pol proizvođača pa i nije neki problem) ili se odluciti za vlastitu proizvodnju peletirane hrane

To su mi recimo veci problemi od same prodaje
ninoslav1000 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 08-01-18, 22:33   #10377
agronasice
Polako se zagrijava

agronasice avatar

Član foruma od: 06.11.2017
agronasice je na dobrom putu

mislim da je kod nas veci problem u državi jer je dosta nerazvijena ta grana posla, zaostajemo daleko od Mađarske i Srbije, tamo ima puno veci izbor, kojekakvih lijekova i hrane i pristupacnije je dok kod nas ni veterinari nisu upoznati s kojekakvim bolestima...

Te me zanima dali ima tko ovdje na forumu da je recimo to kunicarstvo pretvorio, u neki solidniji (nazovimo to tako) "biznis", ne sada bas da zivi od toga, ali da uz posao moze malo ozbiljnije zaraditi, ili svi drze iz hobija i ljubavi?
agronasice je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-01-18, 06:31   #10378
turky
Regularni Član

turky avatar

Član foruma od: 17.01.2016
turky je na dobrom putu

Znači na godišnjoj razini zaradim i u plusu sam u odnosu na ulożeno mada to je daleko od nekakve zarade da živiš od toga. Ni blizu.
I jedino se isplati donekle prodavati žive za rasplod.
turky je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-01-18, 11:16   #10379
Toma223
Početnik

Član foruma od: 09.01.2018
Toma223 je na dobrom putu

dali je možda netko zainteresiran za kupnju peletirane hrane za kuniće, domaće izrade. Ja sam pravim kod kuce 2 godine i zadovoljan sam rezultatima, te sada kada sam malo usavršio proizvodnju počeo sam razmišljati o prodaji peleta, te si pravim pelete s kokcidiostatikom koje koristim nakon odbića i pelete bez kokcidiostatika koje koristim u daljnjem tovu i hranidbi rasplodnog materijala. Sada trenutno proučavam hranu koju bih davao ženkama u laktaciji pa bih i to pokušao proizvesti. Da napomenem po izračunima pelete koje sada proizvidim imaju od 16%-19% proteina. Molio bih ako je netko zainteresiran za kupnju peleta da mi pošalje poruku, te bi se cijena kretala od 2.20kn - 2.50kn/kg, i većina proizvoda je proizvedena na mojim vlastitim oranicama.
Toma223 je odsutan   Odgovori s citatom
Nepročitano 09-01-18, 11:19   #10380
agronasice
Polako se zagrijava

agronasice avatar

Član foruma od: 06.11.2017
agronasice je na dobrom putu

Turky, koliko kunića imaš, tj. koliko ženki imaš?
agronasice je odsutan   Odgovori s citatom
Odgovori

Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja poruke
Ne možeš otvoriti novu temu
Ne možeš ostaviti odgovor
Ne možeš stavljati dodatke
Ne možeš uređivati svoje postove

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno

Skok na forum

Slične teme
Tema Začetnik teme Forum Odgovora Posljednja poruka
Profesionalno kunićarstvo Hrvach Kuni?arstvo 103 02-06-18 08:50
P:Gajbe za kuniće Orsic Ponuda 1 23-06-14 20:28
P: Kunići Nikola99 Ponuda 0 11-11-13 22:14
Gajbe za tov kunića Orsic Ponuda 0 23-09-12 19:25
Bečki plavi kunići maras969 Ponuda 0 31-07-12 14:57

Vremenska zona foruma je GMT +2. Vrijeme: 09:56.